Neišsemiami Egipto lobynai: netoli garsiojo miesto vėl aptikta radinių

  • Teksto dydis:

Egipte, netoli garsiojo Luksoro miesto, vėl buvo aptikta radinių, tarp jų – senovinės uolose iškaltos kapavietės ir 3 600 metų senumo laidojimo šachtos. Radiniai atkasti karalienės Hačepsutos laidojimo šventyklos Deir al Bachri prie Nilo vakarinio kranto pylimo vietoje.

Tarp kapavietėse rastų artefaktų buvo bronzinių monetų su Aleksandro Didžiojo atvaizdu, datuojamų Ptolemėjaus I (367–283 m.) laikais, iš molio pagamintų vaikiškų žaislų, karstų ir laidojimo kaukių, kurios dengė mumijas, sparnuotų skarabėjų, karolių ir laidojimo amuletų.

Archeologai taip pat rado karalienės Hačepsutos slėnio šventyklos liekanų, uolose iškaltų kapų, datuojamų Vidurine karalyste (1938 m. pr. Kr. – 1630 m. pr. Kr.), XVII dinastijos laidojimo šachtų, Džehuti-Meso kapą ir dalį Asasifo Ptolemėjų nekropolio.

Uolose iškalti kapai buvo apiplėšti Ptolemėjų laikotarpiu ir vėliau.

Archeologų komandos aptiko kai kurių artefaktų, pavyzdžiui, keraminių stalų, kurie buvo naudojami duonai, vynui ir mėsai aukoti.

1580–1550 m. pr. Kr. datuojamų laidojimo šachtų viduje rasta medinių karstų, tarp kurių vienas priklausė mažam vaikui.

Jis išliko nepažeistas nuo palaidojimo maždaug prieš 3 600 metų.

Laidojimo kameroje rasta karinių lankų, o tai rodo, kad tie, kuriems priklausė kapai, turėjo karinį išsilavinimą ir kovojo išlaisvindami Egiptą iš hiksų.

Taip pat buvo atidengta dalis išplėstinio Ptolemėjų nekropolio, kuris užėmė pylimo ir slėnio šventyklos vietą.

Kapinyno kapai buvo pastatyti iš molio plytų virš karalienės Hačepsutos šventyklos liekanų.

Didelė nekropolio dalis buvo atkasta anksčiau, XX a., tačiau nebuvo tinkamai užfiksuota.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių