Uostamiestis modernizuos paviršinių nuotekų valymo tinklus: darbus finansuos „Grigeo Klaipėda“

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė bendradarbiavimo sutarčiai dėl labiausiai apkrautų miesto paviršinių nuotekų valymo įrenginių projektavimo ir statybos. Šis sprendimas leis išvalyti ne mažiau kaip trečdalį miesto nuotekų. Darbus, kurių preliminari vertė siekia per 2 mln. eurų, neatlygintinai finansuos kartono gamintoja AB „Grigeo Klaipėda“.

Ketvirtadienį uostamiesčio politikai balsų dauguma pritarė trišalei bendradarbiavimo sutarčiai tarp Klaipėdos miesto savivaldybės, AB „Klaipėdos vanduo“ ir „Grigeo Klaipėda.

Susitarimas leis Klaipėdos mieste pastatyti naujus nuotekų valymo įrenginius, išvalančius daugiau nei 30 proc. visų miesto paviršinių nuotekų.

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) yra pateikęs duomenis, jog šiuo metu į Kuršių marias išeina 56 nuotekų išleistuvai. Dalis jų priklauso „Klaipėdos vanduo“, iš kurių išleidžiamos nevalytos arba nevisiškai išvalytos miesto nuotekos toliau blogina marių būklę.

Šiose nuotekose yra daug skęstančių detalių, organinių medžiagų ir naftos produktų, kurie daro įtaką Kuršių marių bei Baltijos jūros priekrantės vandens kokybei, didina smėlio sąnašas. Valymo įrenginiai mieste šiuo metu yra pastatyti tik prie 6 nuotekų išleistuvų. 

Ketvirtadienį posėdžio metu bendradarbiavimo sutartį pristačiusi Klaipėdos miesto savivaldybės Teisės skyriaus vyriausioji patarėja Julija Paulikienė pažymėjo, jog atsakomybė už įrenginių projektavimą ir statybą, o vėliau ir eksploataciją teks savivaldybės įmonei „Klaipėdos vanduo“.

Tuo tarpu aplinkos atkūrimo priemones dėl 2020 m. taršos incidento įgyvendinanti „Grigeo Klaipėda“ padengs visas su projektavimo ir statybos darbais susijusias išlaidas. Tiksli reikalingų investicijų suma paaiškės atlikus rinkos dalyvių apklausos procedūras.

Tarybos posėdyje kalbėjęs „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas teigė, jog miesto paviršinių nuotekų valymo tinklų modernizavimą finansuoti bendrovei pasiūlė AAD.

„Esame prisiėmę atsakomybę dėl 2020 m. nustatytos taršos. Todėl nelaukdami ilgai trunkančių teisinių procesų pabaigos įgyvendiname aplinkos atkūrimo priemones ir AAD esame pateikę detalų šių priemonių planą. Kaip viena iš priemonių buvo pasiūlymas finansuoti miesto paviršinių nuotekų tinklų modernizavimą. Tai leis mums prisidėti prie Kuršių marių ekologinės būklės pagerinimo“, – teigė T. Eikinas.

Ketvirtadienį patvirtintos bendradarbiavimo sutarties pagrindu „Klaipėdos vanduo“ Ir „Grigeo Klaipėda“ turi parengti ir AAD pristatyti šių valymo įrenginių modernizavimo programą.

Posėdžio metu „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas pažymėjo, jog dokumentą šalys yra pradėjusios rengti jį užbaigs artimiausiu metu.

Tačiau modernizuoti Klaipėdos miesto paviršinių nuotekų valymo tinklus bus galima tik tuo atveju, jei šiai programai pritars AAD.



NAUJAUSI KOMENTARAI

butent

butent portretas
kokiu reikia buti atsilupusiu, kad pirkti imones produkcija, kuri per valdzios valdininku eurais uzklijuotas akis nemate tokios tarsos ka daro...taip as sutinku, niekur LT nera tvarkinga, visi ne vien tik sodai ir individualus namai nuoteku nevalo ar neprisijunge, pila bet ka i upes, melioracija ir t.t., bet gi imone yra kaip ir tarptautiniu mastu savo produkcija varo ir gerai uzdirba, taigi pavyzdi tikrai turi rodyti kitiems,

nusikaltėliai nori

nusikaltėliai nori portretas
pasirodyti „geručiais“. Nebeperku ir nepirksiu niekada „Grigeo“ prekių. O savininką niekšu laikau nuo Telekomo laikų.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių