G. Nausėda: ES sankcijų Rusijai bus daugiau, ragina atjungti šalį nuo SWIFT

Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiams apsisprendus dėl naujų sankcijų Rusijai po jos pradėtos invazijos į Ukrainą, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ribojimų šaliai ateityje bus įvesta dar daugiau, o dabar sutartos sankcijos sukels jai sunkias ekonomines pasekmes.

Šalies vadovas taip pat pranešė Europos Vadovų Taryboje pasisakęs už Rusijos atjungimą nuo tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT, tačiau bendro sprendimo rasti dėl to nepavyko.

G. Nausėda po posėdžio penktadienio rytą Briuselyje sakė, kad „sankcijų ratas dar bus plečiamas“.

„Kalbame apie trečiąjį sankcijų paketą“, – prezidento Komnikacijos grupės perduotame pasisakyme teigė G. Nausėda.

„Tik tokiu būdu mes galime kalbėtis su Rusija, nes priešingu atveju mūsų tiesiog negirdi. Kartais susidaro įspūdis, kad esame skirtinguose aukštuose“, – pridūrė jis.

Tik tokiu būdu mes galime kalbėtis su Rusija, nes priešingu atveju mūsų tiesiog negirdi. Kartais susidaro įspūdis, kad esame skirtinguose aukštuose.

Šalies vadovo teigimu, pati diskusija Briuselyje aiškiai parodė, jog absoliuti dauguma ES šalių vadovų akivaizdžiai suvokia Rusijos grėsmę.

„Tai yra labai gera prielaida priimti tuos sprendimus, kurie būtų adekvatūs susiklosčiusiai situacijai“, – kalbėjo G. Nausėda.

Per neeilinį viršūnių susitikimą sutarta dėl baudžiamųjų priemonių Rusijos finansų, energetikos ir susisiekimo sektoriams, taip pat prekybos dvejopos paskirties prekėmis suvaržymų, ribojimų eksportui ir jo finansavimui. ES lyderiai taip pat nusprendė įtraukti daugiau Rusijos asmenų į ankstesnį sankcijų sąrašą.

Sankcijos dabar turės būti patvirtintos ES ambasadorių ir paskelbtos Bendrijos oficialiajame leidinyje, kad įsigaliotų. Tikimasi, kad tai bus padaryta jau penktadienį.

G. Nausėda prezidentūros išplatintame pranešime teigė, jog šios sankcijos sukels Rusijai sunkias ekonomines pasekmes.

Nors per ES viršūnių susitikimą Briuselyje greitai sutarta dėl sankcijų paketo, nuomonių skirtumai tarp šalių neleido bendrijai žengti dar toliau baudžiant Maskvą.

Pavyzdžiui, dalis šalių kol kas atmeta galimybes atriboti Rusiją nuo sistemos SWIFT.

Lietuvos prezidentas teigė pasisakęs už tai, kad Rusijai būtų įvestas toks ribojimas.

„Tai yra viena iš riboto rato sankcijų, kurios padarytų rimtą įspūdį ir rimtą poveikį Rusijai. Ir, galiu pastebėti, kad tikrai didesnė dalis valstybių, kurių vadovai sėdėjo prie stalo, (...) pasisake taip pat už SWIFT priemonės taikymą“, – sakė G. Nausėda.

„Manau, kad tai būtų savalaikis sprendimas. Problema yra tik ta, kad vis dėlto kai kurios valstybės aiškios nuomonės šiuo klausimu neišsakė“, – pridūrė jis.

Trečiadienį įsigaliojo ankstesnis, mažesnis ES sankcijų paketas, parengtas prieš pat Rusijai pradedant invaziją. 

ES lyderiai taip pat paskelbė sieksiantys parengti sankcijų Rusijos sąjungininkei Baltarusijai dėl jos vaidmens surengiant agresiją prieš Ukrainą.


Šiame straipsnyje: Gitanas NausėdaES vadovaisankcijosRusijakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių