Santakos parkas šiandien tapo saugiausiu šalyje: Gegužės 1-oji čia paminėta originaliai

„Sveiki atvykę į šiuo metu saugiausią parką šalyje!“ – toks buvo pirmas šiandien Santakos parke vykusių žaidynių „Palaikau pulsą“ atidarymo sakinys. Ir Gegužės 1-oji joms buvo pasirinkta neatsitiktinai.

Iškalbingas kontekstas

Pirmą kartą šalyje surengtas Lietuvos įstaigų ir įmonių pirmosios pagalbos žaidynes „Palaikau pulsą“ organizavo Lietuvos paramedikų asociacija, VšĮ Pirmosios medicinos pagalbos mokymo centras „IRTA“ bei Lietuvos šaulių sąjunga. O šio renginio partneriais tapo Kauno miesto savivaldybė, Kauno kultūros centras, VšĮ Daugiau nei sportas, Greitosios medicinos pagalbos tarnyba bei Nacionalinis kraujo centras.

Nors organizatoriai, kviesdami į šias žaidynes, teigė, kad jos orientuotos į darbo, kuriame mes praleidžiame daug laiko, kolektyvus, kurie taip pat neapsaugoti nuo nelaimių ir turi joms tinkamai pasirengti, visgi paaiškėjo, kad tokio renginio idėja parsivežta iš Odesos, kurioje tokios varžybos rengtos dar prieš karinę invaziją į šią šalį. O prie panašias žaidynes tik kitiems visuomenės atstovams iki šiol Lietuvoje rengusių jų organizatorių šiemet jau prisidėjo ir Šaulių sąjunga.

Jos vadovas Linas Idzelis per žaidynių atidarymą priminė, kad viena didžiausių vertybių Vakarų pasaulyje, skirtingai negu kai kuriose Rytų atstovėse, – žmogaus gyvybė. O VŠĮ Pirmosios medicinos pagalbos mokymo centro „IRTA“ direktorė Irena Malašauskienė – tris labai didelę vertę turinčius žodžius: „pamatyk, paskambink ir padėk.“

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Išsiskyrė keturi kolektyvai

Santakos parke surengtose žaidynėse „Palaikau pulsą“ savo jėgas, teikiant pirmąją pagalbą pagal varžybų organizatorių užduotis, panoro išbandyti 27 komandos iš skirtingų šalies kampelių. O žaidynių partneriai Kauno pilies lomoje įrengė pirmosios pagalbos edukacijų miestelį visuomenei. Jame kviesta ir aukoti kraujo bei iš arti susipažinti su greitosios medicinos pagalbos tarnybos masinių nelaimių logistikos automobiliu.

Iš vienos įstaigos ar organizacijos žaidynėse leista dalyvauti ne daugiau kaip dvi komandas. Tiek jų atsiuntė Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, Trakų kultūros, sporto, sveikatingumo, ugdymo asociacija ir UAB „SDG“, konsultuojanti darbuotojų saugos ir profesinės sveikatos, priešgaisrinės bei civilinės saugos, energetikos, aplinkosaugos, vadybos ir teisiniais klausimais bei rengianti minėtų sričių mokymus.

Įvairovės netrūko

Kitas 19 žaidynėse dalyvavusių komandų sudarė įvairių vyriausybinių bei nevyriausybinių ir privačių įstaigų atstovai ne tik iš Kauno bei Kauno rajono, bet ir iš Vilniaus, Panevėžio, Marijampolės bei Rumšiškių.

Iš pastarųjų žaidynėse dalyvavo Senelių globos namų „Auksinis amžius“ komanda. Kartu su ja varžėsi ir Valstybinės mokesčių inspekcijos, Lietuvos kalėjimų tarnybos bei Kauno kalėjimo, Muitinės departamento, Marijampolės savivaldybės administracijos, Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos, Tarptautinės Amerikos mokyklos, Vilniaus Rotary bei sporto klubo „IronHood“, jaunųjų maltiečių bei kitos komandos.

Jaučiant susidomėjimą šiomis žaidynėmis, komandų, kurias turėjo sudaryti trys nariai, registracijos laikas net buvo pratęstas dviem savaitėmis.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Tikslas – vienas

Pasak žaidynių organizatorių, idėją rengti tokias žaidynes, kaip jau užsiminta, jie parsivežė iš Ukrainos – Odesos, kurioje 2019-aisiais dalyvavo panašiose varžybose. O po to pritaikė ją ir Lietuvoje, jau surengę mūsų šalies bendrojo lavinimo mokykloms penkias tokias varžybas, o aukštosioms bei profesinio mokymo mokykloms – tris.

Tik minėtas varžybas moksleiviams bei studentams rengė tik du iš žaidynių Santakos parke organizatorių – Lietuvos paramedikų asociacija bei VšĮ Pirmosios medicinos pagalbos mokymo centras „IRTA“. O prie šiandien Santakos parke surengtų žaidynių, kuriose pirmą kartą, teikiant pirmąją pagalbą, varžėsi ir šalies įstaigos bei įmonės, organizavimo jau prisidėjo ir Šaulių sąjunga.

Pasak žaidynių „Palaikau pulsą“ koordinatorės Ugnės Malašauskaitės, organizuojant šį renginį pagrindiniu tikslu buvo visuomenės skatinimas mokytis pirmosios pagalbos įgūdžių. Ir išdrįsti, nutikus nelaimei, padėti. O nugalėti baimę, to prireikus, turėtų padėti ir dalyvavimas tokiose žaidynėse.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Laukė penkios užduotys

Visos žaidynėse „Palaikau pulsą“ dalyvavusios komandos turėjo išspręsti penkias praktines užduotis, išbarstytas po Santakos parką, taikydamos, kaip teigta, varžybų nuostatose, pirminį nukentėjusiojo ištyrimą bei naudojantis pirmosios pagalbos vaistinėlėje esančiomis priemonėmis, kurios pateiktos žaidynių organizatorių užduotyje.

Minėtuose užduočių punktuose žaidynių dalyviams reikėjo atpažinti insultą, suteikti pirmąją pagalbą galūnių lūžių, šilumos smūgio bei užspringimo atvejais ir gaivinti skenduolį.

Komandų pademonstruotus pirmosios pagalbos įgūdžius vertino komisija, sudaryta iš žaidynių organizatorių atstovų. Tris pirmąsias vietas užėmusių komandų laukė simbolinės taurės, o jų narių – medaliai bei pirmosios pagalbos vaistinėlės.

Po ne vieną valandą trukusių varžybų, susumavus jų rezultatus, paskelbta, kad pirmąją vietą žaidynėse užėmė jaunųjų maltiečių komanda, antrąją – Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono pirmoji komanda, o trečiąją – šio bataliono antroji komanda.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Saugiausias?

Saugiausias? portretas
Jei būtų karas, bombikė pirmiausiai nukristų į tokią vietą prifarširuotą kariškių ir stukačių...

Anonimas

Anonimas portretas
Juokas ima iš tų kelių mašinų keliuose ir iš tos įvykių zonos . Žaiskite,žaiskite....
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių