G. Kirkilas kritikuoja užmojį praretinti Seimo kanceliarijos vadovų gretas

  • Teksto dydis:

Mažinant vadovų skaičių Seimo kanceliarijoje atitinkamai gali sumažėti institucijos kompetencija, teigia Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

„Jeigu sumažės vadovų, atitinkamai sumažės ir kompetetingų žmonių ir tie, kurie gaudavo didesnį atlyginimą susiras darbą kitoje institucijoje“, - ketvirtadienį Žinių radijui sakė G.Kirkilas.

Pasak jo, dėl kanceliarijos reformos reikalinga platesnė diskusija tiek tarp politikų, tiek tarp Seimo tarnautojų.

Socialdemokratų vicepirmininkas piktinosi, jog Seimo valdybos pasitarimas dėl reorganizacijos buvo šaukiamas trečiadienį, „kai dauguma valdybos narių išvykę“. Pasak G.Kirkilo, taip galėjo būti daroma, nes nesitikima reformos reikalingumu įtikinti valdybos narių.

„Negalima rengti posėdžių, kai dauguma valdybos narių išvykę“, - sakė politikas.

Jo teigimu, papildomų vadovų pareigybių Seimo kanceliarijoje atsirado siekiant pakelti darbo užmokestį geriems specialistams, nes, dalies parlamento tarnautojų atlyginimai nėra aukšti.

Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės sušauktame valdybos pasitarime dėl kanceliarijos reformos trečiadienį dalyvavo du iš septynių valdybos narių.

Pagal pertvarkos planą, iš šiuo metu veikiančių aštuonių Seimo kanceliarijos departamentų liktų keturi, taip pat prie jų būtų prijungti kai kurie šiuo metu atskiri skyriai. Pagal planą, turėtų nelikti Tarptautinių ryšių, Parlamentinių tyrimų, Informacijos technologijų ir telekomunikacijų departamentų.

Reforma argumentuojama siekiu mažinti vadovų skaičių. Pateikiamais duomenimis, iš daugiau kaip 500 kanceliarijos darbuotojų 76 yra vadovaujantys, jų mažėtų iki 50. Siūloma, kad kanceliarija būtų pertvarkyta nuo gruodžio.

Kai kurie Seimo valdybos nariai ir parlamentarai abejoja pertvarkų nauda. Pavasario sesijos metu opoziciniams konservatoriams reformą pristačiusi kanclerė išgirdo kritikos tiek dėl Tarptautinių ryšių, tiek dėl Parlamentinių tyrimų departamentų naikinimo. Konservatorių teigimu, šie departamentai strategiškai svarbūs Seimo Užsienio reikalų bei Europos reikalų komitetuose dirbantiems parlamentarams, taip pat delegacijų tarptautinėse struktūrose atstovams.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių