Lėlės – disciplinuoti aktoriai

Visą šią savaitę Kaune viešpatausiantis Šiaurės šalių kino festivalis "Scanorama" kviečia nepraleisti progos susipažinti su Europos V.Disnėjumi tituluojamo lietuvio animatoriaus Vladislavo Starevičiaus istorija.

Filmas "Vabzdžių dresuotojas", kurį Kauno žiūrovai pamatys jau šį trečiadienį, nėra biografinė dokumentika apie pirmąjį Lietuvos kinematografininką ir lėlinės animacijos žanro pradininką Vladislavą Starevičių. Tai meninės dokumentikos filmas, kuriame bandoma eksperimentuoti taip, kaip kadaise eksperimentavo ši iškili asmenybė. "Kodėl "Vabzdžių dresuotojas"? V.Starevičius filmuose "vaidinę" personažai leisdavo įtikėti, kad jis dresuoja gyvus padarus, o ne žmogaus rankomis padarytas lėles", – kalbėjo filmo prodiuserė Rasa Miškinytė.

53 minučių kino juosta buvo filmuojama nuo 2007 m. balandžio 20 d. iki gruodžio 6 d. Ir nors didžioji dauguma siužetų įamžinti Lietuvoje, pagalbos teko vykti į vieną žymiausių ir seniausių animacijos studijų SE–MA–FOR, įsikūrusią Lenkijoje, Lodzės mieste. Čia filmui buvo kuriama speciali lėlinė animacija.

"Filmuojant pagrindiniam herojui – Vabalui prireikė dar trijų dublerių. Iš viso turime keturis įspūdingus Vabalus", – šypsodamasi pasakojo R. Miškinytė. Meilės ieškančiam personažui ir jo meilės "objektui" Karalienei Liūtei filmuojant prireikė po dešimt galvų. Jas naudojant  lėlėms buvo kuriamos skirtingos mimikos. "Kai Vabalui sekasi – jis šypsosi, susikrimtusio Vabalo veide turi matytis liūdesys", – aiškino R.Miškinytė.

Paklausta, ar kuriant filmo "Vabzdžių dresuotojas" siužetus teko susidurti su sunkumais, prodiuserė atsakė viename interviu paties V.Starevičiaus ištartais žodžiais: "Lėlės nedrasko kontraktų, laiku ateina į repeticijas ir niekada neprieštarauja. Štai kodėl su jomis lengva dirbti."

Festivalis "Scanorama" Kaune vyksta kino teatre "Forum Cinemas" lapkričio 20–30 d.
"Vabzdžių dresuotojas" lapkričio 26 d. 14.30 val. "Forum Cinemas" 2 salėje.


Šiame straipsnyje: vabzdžių dresuotojas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Saulius1

Saulius1 portretas
Galėtų japonai ir krepšininkus mechaninius sukurt - neprieštaraus, su treneriais nesiginčys, kontraktų nepažeidinės, o mums - na, koks skirtumas legionierius ar robotas.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių