Prezidentas Vladimiras Putinas mitinge Maskvoje šeštadienį pareiškė norintis, kad šalis žvelgtų į ateitį, bet penktadienį Kaliningrade deklaravo, kad, jei galėtų, apgręžtų Sovietų Sąjungos išardymą.
Šiaurės Korėja šį rytą pareiškė toliau bandysianti raketas ir branduolinį ginklą. Bet Pietų Korėjos laikraščių pirmuosiuose puslapiuose ne šie grasinimai, o Jungtinių Valstijų prezidento žodžiai. Donaldas Trumpas sugebėjo apstulbinti sąjungininkę – iš pradžių Pietų Korėją įžeidė, neva ji kadaise priklausė Kinijai, paskui prekybinę sutartį su ja pavadino siaubinga, o naujausią D. Trumpo reikalavimą Seului sumokėti už dislokuotą priešraketinę sistemą turėjo skubiai neigti jo patarėjas nacionaliniam saugumui.
Pasaulio akys ketvirtadienį nukreiptos į Floridą, kur susitinka du svarbiausi pasaulio lyderiai, dviejų didžiausių ekonomikų vadovai – Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas priima Kinijos prezidentą Xi Jinpingą derybų, kurios, kaip pats pripažįsta, bus labai sunkios.
Vokietijos kanclerės kandidatūrą ketvirtajai kadencijai parėmė ir jos partneriai Bavarijoje, ilgai smerkę Angelą Merkel dėl nenoro formaliai apriboti migrantų skaičiaus.
Nors daugelis ekspertų Vašingtone sako esantys apstulbę, kiek skandalingiausių sprendimų per pirmąją savaitę Donaldas Trumpas priėmė remdamasis klaidingu įsivaizdavimu apie faktus, vieno įtakingo instituto vadovas siūlo įžiūrėti ir teigiamas naujojo prezidento politikos savybes, visų pirma tai, kad jis atspindi rinkėjų nuotaikas.
Penktadienio vakarą Lietuvos, vidudienį – Vašingtono laiku prisieks naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Stebėti inauguracijos į Vašingtoną atvyks kone milijonas žmonių, tačiau tai ne vien jo rėmėjai. Laukiama didžiausių kada nors per inauguraciją vykusių protestų.
Vladimiras Putinas puolė ginti Donaldą Trumpą – kaip ir išrinktasis Jungtinių Valstijų prezidentas pareiškė, kad pranešimais apie neva jį kompromituojančią medžiagą siekiama pakirsti pergalės teisėtumą.
Trys šimtai Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkų atvyko ir į Norvegiją. Mažiausiai metus jie rengs pratybas su Norvegijos pajėgomis, iš pradžių už 1500 kilometrų nuo Rusijos sienos mokysis žiemos karybos.
Vokietija rengiasi jau po mėnesio pradėti siųsti į Lietuvą tankus, šarvuočius ir šimtus karių NATO batalionui, kuriame taip pat tarnaus Belgijos, Nyderlandų, Liuksemburgo ir Norvegijos kariai. Per pratybas Vokietijos pietryčiuose mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai rengėsi dislokacijai, kokios nėra matę nuo Šaltojo karo.
Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama Graikijoje antradienio rytą pradėjo paskutinį vizitą Europoje, per kurį turės užtikrinti sąjungininkus dėl transatlantinių ryšių tęstinumo. Išvakarėse Vašingtone jis stojo ginti išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo – pareiškė, kad jis supranta NATO ir kitų sąjungininkų svarbą, kad valdys pragmatiškai, o ne ideologiškai. D. Trumpas dėmesio sulaukė ir iš Rusijos – jam paskambino Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir nurodė, kad dvišalius santykius pagerinti galima tik jei Amerika nesikiš į Rusijos reikalus.