Kaip išvengti gaisro namuose?

  • Teksto dydis:

Šiais metais Kauno rajone liepsnose žuvo keturi žmonės, nors pernai – vos vienas, o prasidėjęs šildymo sezonas paprastai pažeria dar daugiau gaisrų.

Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnyba dalijasi patarimais, ką daryti kilus gaisrui.

· Svarbiausia – tel. 112 iškviesti pagalbą ir evakuotis į saugią vietą.

· Jeigu gaisras nedidelis ir manote, kad galite jį užgesinti, galima pamėginti tai padaryti: pvz., vandeniu užpilti užsidegusią šiukšlių dėžę, išjungti iš kištukinio lizdo pradėjusį rūkti televizorių, užmesti ant jo kokį nors tankų audeklą ir pan.

· Jeigu pro duris jaučiamas karštis arba už durų matote dūmų ar ugnį, skubėkite prie atsarginio išėjimo.

· Jeigu evakuotis tenka per dūmus, šliaužkite išėjimo kryptimi po dūmais. Šliauždami pažeme, galvą laikydami iki 0,5 m aukštyje, galėsite kvėpuoti maksimaliai švariu oru. Paskui save uždarykite, bet neužrakinkite durų.

· Niekada nebandykite nuo ugnies pasislėpti (po lova ar spintoje), nes pasislėpsite ne nuo ugnies, o tik nuo ugniagesių. Jiems bus sunkiau jus rasti.

· Palikite savo daiktus, gelbėkitės patys.

· Jokiu būdu nesinaudokite liftais. Skubėkite laiptais.

· Jeigu išėjote iš degančio pastato, skubėkite į iš anksto sutartą vietą.

· Jeigu esate lauke, ten ir likite. Negrįžkite į degantį pastatą.

· Jeigu dūmai, liepsna, karštis užblokavo visus išėjimus ir negalite saugiai išeiti iš patalpos, sandariai užsidarykite duris ir likite kambaryje. Užkamšykite durų plyšius, ventiliacijos angas drėgnais skudurais, kad į kambarį patektų kuo mažiau dūmų. Jeigu turite galimybę, periodiškai apliekite duris vandeniu. Atidarykite langus, kad įeitų oro, ant lango pakabinkite ryškų audeklą ar drabužį – tai bus signalas ugniagesiams gelbėtojams, kad jums reikalinga pagalba. Jeigu kambaryje yra telefonas, skambinkite ugniagesiams, praneškite, kur esate. Pagalbos laukite prie lango, kad jus pastebėtų.

· Jeigu užsidegė jūsų drabužiai, laikykitės taisyklės: „Stok, griūk ant žemės ir voliokis.“ Kad ir ką darytumėte, reikia sustoti, griūti ant žemės, užsidengti veidą ir voliotis, kol užges ugnis. Šie trys veiksmai turi būti daromi automatiškai, be jokių svarstymų. Nepainiokite šios taisyklės su įsakymu bėgti iš gaisro vietos. Užsidegus drabužiams niekada nebėkite, nes nuo to tik dar labiau imsite degti. Taisyklė „Stok, krisk ant žemės ir voliokis“ tinka ir ja galima naudotis tik tuo atveju, jeigu užsidega drabužiai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių