- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šeštadienį vykusiame partijos kongrese už naująjį pirmininką balsavo 607 partiečiai.
„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininku dvejų metų kadencijai perrinktas europarlamentaras Rolandas Paksas. Šeštadienį vykusiame partijos kongrese už jį balsavo 607 partiečiai.
Kitas kandidatas - europarlamentaras Valentinas Mazuronis - surinko 150 balsų. Anksčiau pirmuoju pardijos pirmininko pavaduotoju buvęs V.Mazuronis nepaskirtas į šį postą.
„Aš manau, kad Valentinas Mazuronis susikoncentravo į Europos Parlamentą, o man reikalingas žmogus, atsakingas už visus įvykius, kurie vyksta Lietuvoje, kuris kiekvieną dieną būna įvykių sūkuryje ir mes galime dirbti kaip komanda, komunikuojant ir darant sprendimus“, - BNS sakė R.Paksas.
Jis neigė, kad sprendimas susijęs su tuo, kad V.Mazuronis tapo vienu didžiausių jo kritikų.
„Man yra pabodę atsakinėti, ką galvoja Mazuroniai ir ko jie negalvoja. Aš labai jums nuoširdžiai kalbu, svarbiausia - programos įgyvendinimas, komanda ir bendras tikslas“, - teigė R.Paksas.
V.Mazuronis BNS sakė, kad partijos pirmininkas pavaduotojais pasirinko sau lojalius žmones.
„Aš galiu tik pasveikinti naują pirmininką ir jo komandą, kurios branduolį sudarys P.Gražulis, V.Kamblevičius ir K.Komskis. Jis gavo tą, ko norėjo. Pirmininko pasirinkimas reiškia, kad jis paniškai bijo kritikos ir diskusijų ir kad jis pavaduotojais pasirenka žmones, kurie yra jo ditirambos“, - BNS sakė V.Mazuronis.
R.Paksas pirmuoju pavaduotoju pasirinko partijos rinkimų štabo vadovą, parlamentarą Kęstutį Komskį, pavaduotojais pasirinkti Seimo narys, kandidatas į Vilniaus miesto merus Petras Gražulis, taip pat parlamentarai Rimas Antanas Ručys, Remigijus Žemaitaitis, partijos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus, Juozas Imbrasas, Onutė Valiukevičiūtė, Vytautas Kamblevičius, Artūras Razbadauskas ir Egidijus Vilimas.
R.Paksas partijai vadovauja nuo jos įkūrimo 2002 metais, tuomet ji vadinosi Liberalų demokratų partija, 2006 metais pervadinta į partiją „Tvarka ir teisingumas“. Pertrauką jis padarė tik kai ėjo prezidento pareigas 2003-2004 metais.
Ragina stiprinti parlamentinę kontrolę
Partija "Tvarka ir teisingumas" ragina politikus ir visuomenę stiprinti realią parlamentinę kontrolę Lietuvoje, kad valstybe ir jos piliečiais negalėtų manipuliuoti nei vidaus, nei užsienio slaptosios tarnybos.
Be to, partija ragina valdžią mažinti mokesčių naštą gyventojams, decentralizuoti valstybę ir perduoti daugiau funkcijų savivaldai ir savanorių asociacijoms.
Partijos kongresas priėmė rezoliuciją, kreipdamasis į Seimą, Vyriausybę, politikus, partijas, žmogaus teisių organizacijas ir visuomenę.
Partijos delegatai teigia, kad juos neramina pasaulyje paskelbta oficiali JAV Senato komiteto studija dėl Centrinės žvalgybos valdybos sulaikymo ir tardymo programos, kurioje pateikiama reikšminga informacija apie slaptuosius CŽV kalėjimus, o tyrimas svarbus demokratijai ir tarptautinės bendruomenės kovai už žmogaus teises.
"Aplinkybės ir faktai, kurie atsispindi šioje ataskaitoje, yra yra labai rimti bei gali turėti tiesioginių sąsajų su politiniais procesais, vykusiais mūsų valstybėje", - rašoma rezoliucijoje.
A.Mazuronis piktinasi: kita nuomonė lyginama su partijos griovimu iš vidaus
Seimo narys „tvarkietis“ Andrius Mazuronis piktinasi, kad partijoje kita nuomonė lyginama su jos griovimu iš vidaus.
„Paskutiniame tarybos posėdyje savo nuomonės turėjimas skambiai buvo pateiktas kaip bandymas skaldyti partiją iš vidaus (...). Todėl šiandien noriu jūsų visų paklausti, ar tikrai kitokį nei partijos vadovybė mąstymą mes turime suprasti kaip partijos griovimą iš vidaus? O gal kaip tik partijos griovimas iš vidaus yra tada, kai partija nežino, kur link eina bei ko ji siekia, kai partija visą laiką vietoje to, kad žiūrėtų į priekį bei kurtų šviesą šalies ateities viziją, tik dairosi atgal ir dejuoja dėl praeityje patirtų skriaudų?“, - šeštadienį partijos kongrese Vilniuje kalbėjo A.Mazuronis.
Parlamentaras teigė nesuprantantis, kodėl partijoje nuolat kalbama apie kovą su sistema, kai pati partija yra valdančiojoje koalicijoje ir tiesiogiai dalyvauja valstybės valdyme.
„(...) todėl kalbėti apie kažkokią kovą su sistema būtų ne kas kita, kaip bandymas senus lozungus pritaikyti naujoms realijoms. O naujos realijos yra tokios, kad mes ir esame sistema. Mes dalyvaujame sprendimų priėmime, už kuriuos prieš ateinančius rinkimus teks atsakyti. Mūsų ministrai balsuoja Vyriausybėje, mūsų Seimo nariai balsuoja Seime bei mūsų savivaldybių nariai balsuoja tarybose, todėl bet kokios kalbos apie kovą su sistema skamba kaip politinės demagogijos pasireiškimas“, - kalbėjo A.Mazuronis.
Pasak portalo lrytas.lt, daugelis jau suvažiavimo išvakarėse laukė, kad jo metu kokį nors demaršą atliks iš partijos jau ir taip stumiamas jos Seimo narys, vieno iš jos lyderių ir pagrindinio Rplando Pakso konkurento, europarlamentaro Valentino Mazuronio sūnus A.Mazuronis.
Jis jau seniai kritikuoja R.Paksą ir jam lojalią partijos vadovybės daugumą. Politikos užkulisiuose manoma, kad tik laiko klausimas, kada jis prisijungs Seime prie kitų politinių jėgų. Jį vilioja nuo socialdemokratų iki liberalų, rašo portalas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Dvi Europos Parlamento frakcijos skatina „Nemuno aušrą“ pašalinti iš koalicijos5
Europos liaudies partijos ir „Atnaujinkime Europą“ frakcijos Europos Parlamente (EP) penktadienį išplatino pareiškimą, kuriuo ragina išmesti „Nemuno aušrą“ iš valdančiosios koalicijos. ...
-
T. V. Raskevičius sieks išlaikyti Laisvės partijos matomumą ir aktualumą
Naujasis Laisvės partijos pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius sako, kad pagrindinė jo užduotis yra išlaikyti politinės jėgos matomumą ir aktualumą. ...
-
Laisvės partijos pirmininku išrinktas T. V. Raskevičius22
Laisvės partijos pirmininku išrinktas buvęs parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius. ...
-
„Laisviečiai“ ragina nesuteikti „Nemuno aušros“ kandidatams postų valdžioje12
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija priėmė rezoliuciją, kuria smerkia antisemitizmą ir ragina prezidentą bei valdančiuosius nesuteikti „Nemuno aušrai“ pozicijų parlamente ir vykdomojoje valdžioje. ...
-
A. Armonaitė: Laisvės partijos greitis Lietuvai ir partiečiams galėjo būti per didelis6
Buvusi Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė svarsto, kad politinės jėgos greitis partijai ir Lietuvai galėjo būti per didelis. ...
-
Laisvės partija suvažiavimo metu rinks naują pirmininką10
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija šeštadienį Vilniuje suvažiavimo metu rinks naują politinės jėgos pirmininką. ...
-
J. Pinskus tikina tebevadovaujantis Lietuvos regionų partijai5
Nors lapkričio pradžioje Lietuvos regionų partijos taryba laikinuoju pirmininku paskyrė Vytautą Kamblevičių, buvęs Seimo narys Jonas Pinskus tikina tebevadovaujantis šiai politinei jėgai. Politikas nurodo, jog tai patvirtino ir Teisingumo minis...
-
G. Paluckas kritusių V. Blinkevičiūtės reitingų nesureikšmina8
Po Seimo rinkimų pasirodžius pirmiesiems reitingams, paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas nesiima vertinti stipriai smukusio visuomenės palankumo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei. Anot jo, tai politologų pr...
-
V. Čmilytė-Nielsen atkirto F. Jansonui: liberalai dieną po rinkimų nepamiršta savo pažadų11
Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen nesutinka su prezidento vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono mintimis, neva jos vedama partija turėjo galimybę tapti naujos Seimo daugumos dalimi ir išstumti „Nemuno aušrą&ldqu...
-
Trys Kinijos atstovybės nariai paskelbti nepageidaujamais Lietuvoje13
Lietuva tris Kinijos atstovybės personalo narius paskelbė nepageidaujamais šalyje, Pekinui įteikta diplomatinė nota. ...