- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Atostogaudami esame įpratę naudotis nuomotais automobiliais, keltais, autobusais, traukiniais, tačiau neretai pamirštame kitą patogią transporto priemonę – dviratį. Europos šalims vis labiau tobulinant dviračių infrastruktūrą, šiai transporto priemonei skiriami ištisi takai, leidžiantys iš arčiau pažinti šalies kultūrą.
Pavyzdys – Nyderlandai
Nyderlandai pasaulyje garsėja ne tik tulpių festivaliais, bet ir dviračių gausa. Nyderlandų dviračių takų tinklas, specialios dviračių stovėjimo aikštelės ir šviesoforai, kuriuose pirmenybė teikiama dviratininkams, ir kita infrastruktūra yra pavyzdys ir siekiamybė kitiems miestams.
Dviračių kultūra ypač pasižymi Amsterdamas, kurį paminėjus, priešais akis dažniausiai ir iškyla būtent dviratininkų vaizdai. Tačiau nuomos punktus, kuriuose galima išsinuomoti dviratį dienai ar ilgesniam laikui, ir požiūrį, kad dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, rasite daugelyje Nyderlandų miestų. Kainos paprastai prieinamos, dviračiai – geros būklės, o jų takų tinklas driekiasi tiek per miestus, tiek per kaimo vietoves.
Galime rinktis bet kurį iš daugybės vaizdingų maršrutų, pavyzdžiui, garsųjį Olandijos pakrantės kelią, vedantį Šiaurės jūros pakrante, arba Gėlių kelią, vingiuojanti per spalvingus tulpių laukus.
Nyderlanduose galima pasinaudoti ir gidų paslaugomis. Šioje šalyje yra daug įmonių, siūlančių dviračių turus su gidu, o ekskursijos gali būti pritaikytos pagal jūsų pomėgius, aplankant tiek populiarias turistines vietas, tiek menkai žinomas vietoves.
Švediją dviračiu galima pažinti ir keliaujant po šalies salas: patogu keltu iš Stokholmo persikelti į Vaksholmo salą ir pasivažinėti vaizdingu pakrantės keliu.
Į Danijos ir Švedijos salas
Danijos sostinės gatvėse kartais tenka pamatyti daugiau dviračių nei automobilių. Tai skatina ir žaliosios bangos šviesoforų sistema, suteikianti dviratininkams galimybę saugiai ir greitai važiuoti per miestą.
Verta pasidomėti Nacionaliniu dviračių maršrutu – tai net vienuolikos tolimųjų maršrutų tinklas, apimantis visą šalį ir vedantis per vaizdingus kraštovaizdžius ir istorinius miestus. Danijoje taip pat yra daug nedidelių salų, kurias lengva pasiekti dviračiu. Pavyzdžiui, galime keltu iš Kopenhagos persikelti į Meno salą ir dviračiu važiuoti Meno salos panoramos maršrutu, kuris veda nuostabiais laukiniais paplūdimiais.
Kai kuriuose Danijos regionuose yra puikių galimybių važinėti kalnų dviračiais, ypač Jutlandijos miškuose, o kalvotame ir miškingame Bjerelidės kraštovaizdyje tarp Horsenso ir Juelsmindės yra vienas geriausių Danijos kalnų dviračių takų. Daugiau nei 15 km ilgio įvairaus sudėtingumo trasos – puikus pasirinkimas tiek pradedantiems, tiek turintiems patirties.
Pastaraisiais metais ir Švedija siekia tapti dviratininkams palankesne šalimi. Švedijos miestuose įgyvendinama daugybė dviračių transporto skatinimo priemonių, gerinama infrastruktūra. Taigi susiplanuoti savo maršrutą dviračiais šioje šalyje tapo daug paprasčiau.
Turistams Švedijoje puikiai pritaikyta Katrineholmo–Skavstos dviračių trasa. Tai populiarus maršrutas, vingiuojantis vaizdingomis vietovėmis per nedidelius miestelius, kuriuose patogu sustoti atsikvėpti ir išgerti kavos.
Švediją dviračiu galima pažinti ir keliaujant po šalies salas: patogu keltu iš Stokholmo persikelti į Vaksholmo salą ir pasivažinėti vaizdingu pakrantės keliu. Dar viena pramoga yra leistis į išvyką kalnų dviračiais, ypač šiaurėje esančiuose miškuose, kur įkurta įvairaus sudėtingumo trasų.
Vyno ir alaus keliais
Vokietijos miestai Berlynas ir Miunchenas taip pat investavo į dviračių dalijimosi programas ir infrastruktūros plėtojimą, o šalyje suformuoti dviračių takai veda istoriniais kraštovaizdžiais.
Populiariausi iš jų – Romantiškasis kelias ir Dunojaus dviračių takas, einantis palei Dunojaus upę ir vaizdingą Bavarijos regioną. Be to, Vokietijoje, ypač Bavarijos Alpėse, yra puikių kalnų takų dviračių sporto mėgėjams.
Ši šalis garsėja savo vyno regionais ir daugelį jų galima aplankyti dviračiu. Pavyzdžiui, Mozelio vyno kelias veda per vaizdingus vynuogynus ir Mozelio upę.
Iš Belgijos miestų dviračių kultūra išsiskiria Gentas. Jis išgarsėjo dėl pastangų skatinti važiavimą dviračiais, turistams siūlant nemokamą dviračių nuomą ir miesto centre įrengiant zoną be automobilių.
Verta pasidomėti Flandrijos dviračių trasa, vedančia per žavingus miestelius ir istorines vietas, o Ardėnų dviračių trasoje galima pasigrožėti nuostabiais kalnų vaizdais.
Belgiją garsina ir alaus degustacijos, tad daugelį žinomų šalies alaus daryklų galima apžiūrėti keliaujant dviračiu. Pavyzdžiui, trapistų alaus ekskursijos metu aplankomos garsiausios vienuolių alaus daryklos.
Nepaisant to, kurią šalį pasirinksite tyrinėti dviračiu, būtina laikytis vietinių dviračių eismo taisyklių ir būti dėmesingiems kitiems dviratininkams ir pėstiesiems dviračių takuose, pasidomėti konkrečioje vietoje galiojančiomis taisyklėmis.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
J. Statkevičiaus sėkmės paslaptys: į kolekcijos pristatymą Paryžiuje vežėsi švęstą vandenį9
Vienas garsiausių Lietuvos dizainerių Juozas Statkevičius dar ne taip seniai pribloškė savo gerbėjus surengęs naujosios kolekcijos pristatymą Paryžiuje, o vėliau jį pakartodamas ir Vilniuje. TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ ži...
-
U. Siparės namuose jau sužibo įspūdinga eglė: nuo šiol mane vadina Kalėdų ambasadore12
„Didelio netikėtumo čia nėra – pas mane visada Kalėdos atkeliauja anksti“, – juokėsi jau šventiškai namus pasipuošusi televizijos laidų vedėja, naujoji LNK projekto „Kaukės“ detektyvė Ugnė Sipa...
-
Kam važiuoti į Laplandiją, jei turime Palangą?!3
Nuo jaukių vakarienių, pramogų šeimai iki energingų renginių ir fejerverkų – šventiniu laikotarpiu Palanga stengiasi patenkinti kiekvieno poreikius. Šiųmetis švenčių laukimas mylimiausiame kurorte prie jūros bus pers...
-
E. Dragūnas prisiminė skandalą sukėlusią frazę: man neleido nei pasisakyti, nei pasiaiškinti
2022 metais prasidėjus karui Ukrainoje, grupės „SEL“ lyderis Egidijus Dragūnas socialiniuose tinkluose pareiškė, jog šis žmonių gyvybes pasiglemžiantis reiškinys – „natūralus planetos išvalymas“...
-
A. Švilpauskas ir A. Oleinik atliko DNR tyrimą: norėjo įsitikinti, ar ne broliai2
Lietuvos muzikos padangėje: naujas duetas, kokio muzikos mylėtojai jau seniai nematė ir negirdėjo! Du žinomi atlikėjai: Arnas Švilpauskas ir Anatolijus Oleinik suvienijo jėgas pasivadindami „NeBroliais“, dueto gimimui pasirinkdami tra...
-
Šveicarai balsuos dėl finansavimo 2025-ųjų „Eurovizijai“2
Bazelio rinkėjai sekmadienį spręs, ar galima išleisti dešimtis milijonų eurų viešųjų lėšų 2025-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkursui organizuoti – oponentai šią galimybę vadina viešųjų i&s...
-
L. Suodaitis: maisto išmetimas man yra didelė nepagarba gamtai ir įdėtam darbui6
Žinomas verslininkas, LNK projekto „Kaukės“ penktojo sezono komisijos narys Laurynas Suodaitis neslepia – kulinarija yra jo aistra, tačiau maisto švaistymo problema jam kelia ne tik nerimą, bet ir daugybę klausimų. Kodėl pasauli...
-
Ragina naujai atrasti žiemišką Lietuvą
VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ ragina keisti požiūrį į lietuvišką žiemą ir šaltąjį metų laiką skirti atradimams ir pažinčiai su dar neišbandytomis pramogomis. Siekdama paskatinti lietuvius keliauti po šal...
-
Naujas muzikinis projektas „Dovanota“ pristato pirmąjį savo kūrinį „Viena daina“1
„Dovanota“ – naujas projektas, įkvėptas sintezatorių skambesių bei šokių muzikos ir disco energijos. Jį įkūrė du Lietuvos naktinio gyvenimo scenos entuziastai: Ramūnas Tamošauskas (UraganiuS) ir Žilvinas Juodis (DJ Bl...
-
Šveicarijos regionas balsuos dėl išlaidų „šventvagiškai“ 2025 m. „Eurovizijai“3
Bazelio rinkėjai sekmadienį spręs, ar išleisti dešimtis milijonų dolerių 2025 metų „Eurovizijos“ dainų konkursui surengti, oponentai smerkia viešųjų lėšų „švaistymą“ nepadoriam muzikos reng...