Senjorai vasarą – ne paplūdimyje, o pamokose

Kauno apskrities viešoji biblioteka pakvietė garbaus amžiaus žmones išmokti anglų kalbos pagrindų. Senjorų mokytoja tapo bibliotekos savanorė Erika Sirvydaitė. Vieni mokiniai tikino laiko turintys į valias, o kiti labai užimti, bet juos jungė noras įgyti žinių, prasiblaškyti ir pabendrauti.

"Dirbu mokytoja progimnazijoje, vaikams šiuo metu vasaros atostogos, todėl pagalvojau, kad reikia nuveikti kažką naudingo. Žinau, kad mokyti moku, ir tai man labai patinka. Norėjau išnaudoti savo gebėjimus ir vasaros metu", – pasakojo savanorė Erika.

Nors iš pat pradžių anglų kalbos mokytojai buvo keista vietoj pradinukų matyti suaugusius žmones, ji pastebėjo ir panašumų. "Juk visi mokosi anglų kalbos pagrindų. Jei mokytojas geras ir sugeba motyvuoti, iškart galima matyti mokinių akyse kibirkštį bei norą mokytis. Tai labai smagu", – džiaugėsi pašnekovė.

Stebint senjorų anglų kalbos pamoką susidarė įspūdis, kad jie išties panašūs į moksleivius. Pačiame priekyje sėdintieji aktyviai atsakinėja į mokytojos užduotus klausimus. Kiek tolesnius suolus pasirinkusieji spėja ir ant kedės pasisupti, ir mokytojai negirdint su šalia sėdinčiu draugu pasišnabždėti. Pačiame gale įsitaisiusieji, kaip ir vaikai, ne visada sutelkia dėmesį, vos girdimai kartu su grupe skaito žodžius. Vis dėlto visi susirenka savo noru ir dar kartą įrodo, kad mokytis niekada nėra vėlu.

Patys senjorai tikino esą išties patenkinti anglų kalbos mokytoja ir jos pamokomis – čia jiems netrūksta geros nuotaikos, juoko, jie nejaučia jokios įtampos. Senjorė Irena kursais susidomėjo, kad galėtų susikalbėti su dukros draugais ir suprastų angliškus žodžius kompiuteryje. "Duktė gyvena Kalifornijoje, atvažiuoja visokių draugų, kurių kalbos aš nesuprantu, o norėčiau. Prisėdus prie kompiuterio dažnai tenka imti į rankas žodyną. Visko neišmoksiu, bet tikiuosi, kad pavyks ką nors išmokti, bent kaip raides reikia tarti", – kalbėjo Irena.

Senjorė Loreta taip pat turi giminių užsienyje ir tikisi panaudoti tai, ką išmoko. "Perskaičiau skelbimą ir labai apsidžiaugiau. Atbėgau net neužsiregistravusi, bet nieko, vis viena priėmė. Pati turiu giminių užsienyje – dukra su šeima gyvena Čikagoje, tačiau nesu tikra, ar susikalbėčiau su ten gyvenančiais žmonėmis, kadangi ten tarimas kitoks", – svarstė Loreta, paprastai daugiausia laiko skirianti daržininkystei ir sodininkystei.

Anglų kalbos mokytis nusprendė ir senjoras Jonas, bet visai ne dėl giminių užsienyje, o dėl savęs. "Nusprendžiau atnaujinti anglų kalbos žinias. Šią kalbą vartojau prieš 20–30 metų", – prisiminė Jonas.

Pasak Kauno apskrities viešosios bibliotekos komunikacijos specialistės Agnės Norkutės, šie mokymai buvo pačių senjorų idėja. "Jie patys siūlo, ką dar norėtų išmokti. Vienas iš labiausiai pageidautų dalykų ir buvo anglų kalbos pamokos. Taip sutapo, kad turime savanorę, kuri moko anglų kalbos", – džiaugėsi A.Norkutė. Anksčiau senjorai galėjo mokytis ir kompiuterinio raštingumo pradmenų, taip pat dalyvauti senjorų rytmečiuose – daryti mankštą ir dalyvauti įvairių svečių užsiėmimuose.

"Senjorams svarbus bendrumo jausmas, į pamokas jie ir vaišių atsineša, ir su mokytoja pasikalba", – pastebėjo A.Norkutė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

JULIJA

JULIJA portretas
atsiprašau, nesupratau kur tai vyksta lyg klaipędoje?

jo jo

jo jo portretas
tiesiog puiku. Senukai su anukais nesusikalba tai puolasi angleti, kad suprastu ka pastarieji sako. O gal jau ir tie ruosiasi skrist i svecias salis? O mokytoja saunuole, atrado neisnaudota nisa

Praktikas

Praktikas portretas
Iš Ispanijos prigužėjo senjorų? Lietuvoje visai neseniai tokių nebuvo anei vieno.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių