Paluckas: kartu su Holokausto aukomis išplėšta ir dalis Lietuvos

  • Teksto dydis:

Pagerbdamas Holokausto aukas, premjeras Gintautas Paluckas sako, kad ši tragedija išplėšė ir dalį Lietuvos.

„Kartu su aukomis buvo išplėšta ir milžiniška dalis Europos, taip pat ir Lietuvos, per amžius kurtos savasties. Su šia netektimi praradę ištisą kultūrinį pasaulį ir gyvąją atmintį, šiandien iš naujo atrandame Lietuvos istorijos puslapius, kuriuos savo pasiekimais ir įnašu į Lietuvos valstybingumą, kultūrą, mokslą, ekonomiką tankiai pildė Lietuvos žydai“, – pranešime cituojamas ministras pirmininkas.

Pasak socialdemokrato, dėl Holokausto nutrūko ir kitokios, savo įvairove ir potencialu stipresnės, valstybės ateities gija.

„Netekome daugybės ryškių protų ir talentų, valstybei ištikimų bendrapiliečių, bendruomenes turtinančių kaimynų, – sakė G. Paluckas. – Kad ir kiek metų praeitų, Holokausto tragedija išliks per didelė ir per skaudi, kad taptų tolima. Tardami „Niekada daugiau“, turime pareigą likti budrūs ir neleisti įsišaknyti bet kokiai neapykantai tautiniu, etniniu, rasiniu ar religiniu pagrindu.“

Kovoti su antisemitizmu, ksenofobija Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušra“ įsipareigojo sudarydamos valdančiąją koaliciją.

Šį sprendimą politinės jėgos priėmė sulaukusios kritikos dėl „aušriečių“ įtraukimo į valdančiąją daugumą, kadangi politinės jėgos lyderis Remigijus Žemaitaitis yra teisiamas dėl antisemitizmo ir Holokausto neigimo.

Vyriausybėje minėta politinė jėga turi tris deleguotus ministrus.

Sausio 27-ąją minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.

1945 metais šią dieną sovietų kariai išlaisvino Aušvico-Birkenau mirties stovyklą. 1947-aisiais ji paskelbta nacionaline memorialine vieta.

Aušvico stovyklą nacistinė Vokietija įkūrė 1940-aisiais, iš pradžių ji buvo skirta lenkams kalinti. Po dvejų metų atidaryta Aušvico II-Birkenau stovykla, tapusi pagrindine masinio žydų naikinimo vieta.

Komplekse, kuriame taip pat buvo sublagerių, nužudyta mažiausiai 1,1 mln. žmonių, daugiausia žydų, taip pat lenkų, romų, sovietų karo belaisvių ir kitų tautybių žmonių.


Šiame straipsnyje: Gintautas Paluckasholokaustas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių