- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Signataras, Seimo narys Kęstutis Glaveckas visada turėjo tvirtą nuomonę, buvo liberalas ne tik pagal politinę priklausomybę, bet savo mąstysena, sako buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
„Labai gaila žmogaus, kuris buvo labai aktyvus, labai pozityvus, protingas, tokių tikrai Seime labai trūksta ir trūks. Kęstutis buvo kovotojas. Širdies problemų turėjo gan seniai, bet niekas neįtarė, kad jis turėjo problemų, Seime buvo vienas iš aktyviausių žmonių“, – apie buvusį kolegą sakė konservatorė I. Degutienė.
Pasak buvusios parlamento vadovės, K. Glaveckas „visada turėjo tvirtą nuomonę, poziciją, juo labiau, kad buvo profesionalus, šiuolaikiškas ekonomistas“.
„Labai aiškiai formuluodavo savo mintis ir pasakydavo tai, ką turėdavo pasakyti, tai buvo pavyzdys kitiems Seimo nariams, kolega, kuris, deja, šiandien išėjo“, – sakė I. Degutienė.
Aktyvią politiką nuo šios parlamento kadencijos palikusi konservatorė pažymėjo, kad K. Glaveckas buvo liberalas savo mąstysena, nors po pastarųjų Seimo rinkimų jis ir paliko Liberalų sąjūdžio frakciją.
„Nors jis šią kadenciją paliko Liberalų sąjūdį ir išėjo į Mišrią grupę, visada savo veiksmais, savo mąstysena buvo liberalas, liberalių pažiūrų politikas, kurių niekada neslėpė, ir savo darbe visada propagavo liberalias idėjas, ypač ekonomikos ir finansų srityje“, – sakė I. Degutienė.
Jei išorėje atrodydavo aktyvus, kartais ir aštrus, dūšioj buvo labai jautrus žmogus, ir jei, neduok Dieve, kam nors Seime būdavo problemos, jis tikrai buvo vienas iš pirmųjų, kuris norėdavo ir padėdavo.
„Dirbau su juo Biudžeto ir finansų komitete, kai jis buvo pirmininkas, buvo labai komunikabilus, tolerantiškas kitai nuomonei. Komitete atstovaujamos visos frakcijos, ir kartais nuomonės buvo gerokai skirtingos, bet visada leisdavo visiems ir kalbėti, ir pasisakyti, daug būdavo įvairiausių diskusijų ir niekada nebuvo uzurpavimo arba nenoro išgirsti kitą nuomonę iš Kęstučio pusės. Jis turėjo daug gerų organizacinių ir vadybinių, ne tik aukščiausio lygio profesinių gebėjimų“, – kalbėjo ilgametė politikė.
Ji sakė taip pat norinti pabrėžti žmogiškąją K. Glavecko pusę, sakė jį buvus rūpestingu tėvu, seneliu, taip pat jautriu kito nelaimei žmogumi.
„Užuojautą reiškiu jo žmonai Rūtai, dukroms, anūkams, nes ir tėvas buvo puikus, ir senelis, ir dažnai mes apie anūkus pasikabėdavo, ką mano anūkai veikia, ką jo veikia. Žmogus buvo ne tik politikas, bet ir senelis, kuris tikrai buvo rūpestingas ir nuoširdus“, – sakė I. Degutienė.
„Dar vieną bruožą galėčiau atskleisti – jei išorėje atrodydavo aktyvus, kartais ir aštrus, dūšioj buvo labai jautrus žmogus, ir jei, neduok Dieve, kam nors Seime būdavo problemos, jis tikrai buvo vienas iš pirmųjų, kuris norėdavo ir padėdavo“, – prisiminė buvusi Seimo vadovė.
Seimo narys, Kovo 11-osios Akto signataras, vienas Lietuvos laisvosios rinkos instituto įkūrėjų K. Glaveckas mirė penktadienį ligoninėje. Balandžio 30-ąją jam būtų sukakę 72 metai.
1990 metais išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą, vėliau politikas nuo 1996 metų be pertraukos buvo renkamas Seimo nariu, dirbo Biudžeto ir finansų komitete, daugiausiai ėjo komiteto pirmininko, pavaduotojo pareigas.
Karjerą pradėjęs kaip dėstytojas, ekonomikos mokslų daktaras yra vienas iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto kūrėjų, 1992–1998 metais buvo šio instituto tarybos pirmininkas.
K. Glaveckas yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu.
Yra paskelbęs daugiau kaip 300 mokslinių darbų rinkos ekonomikos klausimais Lietuvoje ir užsienyje, kelių knygų autorius.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Mes turime laimėti“: apie 200 žmonių Vilniuje remia protestuotojus Sakartvele
Vilniuje, prie Sakartvelo ambasados, pirmadienio vakarą apie porą šimtų žmonių susirinko palaikyti protestuojančių šios Pietų Kaukazo šalies gyventojų ir jų siekio tapti Europos Sąjungos (ES) dalimi. ...
-
V. Benkunskas Kyjive susitiko su R. Stefančuku8
Vilniaus meras Valdas Benkunskas Kyjive susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Ruslanu Stefančuku. ...
-
Valdantieji žada palaikyti R. Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimą1
Valdantieji socialdemokratai bei Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ žada antradienį vyksiančiame balsavime palaikyti sprendimą dėl partijos „Nemuno aušra“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio teisinės neliečiamybės pana...
-
S. Skvernelis: koalicija suderino Vyriausybės programos projektą2
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad koalicinė taryba suderino naujosios Vyriausybės programą ir šią savaitę teiks ją parlamentui. ...
-
Lietuvos gyventojai įvertino Seimo rinkimų rezultatus: labiausiai patenkintas „Nemuno aušros“ elektoratas6
Spalį pasibaigusių Seimo rinkimų rezultatais labiausiai patenkintas 20 mandatų iškovojusios Remigijaus Žemaitaičio partijos „Nemuno aušra“ elektoratas. Tuo metu labiausiai nusivylė socialdemokratams rinkimuose nusileidusios ir ...
-
S. Skvernelis sako remiantis kartvelus, siekiančius proeuropietiškos Sakartvelo krypties6
Tbilisyje kilus protestams prieš vyriausybės sprendimą atidėti stojimą Europos Sąjungą (ES), Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako remiantis kartvelus, siekiančius proeuropietiškos šalies krypties. ...
-
Lietuva uždraudė į šalį įvažiuoti B. Ivanišviliui, kitiems kartvelų politikams12
Lietuva uždraudė į šalį įvažiuoti valdantiesiems Sakartvelo politikams, įskaitant milijardierių, „Sakartvelo svajonės“ įkūrėją Bidziną Ivanišvilį. ...
-
Prezidentūra: teisingumo ministras turėtų užtikrinti rusų atsakomybę už karo nusikaltimus
Prezidentas Gitanas Nausėda iš kandidato į teisingumo ministrus tikisi Rusijos atsakomybės už karo nusikaltimus Ukrainoje užtikrinimo. ...
-
Brakonieriui sužalojus aplinkosaugininką, L. Jonauskas situaciją svarsto aiškintis Seime3
Vilniuje brakonieriui sulaikymo metu praėjusią savaitę sužalojus aplinkosaugininką, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Linas Jonauskas sako svarstantis situaciją aiškintis parlamente. ...
-
A. Skaisgirytė: Sakartvelo parlamentui išrinkus naują prezidentą, kils teisėtumo klausimų1
Sakartvelo parlamentui išrinkus naują šalies vadovą, kils klausimų dėl jo teisėtumo, sako Lietuvos prezidento patarėja Asta Skaisgirytė. ...