Streikuojančios „Rasos“ gimnazijos direktorius: reikalavimai – neadekvatūs

Penktadienį dalyje mokyklų ir darželių dviejų valandų įspėjamąjį streiką surengę pedagogai tikisi, jog švietimo politikos formuotojai įsiklausys į jų keliamus reikalavimus didinti atlyginimus dar šiemet, mažinti moksleivių klasėse skaičių, ir ims kalbėti viena kalba. Kaune streikuojančiųjų – nedaug.

Gausiausiai protestuoja Klaipėda

Masiškiausiai pedagogai protestuoja Klaipėdoje – 44-iose arba maždaug pusėje savivaldybės įstaigų, čia streikuoja per 1300 mokytojų. Streikas taip pat vyksta 33-ose arba ketvirtadalyje Vilniaus, 17-oje Alytaus, 20-yje Panevėžio švietimo ir ugdymo įstaigų.

Pasyviausiai streikas vyksta Kaune – trijose įstaigose protestuoja apie 60 pedagogų, vienoje jų, Vytauto Didžiojo universiteto klasikinio ugdymo mokykloje, streikuoja tik viena mokytoja.

Ant Klaipėdos „Vydūno“ gimnazijos langų penktadienį matyti iškabos „Streikas“. Jos pasitinka ir įėjusius į vestibiulį, visai greta Vydūno skulptūros. Pirmosios dvi pamokos čia taip pat nevyksta – pedagogų teigimu, į mokyklą kol kas atėjo vos keli moksleiviai, jų užimtumu yra pasirūpinta, keli vaikai žaidžia stadione futbolą.

Šioje gimnazijoje streikuoja 53 pedagogai iš maždaug 70.

„Ir Vydūnas streikuoja“, – BNS sakė apie 30 metų lietuvių kalbos mokytoja dirbanti Lilija Bručkienė, einanti ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pavaduotojos pareigas.

Reikalavimus vadina neadekvačiais

Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto „Rasos“ gimnazijos direktorius Artūras Sakalauskas BNS teigė, kad ši gimnazija yra bene vienintelė streikuojanti Kaune. Kodėl kolegos šiame mieste negausiai jungiasi jis nedrįso vertinti.

Gimnazijoje penktadienį streikuoja 26 pedagogai iš 99 darbuotojų, tai, anot A. Sakausko, – apie trečdalis nuo mokytojų skaičiaus.

„Jie (reikalavimai – BNS) sunkiai pasiekiami, ypač klasių mažinimo po 20 mokinių palikti. Pritarčiau, kad tada reikia statyti mokyklas. Tokiu atveju reiktų mūsų mokykloje apie 20 naujų mokytojų, o jų ir taip trūksta. Manau, kad lūkesčiai nepamatuoti. Kad reikia mažinti – taip, 30 per daug. Reikia sėsti ir kalbėtis, kad nenueitų iki tikrojo streiko“, – sakė A. Sakalauskas.

Anot jo, šiandien gimnazijoje numatyta sporto šventė visai bendruomenei. Ji apie 10 val. prasidės stadione, Kleboniškio miškelyje, vaikams rengiamos estafetės, pirmos pagalbos kursai, pasivaikščiojimas.

Kitą savaitę teiksime pasiūlymus, norisi išgirsti iš pačių mokytojų, kokius lūkesčius jie tiems pasiūlymams turi.

G. Jakštas: siūlymus teiksime kitą savaitę

Į susitikimą su sostinės pedagogais atvykęs švietimo ministras Gintautas Jakštas teigė sieksiantis išgirsti mokytojų reikalavimus.

„Pagrindinis tikslas išgirsti mokytojus, kodėl pasirinkta būtent šita forma, kokie yra lūkesčiai. Kitą savaitę teiksime pasiūlymus, norisi išgirsti iš pačių mokytojų, kokius lūkesčius jie tiems pasiūlymams turi“, – žurnalistams penktadienį sakė G. Jakštas.

„Planas mums yra laikytis susitarimų, tų, kas yra sutartyse su profesinėmis sąjungomis ir nacionaliniame įsipareigojime, susitarime tarp politinių partijų“, – pridūrė jis.

G. Jakštas sakė, kad „dėl streikavimo lėšų daugiau neatsiranda, tai yra aišku.“

„Yra įsipareigojimai padaryti ir jų laikomasi“, – kalbėjo ministras.

Didinti atlyginimus prašo dar šiemet

LŠDPS reikalauja atlyginimus nuo rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., klasėse mažinti mokinių skaičių ir kita. Nepavykus sutarti dėl reikalavimų iki rugsėjo pabaigos LŠDPS ketina surengti ir didesnės apimties streiką.

Reikalavimus dėl mokytojų algų, mokinių skaičiaus klasėse bei kitų dalykų kelia ir Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Ji taip pat neatmeta galimybės streikuoti.

Premjerė Ingrida Šimonytė kartoja, kad atlyginimai pedagogams iki 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio bus keliami kitąmet, kaip įsipareigota partijų susitarime, dviem etapais – nuo sausio ir nuo rugsėjo, o dalis profesinės sąjungos reikalavimų, anot jos, yra neįgyvendinami.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Amorali tiesa

Amorali tiesa portretas
Visais laikais mokytojo profesija buvo prestižinė, nes mokytojas yra šviesulys, teikiantis žinias, pastoviai tobulėjantis, prisitaikantis prie naujovių, keliantis savo kvalifikaciją, o dabar, rinkos ekonomikoje, mokytojas tapo viešųjų paslaugų teikėju, aptarnaujančiu 30 klientų klasėje, neliko mokytojo orumo, prestižo, liko tik klientų teisės. Švietimo sistemos biurokratai nuolatinėmis " reformomis" baigia sužlugdyti ugdymo procesą ir sumenkinti mokytojo autoritetą.

Aš portretas
Jeigu jau taip sunku ir blogai toj mokykloje dirbti,tai keiskite darbą.Sėskit į kasą parduotuvėje, eikit į ofisą.Sužinosite kas yra darbas nuo8 iki 17val.Streikuojant lipti per langus, apsigyventi ministerijoje, tai parodo jūsų žemą lygį.Tai parodo,kad jums rūpi tik pinigai, bet ne mokiniai.

Beretė

Beretė portretas
Nesuprantu prieš 20 metų tose pačiose mokyklose buvo 2 kartus daugiau mokinių ir klasėse sėdėjome 24-25 mokiniai ir priestatų nestatė dabar vaikų sumažėjo tai į klases sugrūdo 30 mišrainę su visokiais sutrikimais + ukrainiečiai, tai iš 45 min. Išdėščius pamoką asmeniškai vaikui lieka kas 3-oje pamokoje 1-2 min. Kokios kokybės norime? Mokėkite algas nors motyvacija bus arti.
VISI KOMENTARAI 32

Galerijos

Daugiau straipsnių