Išsinuomojo butą – rado pakeistą spyną ir užplombuotas duris

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

"Kauno būtų ūkis" taip pat gali telefonu suteikti informaciją, ar buto savininkas yra privatus asmuo, ar ne. Pasitikslinti galima ir paskambinus į savivaldybę. Tačiau M.Zaborskas pataria pirmiausia susipažinti su kaimynais, kurie paprastai viską žino.

"Kaimynai visada žino, kad tai yra savivaldybės būstas – jie yra geriausi informatoriai. Nuomininkui patariame pasikalbėti su kaimynais ir apsidrausti, kad jis neliktų apgautas. Informacija kinta, dalis butų nuperkama, privatizuojama, vieni žmonės išbraukiami iš sąrašų, kiti įrašomi – duomenys yra nuolat atnaujinami", – sakė jis.


Komentaras

Laura Stankevičienė

Kauno savivaldybės Būsto valdymo skyriaus vedėja

Apie subnuomininkus skyriaus specialistai ar socialinio būsto administratorius sužino dažniausiai tik tuomet, kai apie tai informuoja kaimynai arba kreipiasi patys nuomininkai, kurie nuomoja būstą jau iš savivaldybės nuomininko. Tokių atvejų darbo praktikoje pasitaiko ne taip jau ir dažnai. Kiekvienas toks atvejis būna labai individualus.

Kai būna aišku, kad yra subnuoma, nuomininkui įteikiamas įspėjimas, kad per 15 darbo dienų išsikraustytų geranoriškai, jeigu nuomininkas nereaguoja į jam pateiktą įspėjimą, kreipiamasi į teisininkus dėl subnuomininko iškeldinimo ir nuomos sutarties nutraukimo su pagrindiniu nuomininku. Procesas neretai užtrunka, nes galutinį sprendimą priima teismas. Žmonėms galėtume patarti, kad prieš nuomojantis būstą įsitikintų, jog tai tikrasis to būsto savininkas, ir būtų labai pilietiška, kad nuomotojas nuomos sutartį įregistruoti Registrų centre. Tokiu būdu būtų neapvagiama valstybė. Esant subnuomai, išsireikalauti žalą galima tik kreipiantis į teismą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

otatai

otatai portretas
nu jo....sunku kai merga užsienin pabėga ir gal su kažkuo duodasi. ranka pavargsta...

kauniete

kauniete portretas
vaje
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių