- Justinas Argustas
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Ką toliau daryti su nauju Liberalų sąjūdžio nariu, buvusiu Rolando Pakso bendražygiu Remigijumi Aču? Tokį rebusą sprendžia sąjūdžio vadovai. Prieštaringai vertinamas veikėjas partijos gretose kol kas kelia tik sumaištį.
Pratrūko feisbuke
Ar per R.Pakso prezidentinį skandalą pagarsėjęs politikas partijai nebus akmuo po kaklu? Kaip į šio veikėjo priėmimą pažiūrės liberalų rinkėjai? Kokia iš to nauda partijai? Eligijaus Masiulio vadovaujamos partijos nariu liepos pabaigoje tapęs parlamentaras R.Ačas išsyk atsidūrė po didinamuoju stiklu.
"Žinia, sprendimą priėmė Raseinių skyrius ir būtų galima pasakyti, kad tai skyriaus sprendimas. Tačiau akivaizdu, kad Seimo nario įstojimas į partiją nėra tik skyriaus reikalas. Tad apie šį sprendimą partijoje dar, manau, bus diskusijų. Mano asmenine nuomone, Liberalų sąjūdis dėl to, kad turi vienu Seimo nariu daugiau, stipresnis nepasidarė. Reputacijos problemą naujasis kolega turi, ir šia problema jis pasidalijo su partijos nariais", – socialiniame tinkle rašo parlamentaras, vienas Liberalų sąjūdžio vedlių Remigijus Šimašius.
Gintaras Steponavičius, partijos vicepirmininkas, reagavo kiek nuosaikiau. "Nebuvau ir nesu tokių žmonių įsijungimo į liberalų gretas palaikytojas. Bet tai niekaip nereiškia, kad nereflektuojam, kas vyksta, ar juo labiau pragmatizmą keliame aukščiau savo vertybių. Tai vienas garbės mums, liberalams, nedarantis epizodas, bet asmens laisvę ginsime konkrečiais darbais, lygiai kaip turim būti reiklūs vieni kitų atžvilgiu", – aptakiai apie R.Ačo narystę pasisakė politikas.
Pasiūlė išsikeikti
Kiti partijos nariai buvo kur kas griežtesni. Liberalas Šarūnas Gustainis pasiūlė R.Ačo narystę dar apsvarstyti partijos valdyboje.
"Neatsiprašinėsiu nė vieno tikrai už šį atvejį. Bet nuomonės nesutapimas bei didelis slogutis tikrai širdyje jaučiasi. <...> Siūlau partijos valdyboje iškelti šį klausimą (dėl tolesnės R.Ačo narystės – red. past.)", – rašo Š.Gustainis.
"Jei neklystu, pagal įstatus mes turime įrankį, kuris užkirstų kelią įsigalioti bet kokiai naujai narystei, jei valdyba tam nepritartų. <...> Turint tiek akių aplink, kurios seks kiekvieną gerb. Ačo žingsnį, – šiukštu, nenueis jis nei į kairę, nei į dešinę. Nes liberalų inkvizicija bus žiauri. Hau! Tad, Bičiuliai! Kviečiu išsikeikti ir išsikolioti, taip išliejant pyktį, ir laikytis petys petin bei judėti toliau", – pareiškė liberalas.
Lyderis – optimistas
Partijos vedlys E.Masiulis, kalbėdamas su dienraščiu, aiškios pozicijos dėl R.Ačo taip pat neišsakė. Jis pareiškė, kad su R.Aču nekalbėjo. Esą šis kažkur išvykęs. E.Masiulis negalėjo atsakyti, ar šiuo metu Seimo mišriai frakcijai priklausantis R.Ačas prisijungs prie Liberalų sąjūdžio frakcijos.
"Tai paaiškės, kai prasidės Seimo sesija. Sprendimą priimti jį į partiją priėmė Raseinių skyrius. Mes sužinojome tik post factum. Partijos nariui yra 3 mėnesių bandomasis laikotarpis, kai negali eiti jokių pareigų, jis parodys savo tinkamumą. O aš linkęs pasitikėti žmonėmis", – pareiškė E.Masiulis.
Kaip dėl R.Ačo reputacijos? "Kalbant apie konkrečius atvejus, aš neturiu jokių faktų ir argumentų dėl R.Ačo, kuriuos mes girdime viešojoje erdvėje, esą jis nekokios reputacijos. Kai pradedame konkrečiai klausti, niekas tų faktų nepateikia. Vienas žmogus partijoje negali nei pakenkti, nei padėti", – paaiškino E.Masiulis.
R. Ačas – grobuonis?
"R.Ačas turi grobuoniškų interesų. Jei partijai nesiseka Raseiniuose, tai nereiškia, jog reikia, kad dar labiau nesisektų", – taip paviešintuose Liberalų sąjūdžio vidinių diskusijų dokumentuose teigia Seimo narys, vienas sąjūdžio lyderių Petras Auštrevičius.
Šiame dokumente – ir daugiau pikantiškų detalių. Aukščiausia partijos vadovybė rimtai svarstė R.Ačo narystę partijoje ir dėliojo pliusus bei minusus.
Dokumente, be kita ko, teigiama, jog Algis Kašėta išsako nuomonę, kad R.Ačo į liberalų frakciją nereikėtų priimti. O Dalia Teišerskytė aiškina, kad atsisakyti žmonių rajone prieš rinkimus – nuodėminga, ir informuoja, kad R.Ačą pažįsta kaip gerą rinkimų štabo organizatorių ir rėmėją, lojalų žmogų.
R. Ačas – nuodėmingas
"Prezidentūrą sudrebinusį skandalą tirianti parlamentinė komisija gavo įrodymų, kad prezidento Rolando Pakso patarėjai palaikė ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis. "Kai kurie prezidento patarėjai tikrai turėjo kontaktų su abejotinos reputacijos asmenimis. Kontaktų tikrai buvo su ponu R.Aču, su kitais dar nustatoma", – 2003-iaisiais yra sakęs parlamentinės komisijos dėl R.Pakso tirti pirmininkas Aloyzas Sakalas.
Be kita ko, tuomečio prezidento R.Pakso patarėjai neteisėtai kišosi į policijos darbą. "Prezidento patarėjai darė įtaką policijai, naudodamiesi savo tarnybine padėtimi. Prezidentas turi atsakyti už savo patarėjų veiksmus", – tuomet yra sakęs A.Sakalas.
Tąsyk paaiškėjo, kad į policijos darbą kišosi ne tik patarėjai, bet ir pats prezidentas. "Per apklausą paaiškėjo, jog Kelmės rajono policijos komisaras buvo iškviestas aiškintis į prezidentūrą, kodėl šio rajono kelių policijos pareigūnai sustabdė greitį viršijusį prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais R.Ačo vairuojamą automobilį", – rašoma 2003 m. spaudoje.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kauno meras kreipėsi į pareigūnus: „Žalgirio“ pergalės turi teikti džiaugsmą, o ne susiskaldymą132
Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kreipėsi į teisėsaugininkus dėl praėjusio penktadienio incidento. ...
-
S. Skvernelis: planuojama, kad naujoji Vyriausybė prisieks gruodžio 12 dieną2
Planuojama, kad naujos sudėties Vyriausybė prisieks ir jos programa Seime bus patvirtinta gruodžio 12 dieną, sako Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis. ...
-
G. Paluckas įvardijo visus „Nemuno aušros“ kandidatus į ministrus14
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas įvardijo visus „Nemuno aušros“ kandidatus į ministrus. ...
-
G. Nausėda pasveikino U. von der Leyen EP patvirtinus naują Europos Komisiją3
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasveikino Europos Komisijos (EK) pirmininkę Ursulą von der Leyen (Urzulą fon der Lajen) naujosios Europos Komisijos patvirtinimo proga. ...
-
Vilniaus miesto tarybos opozicijos lyderiu paskelbtas V. Sadauskas
Vilniaus miesto taryboje trečiadienį opozicijos lyderiu paskelbtas „Laisvės ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Vydūnas Sadauskas. ...
-
Aplinkos ministru „aušriečiai“ siūlo skirti Gamtos tyrimų centro vadovą S. Podėną
Valdančioji partija „Nemuno aušra“ siūlo Gamtos tyrimų centro vadovą Sigitą Podėną skirti į aplinkos ministro pareigas. ...
-
Lietuva jungiasi prie deklaracijos dėl povandeninių kabelių saugumo
Dažnėjant įvairiems incidentams Baltijos jūroje, kai pažeidžiami povandeniniai kabeliai ar kita infrastruktūra, Lietuva jungiasi prie deklaracijos, kuria siekiama užtikrinti šių kabelių saugumą. ...
-
Klausimas už milijoną: su kuriuo Lenkijos rinkimų nugalėtoju būtų lengviau susikalbėti Lietuvai?8
Netrukus startuos Lenkijos prezidento rinkimų kampanija, kurioje bus du aiškūs favoritai – liberalias ir kairiąsias jėgas atstovaujantis Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis ir dešiniųjų kandidatas Karolis Nawrockis. ...
-
K. Budriui rengiantis dirbti URM, Prezidentūroje – nauji patarėjai nacionaliniam saugumui2
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiajam patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Kęstučiui Budriui ruošiantis naujoms užsienio reikalų ministro pareigoms, šalies vadovo komandoje jau dirba du nauji šios srities patarėjai. ...
-
L. Kasčiūnas apie lėktuvo avariją: jokių ženklų, kad tai gali būti sabotažo aktas1
Laikinasis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas tikina, kad pirminė analizė rodo, jog DHL lėktuvo avarija nebuvo nulemta sabotažo akto. Pasak jo, tokią preliminarią išvadą leidžią daryti pirminė analizė ir pokalbiai su i&scar...