Policijos pareigūnus bando papirkinėti ne tik KET pažeidėjai

Ketvirtadienį, apie 15 val. Vilniaus apskr. VPK Vilniaus r. policijos komisariato patalpose, kabinete, įtariamoji pagal LR BK 129 str. L. L. (gimusi 1968 m.), siekdama, kad jai nebūtų surašytas laikino sulaikymo protokolas, Vilniaus apskr. VPK Vilniaus r. PK Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjams davė 8000 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų kyšį. Pinigai buvo padėti kabinete ant stalo (du ryšuliai, nominalais po 20 GBP). Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 2 d. Įtariamoji uždaryta į areštinę.

Šiemet ir toliau daugėja atvejų, kuomet bandoma tartis su pareigūnais siūlant jiems kyšius. Per tris šių metų mėnesius iš viso užfiksuoti 189 atvejai, kuomet bandyta papirkti pareigūnus. Pernai per tris mėnesius tokių atvejų buvo registruota 135.
Policija įspėja, kad žmonės nebandytų tartis ir papirkinėti pareigūnų. Kiekvienu atveju pradedamas ikiteisminis tyrimas, o LR baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką numato gana griežtas sankcijas:

Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus, siekdamas paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėto veikimo ar neveikimo vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Tas, kas padarė šio straipsnio 1 ar 2 dalyje numatytus veiksmus, pasiūlęs, pažadėjęs ar susitaręs duoti arba davęs didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Tas, kas padarė šio straipsnio 1 ar 2 dalyje numatytus veiksmus, pasiūlęs, pažadėjęs ar susitaręs duoti arba davęs mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Primename, kad asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama ar provokuojama duoti kyšį ir jis, pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai, taip pat jeigu kyšį jis pažadėjo duoti ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.


Šiame straipsnyje: kyšiaipolicijapareigūnai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Zemaitis

Zemaitis portretas
Ar čia reklama? O ką galima papirkinėti?

ainis

ainis portretas
Ne kyši reikia duoti o nupirkti batus ar kokia striuke ,nes pinigai prie gero nepriveda ir geriausia žmogų.

kvitas

kvitas portretas
per 20 m. stabdė tikrai ne karta ar du ,bet nei karto nepasiule moketi brangiau ir pritaike visada dideles nuolaidas
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių