- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Oli Silkas
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
-
Festivalyje „Kaunas Jazz 2018“ – naujovės, atradimai ir garsūs vardai
Džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ šį pavasarį muzikos garsais drebins net keletą miestų. Jau anksčiau paskelbę, jog balandžio 30-ąją festivalyje koncertuos garsi britų dainininkė Laura Mvula, šiandien jo rengėjai atskleidė dar daugiau žinomų atlikėjų, kurie gros 28-ajame „Kaunas Jazz“ sezone.
Garsais užlies šešis miestus
Džiazo garsais ir gera nuotaika festivalis šįmet užlies šešis Lietuvos miestus – jo koncertai vyks Kaune, Vilniuje, Panevėžyje, Jurbarke, Elektrėnuose ir Palangoje.
Koncertai prasidės dar balandžio 20-ąją – tą dieną Panevėžio muzikiniame teatre koncertuos žymus britų pianistas Oli Silkas su savo grupe, rašoma pranešime spaudai.
Šiuo pasirodymu jis pradės trijų dienų „Kaunas Jazz“ turą – balandžio 21-ąją gros Palangos klube „Vandenis“, o balandžio 22-ąją – šalia Kauno, Raudondvario dvaro Menų inkubatoriuje.
Praėjusio amžiaus pabaigoje Oli Silkas pradėjo kurti muziką kaip džiazo ir fanko dueto „Sugar and Silk“ narys. Grupės muzikai pasiekus daugybę ausų Europoje, 2006-aisiais Oli pradėjo solinę karjerą ir nuo to laiko nebesidairo atgal. Jo diskografijoje – jau penki soliniai albumai ir kone dešimt melodijų, patekusių į populiariausių Jungtinėse Valstijose „smooth“ džiazo kūrinių dešimtuką.
Melodingą, įsimenantį džiazą kuriantis muzikantas yra pasižymėjęs kaip prodiuseris, kuravęs ne vieno tarptautinio džiazo festivalio programą, sukūręs muzikos populiariems TV šou (tarp jų – JAV eterio karalienės Oprah Winfrey laidai). Nuo Mozambiko iki Australijos gastroliavęs, su Dave'u Kozu, Geraldu Albrightu ir kitomis garsenybėmis grojęs muzikantas į Lietuvą atvyksta su grupe, kurioje groja žinomi scenos profesionalai. Tarp jų – ir garsios grupės „Simply Red“ bei „Kaunas Jazz“ žiūrovus pakerėjusio kolektyvo „Incognito“ nariai. Tokio kalibro muzikantai Palangos kurortą ir Panevėžį aplanko išties nedažnai.
Perkusininko Zoharo Fresco trio
Balandžio 29-osios popietę Jurbarko parodų ir koncertų salėje, o vakare – Elektrėnų kultūros centre koncertuos svečiai iš Izraelio – perkusininko Zoharo Fresco trio.
Senovinio instrumento, daugiau nei prieš tris tūkstantmečius Artimuosiuose Rytuose sukurto „tof miriam“ virtuozas keliauja po visą pasaulį, koncertuodamas ir bendradarbiaudamas su garsiais džiazo muzikantais – tarp jų ir lenku Leszeku Mozdzeriu ir švedu Larsu Danielssonu. Unikalią muzikinę kalbą išgirsti kviečiantis menininkas su savo bendražygiais pakvies pasinerti į muzikos, kurią Lietuvoje tikrai išgirsi ne kasdien, garsus.
Balandžio 27-ąją ir 28-ąją festivalio koncertai, kaip įprasta, vyks Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje. Balandžio 27-ąją į sceną kils „Kaunas Jazz“ publikos jau pasiilgtas mūsų šalies džiazo gigantas Petras Vyšniauskas – žymiausias šalies saksofonininkas scenoje šįkart pasirodys su festivalyje jau savo polėkį ir energiją įrodžiusia prancūzų grupe „Mezcal Jazz Unit“. Antroje koncerto dalyje pasirodys Bobas Jamesas – JAV džiazo veteranas, dviejų „Grammy“ apdovanojimų laimėtojas, grupės „Fourplay“ įkūrėjas, kurio muzika padarė didelę įtaką ir hiphopo žanrui.
Petras Vyšniauskas/Organizatorių nuotr.
Jo karjera trunka daugiau nei penkis dešimtmečius – dar 1965-aisiais jis muzikavo su legendiniu Chetu Bakeriu, vėliau pasižymėjo projektais su Davidu Sanbornu, Ronu Carteriu, Keiko Matsui, Earlu Klughu ir kitais skirtingų kartų džiazo talentais. Reikšminga jo karjeros dalis susijusi su „Fourplay“ - 1991-aisiais suburta, iki šiol gyvuojančia grupe, vadinama vienu populiariausių visų laikų „smooth“ džiazo kolektyvų. Pats Bobas Jamesas vadinamas vienu šio žanro pradininkų.
Frontą laikys Leonidas Šinkarenko
Balandžio 28-ąją Lietuvos džiazo frontą laikys bosistas Leonidas Šinkarenko su grupe „Jazz 4 N”. Antrojoje vakaro dalyje estafetę perims Jacobas Karlzonas. Daugiau nei dešimt solinių albumų įrašęs, kelių dešimčių kitų artistų plokštelių įrašuose dalyvavęs pianistas Švedijos radijo yra paskelbtas šios šalies metų džiazo muzikantu. Talentingas improvizuotojas ir kompozitorius taip pat žinomas kaip ilgametis „Kaunas Jazz“ viešėjusios dainininkės Viktorios Tolstoy muzikinis partneris. Jo kūryboje drąsiai flirtuoja džiazas, elektronika, rokas, o 2016-aisiais pasirodžiusį albumą „Now“ pats Jacobas vadina melancholiška šokių muzika.
Naktimis „Kaunas Jazz“ garsai persikels į klubinę erdvę – šįmet šie iki paryčių vykstantys koncertai bus rengiami klube „Renginių Oazė“.
Balandžio 27-ąją čia pasirodys „Helsinki–Cotonou Ensemble“ – Benino ir Suomijos muzikantų grupė, debiutavusi 2012-aisiais ir jau išleidusi tris kritikų puikiai įvertintus albumus. Anot jų, grupės muzika skamba kaip kažkas per vidurį tarp legendinio Afrikos muzikanto Felos Kuti ir žinomos JAV grupės „Snarky Puppy“.
Fanką, džiazą, soulą ir afrikietiškus ritualinių apeigų ritmus savo kūryboje derinanti grupė garsėja ugningais pasirodymais – o kauniečiai gali tikėtis ir premjerų, nes į festivalį grupė atvyks su šviežutėliu, balandį išleidžiamu ketvirtuoju albumu.
Balandžio 28-ąją klubo sceną drebins „Rohey“ – pastarųjų poros metų Norvegijos scenos atradimas, kvartetas, kuriam vadovauja charizmatiška vokalistė Rohey Taalah. Tai XXI amžiaus šviežumo kupina muzika, supinta iš fanko, džiazo ir soulo siūlų. Debiutinį grupės albumą „A Million Things“ pernai išleido leidykla „Jazzland“ – Bugge Wesseltofto, Beady Belle ir kitų žinomų, savitai mąstančių norvegų muzikantų namai. Tikriems melomanams geresnės rekomendacijos ir nereikia – nuoširdumo, sielos ir energijos kupina muzika tikrai sužavės kiekvieną, kas šią šeštadienio naktį pasirinks linksmintis Kaune.
Arčiau miesto širdies
Festivalio lankytojų laukia ir daugiau naujienų – tradicija jau tapę koncertai po atviru dangumi dėl Vienybės aikštės rekonstrukcijos šįmet kraustysis dar arčiau miesto širdies, į erdvę greta Laisvės alėjos centre esančio fontano.
Čia ir kitose festivalio erdvėse vyksiančių koncertų programa bus paskelbta artimiausiu metu.
Kaip jau pranešta anksčiau, balandžio 30-ąją „Kaunas Jazz“ koncertuos garsi britų dainininkė Laura Mvula – šis koncertas bus skirtas Tarptautinei džiazo dienai.
Be to, jau dabar paskelbta, kad vasarą „Kaunas Jazz“ surengs išskirtinį koncertą sostinėje – liepos 8-ąją LDK Valdovų rūmuose koncertuos populiariausias pasaulyje džiazo vokalistas, JAV žvaigždė Gregory Porteris.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Sujungė ypatinga šventė
Žemaitijos ir Klaipėdos krašto paribyje esančiuose Doviluose etnokultūros centro darbuotojai puoselėja abiejų kultūrų palikimą. Taip minint evangelikų liuteronų šventę „Amžinybės sekmadienis“ prisimintos ir ikikrik&scaro...
-
Tarp pretendentų į nacionalines premijas – M. Drėmaitė, M. Kavtaradzė, A. Kėleris
Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė sąrašą 12-os kūrėjų, kurie pretenduoja gauti šių metų nacionalines premijas. ...
-
Kitąmet planuojama steigti vardines M. K. Čiurlionio stipendijas, paskatas restauratoriams
Lietuvos kūrėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio palikimą tyrinėjantiems ir patiems kuriantiems magistrantūros studentams nuo kitų metų planuojama skirti vardines stipendijas, trečiadienį pranešė Vyriausybė. ...
-
Parodoje – roboto atspausdintas porcelianas2
„Nors darbus sukūrė robotas, kūrybinis procesas reikalavo žmogiškos širdies“, – sako šiuolaikinės keramikos kūrėjas dr. Rokas Dovydėnas. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje pristatoma jo 3D molio spausdintu...
-
Šokio spektaklyje – saiko ir pertekliaus ribos
Du atlikėjai, valandą trunkantis pasirodymas, nenutrūkstamas ryšys, balansuojantis tarp pusiausvyros ir ribų nebuvimo. Taip jau visai netrukus žiūrovus pasitiks naujausias „Nuepiko“ šokio trupės kūrybinis darbas, šokio ...
-
Ilgai laukta „Bohemos“ premjera įvyko!4
Kauno valstybinis muzikinis teatras lapkričio 23 ir 24 dienomis pristatė jau antrąją šio sezono premjerą – scenoje karaliavo legendinė, po šešių dešimtmečių į Kauno teatrą sugrįžusi, Giacomo Puccini opera „B...
-
Amerikiečių rašytojas M. Finkelis: meno vagis išpildė slaptas mūsų fantazijas
Meno vagysčių pasaulis apgaubtas mįslių, o jo epicentre – unikalios ir paslaptingos asmenybės. Vienas tokių išskirtinių veikėjų yra Stéphane’as Breitwieseris – prancūzų meno vagis, savo karjerą paskyręs aistringai, ...
-
G. Nausėda iš būsimojo kultūros ministro tikisi didesnio finansavimo šiai sričiai10
Prezidentas iš būsimojo kultūros ministro tikisi Kultūros pagrindų įstatymo įgyvendinimo, didesnio finansavimo kultūros darbuotojams, sako jo patarėja. ...
-
Užgeso rašytojas ir skulptorius J. Šikšnelis1
Klaipėdą pasiekė liūdna žinia apie netikėtą rašytojo, skulptoriaus ir buvusio Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos vadovo Juozo Šikšnelio mirtį. Gruodžio pradžioje jis planavo pristatyti klaipėdiečiams savo naujausią roman...
-
Lietuvos radijo 100-mečiui – speciali programa1
Seimui dar 2021-ųjų pavasarį paskelbus 2026-uosius Lietuvos radijo metais, Kultūros ministerija parengė minėjimo programą ir siūlo ją tvirtinti Vyriausybei. Taip būtų paminėtas Lietuvos radijo šimtmetis. ...