Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ užkrėtė mokslo virusu

  • Teksto dydis:

„Yra daug skirtingų būdų pažinti mokslą iš arčiau. Vienas iš jų – nukeliauti į patį erdvėlaivį. Šiandien taip ir atsitiko, – į KTU „Santakos“ slėnyje vykusį mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė“ susirinkusiems moksleiviams ir studentams kalbėjo KTU mokslo prorektorė Asta Pundzienė. – Jūs esate mokslo erdvėlaivyje – universitete.“

Jos teigimu, pagrindinė mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ misija yra priartinti „erdvėlaivį“ – mokslą – prie „Žemės“ – jaunimo.

Didžiausias mokslo populiarinimo renginys šalyje šiemet buvo surengtas jau 13-ąjį kartą. Nuo pat ryto į KTU „Santakos“ slėnį ir Studentų miestelį rugsėjo 9 d. susirinkę moksleiviai ir studentai, mokslo darbuotojai dalyvavo įvairiuose eksperimentuose, paskaitose, demonstracijose, praktiniuose užsiėmimuose, ekskursijose bei mokslo mugėse, iš viso vyko apie 80 renginių. Juose buvo pristatomos mokslo įdomybės, tokios kaip išmanieji namai, sumaniosios medžiagos, robotai, nanotechnologijos, virtualus jogos treneris ir daugelis kitų.

Apsilankius paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose buvo galima sužinoti, kaip veikia verslo įmonė, aptarti XXI-ojo amžiaus finansų ypatumus ar suplanuoti savo karjerą. KTU Studentų miestelyje taip pat vyko infomobilio, mobilios STEAM laboratorijos pristatymo renginys.

Lietuvos ateitis – mokslas ir inovacijos

Pasveikinti „Erdvėlaivio Žemė“ dalyvių ir pristatyti pirmąjį pranešimą „Mokslo ateitis Europos Sąjungoje: strateginės įžvalgos“ atvyko už mokslą ir inovacijas atsakingas Europos Komisijos komisaras Carlosas Moedas, Kauno miesto mero visuomeninis patarėjas švietimo ir sveikatos apsaugos klausimais prof. Dainius Pavalkis.

C. Moedo teigimu, Europos Komisijos veikla šiandien yra nukreipta į mokslo ir inovacijų stiprinimą, skatinamas atviras mokslas ir inovacijos. „Mokslo atvirumas yra ne tik ideologinė, bet ir finansinė platforma, kuri leistų sutaupyti ne tik Europos Sąjungai, bet ir atskiroms šalims, įskaitant Lietuvą“, – sakė renginio svečias.

Linkėdamas, kad mokslo festivalis ateityje apimtų dar daugiau Lietuvos miestų ir rajonų, o į jo veiklas įsitrauktų vis daugiau studentų ir moksleivių, buvęs švietimo ministras D. Pavalkis akcentavo, kad be mokslo ir inovacijų Lietuva neturi ateities. Profesoriaus teigimu, tokie renginiai kaip mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ yra labai reikalingi ir svarbūs. 

Skatina rinktis tyrėjo kelią

Mokslo populiarinimo laidų autorius ir vedėjas, vienas iš mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ iniciatorių ir jo organizatorius Rolandas Maskoliūnas džiaugėsi, kad mokslą pavyko priartinti prie žemės.

„Erdvėlaivis Žemė“ – unikali iniciatyva, sujungianti skirtingus švietimo sistemos dalyvius iš keturiolikos šalies miestų bei rajonų. Drauge besimokydami ir eksperimentuodami, galime patirti, kaip mokslo dėsniai veikia kasdieniame gyvenime“, – kalbėjo R. Maskoliūnas.

Jo nuomone, mokslo festivalis ir toliau sėkmingai įgyvendina savo tikslus, t.y. skatina visuomenės kritinį mąstymą, domėjimąsi mokslu, naujausiomis technologijomis bei padrąsina jaunimą rinktis tyrėjų kelią.

„Praėjus daugiau kaip 10 metų nuo „Erdvėlaivis Žemė“ starto, labai įdomu matyti, kaip jis keičiasi, tobulėja ir auga. Lyginant su pirmaisiais mokslo festivalio metais, šiandien galime džiaugtis kur kas turiningesne programa, interaktyvesniais renginiais, didėjančiu moksleivių – ypatingai žemesniųjų klasių – skaičiumi. Kuriant renginio programą šiemet dalyvauja ne tik mokslininkai, studentai, bet ir gimnazistai“, – džiaugėsi R. Maskoliūnas.

R. Maskoliūnas sakė neabejojantis, kad nemaža dalis susirinkusiųjų po keleto metų taps puikiais tyrėjais, kurie nustebins savo žiniomis bei atradimais. „Esu labai dėkingas KTU, kuris nuo pat pirmųjų mokslo festivalio dienų buvo ir yra vienas pagrindinių jo ramsčių“, – sakė jis.

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

AAAA

AAAA portretas
Pavadinimas tinka tik vaikų dareliui. Daugėja nesubrendėlių universitetuose:(
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių