Gaudys jūros pakrančių bangas

Vienoje Australijos pakrančių įrengta jūros bangų energijos gaudyklė – naujos kartos bangų elektrinė.

Šiuo metu sukurta įvairiausių bangų energijos elektrinių modelių. Vieni įrenginiai tarsi sugeria bangas, kiti lyg ilgos gyvatės raitosi virš jų.

Australijoje pradėjusią veikti bangų elektrinę „Green Wave“ sudaro apie tris tūkstančius tonų sveriantis įrenginys. Didesnė dalis masyvaus įrenginio 15 metrų panardinta į vandenį. Jo viduje vertikaliai sumontuota vandens kolona – platus vamzdis su sudėtingomis kameromis. Kai banga pakelia įrenginį, suspaustas oras iš jo vidaus išmetamas per turbiną, kuri perduoda energiją į elektros generatorius.

Kai įrenginys kartu su banga leidžiasi žemyn, jis per turbiną įsiurbia orą ir taip pat ją suka. Taip procesas kartojasi nuolat – kuo bangos aukštesnės, tuo įrenginys gamina daugiau elektros energijos.

Naujos kartos bangų energijos gaudyklę sumontavo kompanija "Ocean Linx". Pagal jos pateiktus modulius tokio tipo bangų elektrinės gali būti montuojamos ir vandens telkinių dalyse, kur yra dideli gyliai, ir priekrantės zonose.

Šiuo metu prie Australijos krantų pastatyta bandomoji vieno megavato bangų energijos elektrinė. Jos statybos kaina – per 8 mln. JAV dolerių.

Bus tiriamas tokios elektrinės ekonominis naudingumas. Jei paaiškės, kad elektrinė yra pakankamai efektyvi ir gali atsipirkti per kelerius metus, ją ketinama pradėti siūlyti ir kitų šalių vartotojams.

Taip pat prie Australijos krantų planuojama sumontuoti galingesnes, iki 10 megavatų, bangų energijos elektrines.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių