- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Didelio dalyvių skaičiaus šiemet sulaukusi tarptautinė jaunųjų mokslininkų paroda-konkursas KTU „Technorama’16” baigėsi geriausių darbų apdovanojimu. Gegužės 19 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje nugalėtojams renginio rėmėjai ir partneriai išdalino beveik 5000 eurų prizinį fondą, skirtą inovatyviausių idėjų įgyvendinimui, technologinių sprendimų ir prototipų tobulinimui bei komercinimui. Parodoje pristatytus išradimus galite pamatyti ČIA.
KTU „Technorama‘16“ renginys prasidėjo pirmosios Lietuvoje išmanios elektromobilių krovimo stotelės „SmartChargeBox“ atidarymo ceremonija. Juostelę kirpusi KTU mokslo prorektorė prof. Asta Pundzienė džiaugėsi universitete kuriamomis inovacijomis, kurios tampa ateities produktais ir skatina visuomenę tobulėti.
Patys idėjos autoriai tikisi, jog „SmartChargeBox“ atidarymas KTU „Santakos“ slėnyje – tik pradžia, o su tarptautinio tinklo „KIC InnoEnergy“ pagalba pavyks plėsti stotelių tinklą visame Baltijos regione.
„Esu laiminga, matydama tiek daug jaunų išradėjų viename renginyje. Tikiu, kad tai vienas sėkmingiausių renginių Universitete, vykstantis jau 15-ąjį kartą“, – po „SmartChargeBox“ atidarymo ceremonijos A. Pundzienė atidarė didelio dalyvių ir lankytojų antplūdžio sulaukusią KTU „Technoramą‘16“.
Laimėjo tarpdisciplininis projektas
„Technoramoje 2016“ dalyvavo ne tik KTU, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai, bet ir komanda iš Baltarusijos, išradėjai iš KTU Inžinerijos licėjaus ir VDU Rasos gimnazijos.
Kompetentinga komisija jų darbus vertino atkreipdama dėmesį į sprendžiamos problemos aktualumą, visuomenei kuriamą vertę, darbo aprašymo išsamumą, idėjos pristatymo originalumą, sklandumą, vizualizaciją. Papildomi balai buvo skiriami už idėjos išbaigtumą praktiniame lygmenyje.
Daugiausia taškų surinko ir pagrindinį 1000 eurų KTU rektoriaus prizą laimėjo Justinas Barakausko (KTU) ir Mindaugo Visockio (Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialas Sodininkystės ir daržininkystės institutas) išradimas „Elektroninių impulsų generatorius biologinių struktūrų poveikiui“.
„Mūsų išradimas pasižymi ne tik reikiamu galingumu, bet ir inovatyviomis funkcinėmis savybėmis, kurių dėka Lietuvos mokslinių tyrimų grupės galės praplėsti proceso optimizavimo tyrimus srityse, kurios iki šiol dar nebuvo prieinamos, o gauti rezultatai, tikėtina, gali tapti tvirtu pagrindu naujų ir esamų pramonės šakų plėtrai ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse“, – džiaugėsi laimėtojai.
Inovatyvūs žaizdų tvarsčiai
II-ąją vietą ir 600 eurų prizą laimėjo KTU studentės Justina Bartkevičiūtė ir Milda Smalinskaitė su išradimu „Naujos kartos biopolimeriniai žaizdų tvarsčiai“.
„Kol kas mūsų išradimas yra vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Tikime mūsų idėjos sėkme“, – kalbėjo merginos, atsiimdamos apdovanojimą.
Trečiąją vietą ir 400 eur. prizą laimėjo KTU studentai Aurelija Pauraitė, Eimantas Karašauskas, Andrius Romualdas Juknevičius, Laura Baločkaitė, Edvinas Litvinas, sukūrę „Aparatą rankų drebėjimui mažinti“.
„Bendraudami su Parkinsono liga sergančiais žmonėmis, kurie patiria rankų drebėjimą, supratome, kad ši problema yra aktuali ir žmones domina prietaiso, slopinačio tremorą, kūrimas. Išradimas rastų savo vietą rinkoje, būtų labai paklausus“, – dalijosi mintimis komandos nariai.
Paskatinti perspektyvūs kūrėjai
KTU „Technorama‘16“ rėmėjų prizai taip pat atiteko:
UAB „SEOHelis“ 1000 eurų vertės SEO konsultacijas laimėjo Tado Gedmino (KTU) „Teksto įvedimo, naudojant žvilgsnio sekimą, sistema“.
Specialus 500 eurų KTU Alumnų asociacijos Verslo klubo prizas įteiktas Domantui Kildai (VDU Rasos gimnazija) su išradimu „KT88 Lempinis galios stiprintuvas“.
„Intermedix“ 500 eurų vertės nominacija geriausiam IT darbui skirta KTU studentams Tautvydui Petkui ir Karoliui Ryseliui ir jų išradimui „Žmogaus pozicijų sugretinimo papildinys judesių jutimo įrenginiui“.
Specialus didžiausios telekomunikacijų įmonės Lietuvoje „Teo“ prizas (200 eurų) įteiktas Audiovizualinio maršruto „Dvasios gidas“ kūrėjams iš VDU Daivai Citvarienei, Ryčiui Zemkauskui, Arvydui Pakštaliui, Jolitai Butkevičienei ir Anai Čižauskienei.
KTU Informatikos fakulteto Dekano prizą (200 eurų) „Už moksliškiausią IT projektą“ laimėjo „Elektroninė sistema žmogaus pusiausvyros testavimo platformai.“ Autorė Modesta Mikštaitė (KTU).
ArZinai.lt bendruomenės 100 eurų stipendija „Už kūrybiškiausią IT projektą“ skirta Baltarusijos komandai „Neosound“.
Skatinamieji KTU ir Kauno miesto savivaldybės prizai skirti „Šančių mikrorajono sutvarkymo koncepcijai“ (autorės Gintarė Lučinskaitė, Karolina Gričiūtė, Eligija Šlepertaitė, Monika Šantaraitė, KTU) ir „Upių slėnių šlaitų miestuose erdvinio formavimo koncepcijoms“ (autorė Neringa Urbanė (KTU).
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Garsus architektas pristatė planus pastatyti A. Einsteino centrą Vokietijos Ulmo mieste
Įžymus architektas Danielis Libeskindas sekmadienį pristatė muziejaus, skirto Alberto Einšteino darbams, projektą. Muziejus iškiltų Vokietijos Ulmo mieste, kuriame gimė žymusis mokslininkas. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
JAV vyriausybė sieks, kad „Google“ parduotų naršyklę „Chrome“
JAV vyriausybė teisėjo paprašė nurodyti suskaidyti interneto milžinę „Google“ parduodant jos plačiai naudojamą naršyklę „Chrome“. ...
-
Bažnyčioje – naujovė: žmonės išpažintį gali atlikti pačiam Jėzui10
Naujųjų technologijų pažanga nenustoja stebinti. Vienos bažnyčios lankytojai gali tiesiogiai pasikalbėti su Jėzumi arba tiksliau – jo dirbtinio intelekto (DI) versija. ...
-
„SpaceX“ nepavyko „pagauti“ savo raketos greitintuvo
„SpaceX“ antradienį surengė dar vieną savo raketos „Starship“ bandomąjį skrydį, o stebėti pakilimą prie Elono Musko prisijungė išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kas iliustruoja vis stiprėjantį jųdviejų be...
-
Paviešino, kaip atrodė sukčių ataka: užkibo ir savo duomenis išsiuntė daugiau nei pusė žmonių9
„Vilnius Tech“ mokslininkai atliko labai įdomų eksperimentą. Beveik 900-imtams ugdymo įstaigų išsiuntė specialiai sukurtą, įtarimų turintį sukelti elektroninį laišką su nuoroda ir suskaičiavo, kiek gavėjų jį atidarė. ...
-
Aukcione už 4,7 mln. eurų parduoti dinozauro griaučiai
Paryžiuje aukcione už 4,7 mln. eurų sumą parduoti 20,5 metro ilgio apatozauro vardu Vulkanas griaučiai – tai viena iš didžiausių už išnykusio roplio skeletą Prancūzijoje sumokėta suma, pranešė aukcionai „Collin du B...
-
„Meta“ skyrė 798 mln. eurų baudą už antimonopolinių taisyklių pažeidimą
Europos Komisija (EK) interneto milžinei „Meta“ ketvirtadienį skyrė 798 mln. eurų baudą už tai, kad ji pažeidė antimonopolines taisykles, suteikdama „Facebook“ naudotojams automatinę prieigą prie socialinio tinklo klasifikuot...
-
Ambicingas Graikijos „išmanusis miestas“ prie jūros įgauna pavidalą3
Virš raibuliuojančios Atėnų pakrantės juda statybiniai kranai: jie stato 50 aukštų prabangų dangoraižį, kuris taps būsimo Graikijos „išmaniojo miesto“ puošmena, iš aukštumų apžvelgiančia Sarono ...
-
Prancūzų žiniasklaidos priemonės kelia bylą socialiniam tinklui „X“
Keli įtakingi prancūzų laikraščiai antradienį paskelbė keliantys bylą socialiniam tinklui „X“ dėl jų turinio skelbimo už jį nemokant. ...