- Martynas Gedvila
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Pasinaudojusi galimybe pusmetį studijuoti Argentinoje, K. Zokaitė išnaudojo progą pažinti žemyną – apsilankė ir Brazilijoje, Urugvajuje, Čilėje, Peru.
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
-
Pietų Ameriką apkeliavusią studentę sužavėjo gamta ir žmonių aistra gyventi
„Argentinos gamta yra neįtikėtina – nuo įspūdingo Igvasu krioklio iki Patagonijos kalnų ir ledynų. Tačiau didžiausią įspūdį paliko Argentinos žmonių aistra. Ar tai būtų maistas, ar futbolas, ar šeima, argentiniečiai yra labai emocingi žmonės, kurie drąsiai reiškia savo jausmus“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentė Kamilė Zokaitė.
Iššūkis sau
Kamilė pasinaudojo galimybe pusmečiui išvykti studijuoti į Argentiną pagal „Erasmus+“ mainų programą – ir per pusmetį ne tik apkeliavo šią šalį, bet apsilankė ir Brazilijoje, Urugvajuje, Čilėje ir Peru.
VDU Tarptautinės politikos ir vystymo studijų programoje studijuojanti Kamilė šešis mėnesius mokėsi Buenos Airėse, Torcuato di Tella universitete. „Norėjau mesti sau iššūkį, išvykti į kitą žemyną ir taip išeiti iš komforto zonos“, – pažymi mergina.
Kamilė pripažįsta, kad jai reikėjo laiko priprasti prie kitos kultūros, žmonių ir papročių.
„Turėjau galimybę susipažinti su Argentinos virtuve ir paragauti tradicinių patiekalų. Didžiausią įspūdį paliko mėsos produktai, ypač jautiena, kokybiškas vynas. Argentinoje žmonės yra itin šilti ir paslaugūs. Tačiau kaip lietuvaitei reikėjo priprasti prie pasisveikinimo dviem bučiniais į žandą“, – šypsosi VDU studentė.
Įspūdinga: 39,6 m Kristaus Atpirkėjo statula, pastatyta ant Korkovado kalno Rio de Žaneire, – ne tik miesto, bet ir krikščionybės simbolis. / K. Zokaitės asmeninio archyvo nuotr.
Studijas derino su sportu
Studijuodama Buenos Airėse, Kamilė pagilino tiek savo specialybės, tiek kalbų – anglų ir ispanų – žinias.
Labiausiai jai patiko paskaitos apie peronizmą – politinį judėjimą, kuris iškilo XX a. viduryje ir iki šiol daro įtaką Argentinoje. Peronizmas remiasi trimis principais – ekonomine nepriklausomybe, socialiniu teisingumu ir politiniu suverenitetu. „Patys argentiniečiai sako, kad šį judėjimą apibūdinti keliais žodžiais yra neįmanoma“, – sako K. Zokaitė.
Argentinoje mergina atstovavo ir Torcuato di Tella universiteto tinklinio komandai – taip pat kaip ir VDU. Pasak jos, argentiniečių aistringumas itin ryškiai atsiskleidė ir per sportą.
„Tinklinis man padėjo dar labiau įsilieti į kultūrą, iš arčiau pažinti ir suprasti argentiniečius. Jie po kiekvieno taško džiaugiasi daug labiau nei lietuviai. Komandoje buvau labai šiltai priimta, po varžybų visada eidavome kartu su komanda pavakarieniauti ir aptarti varžybų. Buvo labai smagu žaisti su argentinietėmis, nes jos išmokė mane džiaugtis kiekviena maža pergale ir dar labiau pamilti šią sporto šaką“, – pasakoja pašnekovė.
Ypatinga: temperamentingoji Argentinos sostinė Buenos Airės vadinama ir tango sostine. / K. Zokaitės asmeninio archyvo nuotr.
Labiausiai pakerėjo Peru
Laisvalaikiu Kamilė ne tik sportavo, bet ir suspėjo per pusmetį pakeliauti po kitas Pietų Amerikos šalis. Pasak jos, šis žemynas sužavėjo unikalia gamta ir autentiškumu, o sutikti žmonės išsiskyrė didele šiluma ir aistra gyventi.
Paprasta kelionė svetur niekada neprilygs išvykai studijuoti ten, nes taip tą vietą pažinsite daug artimiau ir autentiškiau.
Nors Kamilė spėjo apsilankyti ir Brazilijoje, Urugvajuje, Čilėje, geriausią įspūdį jai paliko Peru.
„Jos gamta man pasirodė viena įvairiausių: dykumos, džiunglės, kalnai, paplūdimiai, taip pat – istoriniai objektai, tokie kaip visiems žinoma Maču Pikču tvirtovė. Nustebino ir dykumoje esantis oazės miestelis Huakačina. Vietomis teko keliauti vienai. Manau, Peru yra tam tinkama šalis“, – sako studentė.
Jai patiko ir perujietiški patiekalai, pavyzdžiui, iš alpakų mėsos – nors išbandyti Peru įprastos keptos jūrų kiaulytės ji neišdrįso.
Pomėgis: „Tinklinis man padėjo dar labiau įsilieti į kultūrą, iš arčiau pažinti ir suprasti argentiniečius“, – teigia prie Torcuato di Tella universiteto tinklinio komandos prisijungusi Kamilė. / K. Zokaitės asmeninio archyvo nuotr.
Sukrečianti lūšnynų tikrovė
Viešėdama Pietų Amerikoje Kamilė nepraleido progos pamatyti ir didžiausios žemyno šalies – Brazilijos.
Viena labiausiai sukrečiančių patirčių jai buvo apsilankyti didžiausiame Brazilijos lūšnynų kvartale, Rosinjos faveloje Rio de Žaneire.
„Ten žmonės gyvena neturėdami adreso, dažnai ir elektros, vandens, kas mums yra savaime suprantami dalykai. Teko išvysti ir apsiginklavusių grupuočių, kurios favelose yra kasdienybė“, – pasakoja Kamilė.
Urugvajus jai taip pat patiko, nors ir yra viena brangiausių šalių Pietų Amerikoje, o Čilėje teigiamą įspūdį paliko vizitas Torres del Paine nacionaliniame parke, išsiskiriančiame nuostabiais kalnų peizažais.
Nepaprastas: Čilėje esantis Torres del Paine nacionalinis parkas tituluojamas viena gražiausių vietų pasaulyje – vaizdai čia išties pasakiški. / K. Zokaitės asmeninio archyvo nuotr.
Patirtys atperka sunkumus
Apibendrindama savo patirtį, VDU studentė tikina, kad dalyvavimas „Erasmus“ mainų programoje praplėtė jos pasaulėžiūrą ir požiūrį į kitas kultūras, pastūmėjo nebijoti iššūkių, išmokė savarankiškumo, be to – paskatino domėtis visomis universiteto siūlomomis galimybėmis.
Kamilė ketina aktyviai keliauti ir toliau: pavasarį ji antrą kartą išvyks studijuoti pagal „Erasmus+“, šįkart – saulėtojoje Mauricijaus saloje.
„Svarstantiems, ar verta dalyvauti „Erasmus+“, galiu atsakyti – vienareikšmiškai taip. Paprasta kelionė svetur niekada neprilygs išvykai studijuoti ten, nes taip tą vietą pažinsite daug artimiau ir autentiškiau. „Erasmus+“ procesas gali pasirodyti sudėtingas, bet manau, kad visa patirtis atperka sunkumus“, – pabrėžia K. Zokaitė.
Mergina pataria keliaujant nusiteikti netikėtumams: dažnai ne viskas susiklosto taip, kaip suplanuota, todėl reikia išlikti lankstiems, palikti vietos spontaniškumui – tai padės neperdegti.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Kauno sporto apdovanojimai 2024“: laukiama sporto favoritų nominacijų
Septintą kartą skelbiami geriausių Kauno miesto atletų, komandų, trenerių, sporto renginių ar naujai sužibėjusių talentų rinkimai. ...
-
Ketvirtadienio vakarą į Kauną pasibeldė žiema2
Ketvirtadienio vakarą Kaune ėmė kristi snaigės. Jos priminė, kad žiema – ne už kalnų. ...
-
Į Kauno eglutės įžiebimo šventę – viešuoju transportu: bus eismo ribojimų1
Jau šį šeštadienį Kaune prasidės Kalėdų laukimas ir bus įžiebta pagrindinė miesto žaliaskarė. Šiemet pagrindinė Kauno kalėdinė eglė stovi Vienybės aikštėje, tad kauniečiai ir miesto svečiai raginami atvykti ...
-
Prestižinės UNESCO premijos „Moterims moksle“ laureatė: mokslas tuo ir žavus – jis pilnas netikėtumų4
Lapkričio 12 d. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Didžiojoje konferencijų salėje įteikti diplomai UNESCO Baltijos šalių stipendijų konkurso „Moterims moksle“ laureatėms. ...
-
Kauniečiai praneša: greičio matuoklis rengia diskotekas – pyškina visus iš eilės (papildyta)23
Nors visi supranta, kad greičio matuokliai – prevencinė priemonė greičio mėgėjams pažaboti, tačiau net ir pelnytos baudos sukelia jas gavusiųjų pasipiktinimą. O ką jau kalbėti apie galimai sugedusį greičio matuoklį, fiksuojantį galimai n...
-
Nacionalinė sporto agentūra: Kauno kovos menų akademija įgyvendina valstybės finansuojamą projektą
VšĮ Kauno kovos menų akademija įgyvendina bendrai finansuojamą valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, projektą „V&scar...
-
Miesto eglę įžiebkite kartu su „Kauno diena“!3
Kaunas pirmasis šalyje įžiebs kalėdinę eglę ir įjungs šventinį laikmatį. Įspūdingą šventę stebėkite kartu su portalu „Kauno diena“. ...
-
Nuo rūsio iki tarptautinio pripažinimo1
VDU Lietuvių išeivijos institutui minint veiklos 30-metį, atverta paroda „Nuo rūsio iki palėpės. Lietuvių išeivijos institutui 30“, kurioje užfiksuotos svarbiausios įstaigos istorijos akimirkos. ...
-
„Pienocentro“ galvosūkis: kaip ištaisyti klaidas?22
Paveldo sergėtojai pripažįsta, kad, tvarkant „Pienocentro“ pastatą, padaryta žala, galinti siekti ir šešiaženklę sumą. Kol kas darbai sustabdyti, kada jie bus atnaujinti – neaišku. ...
-
Jubiliejinis „Iniciatyvų Kaunui“ sezonas: priimamos paraiškos 2025-iesiems
Programa „Iniciatyvos Kaunui“ pasitinka gyvavimo dešimtmetį. Kauno miesto savivaldybė kviečia nevyriausybines organizacijas, asociacijas ir Kauno bendruomenes prisidėti prie vaikams ir jaunimui draugiško miesto kūrimo, socialini...