- Benas Brunalas, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Socialdemokratų pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės nesudomino konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio raginimas politinėms jėgoms tartis, kad po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų į valdžią neateitų radikalios partijos. Europarlamentarės apskritai neįtikino užsienio reikalų ministro išsakyta mintis, kad Lietuvos vakarietiškam kursui pavojų ima kelti nedemokratinių jėgų stiprėjimas. Pasak V. Blinkevičiūtės, ne į kraštutinumus linkusių partijų aktyvumas, apie ką kalba G. Landsbergis, bet konservatorių politika yra tai, dėl ko sunerimo šalies gyventojai.
„Aš matau konservatorių partijos ir Landsbergio, kaip pirmininko, grėsmę. Ar jums neatrodo, kad tai parodė didžiulis Lietuvos žmonių nusivylimas jais, jų politika? Čia esmė“, – Eltai teigė V. Blinkevičiūtė.
Todėl užsienio reikalų ministro raginimų Lietuvos kairės ir dešinės jėgoms tartis politikė rimtu pasiūlymu nelaiko.
„Gabrielius Landsbergis yra atostogose ir aš jam linkiu ir toliau sėkmingai atostogauti šiuo įtemptu priešrinkiminiu laikotarpiu. Tiesą pasakius, aš išgirdau, ką jis nori pasakyti. Bet apsieisime, matyt, ir be Gabrieliaus Landsbergio patarimų. Aš manau, kad jis pakankamai turi savų problemų, kurias jam linkiu ir spręsti“, – teigė socialdemokratų pirmininkė.
Savo ruožtu komentuoti pačios išsakytas užuominas apie galimą socialdemokratų koaliciją su Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušra“, politikė vengia.
Viena vertus, teigė V. Blinkevičiūtė, kalbėti apie koalicijas, iki rinkimų likus keliems mėnesiams, dar anksti. Kita vertus, tęsė politikė, jos žodžiai apie bendradarbiavimą su R. Žemaitaičiu viešojoje erdvėje liko šiek tiek iškraipyti.
Apie konservatorius turime labai aiškią poziciją, o apie visus kitus jokios pozicijos mes neturime.
„Aš pasakiau, kad po rinkimų vertinsiu situaciją, vertybines nuostatas, kiekvienos politinės jėgos programines nuostatas, galimybes dirbti ir nedirbti. Aš neįsivaizduoju, kodėl mes turime bėgti, skubėti, nurašyti, apjuodinti. Kiekviena partija turi savo nuostatas, matymus. Gerbkime kiekvieną partiją“, – teigė politikė, nenorėdama pateikti konkretesnės nuomonės nei apie „Nemuno aušrą“, nei apie kitas dešiniųjų sukritikuotas partijas.
„Kodėl aš turiu ką nors vertinti? Man svarbiausia, kad mūsų socialdemokratai gerai pasiruoštų rinkimams, kad turėtų pasitikėjimą. Visų kitų aš vertinti nenoriu. Nematau reikalo tą daryti“, – principingai kartojo V. Blinkevičiūtė, visgi, pripažindama, kad vienos politinės jėgos atžvilgiu jau dabar gali pateikti labai aiškią nuomonę.
„Apie konservatorius turime labai aiškią poziciją, o apie visus kitus jokios pozicijos mes neturime“, – sakė ji, patikindama, kad nepaisant visų raginimų socialdemokratai partnerystei su konservatoriais jokiu būdu nepasirašys.
„Ne kartą sakiau, kad tai yra mūsų raudona linija“, – apibendrino V. Blinkevičiūtė.
Konservatorių lyderis G. Landsbergis Eltai šią savaitę teigė matąs pavojų keliantį nedemokratinių jėgų stiprėjimą Lietuvoje. Dėl to, politiko teigimu, centro kairėje ir dešinėje esančios partijos galėtų tartis ir taip po rudenį vyksiančių rinkimų užkirsti kelią radikalioms jėgoms pateikti į valdžią.
„Jei, visgi, būtų formuojama centro kairės koalicija, stebėčiausi, kad ponia Blinkevičiūtė galėtų išvengti tų radikalių jėgų atėjimo į Seimą. Todėl man atrodo, kad yra išmintinga turėti sutarimus, kaip buvo Europos Parlamente tarp pagrindinių centrinių jėgų, ir dėti maksimalias pastangas, kad radikalai valstybėje neužimtų pozicijos“, – telefonu Eltai sakė užsienio ministras.
Savo ruožtu praėjusią savaitę socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė užsiminė, kad jos vadovaujama partija valdančiąją koaliciją galėtų formuoti su daugeliu šiuo metu veikiančių politinių jėgų. Kaip „Žinių radijui“ teigė europarlamentarė, ne išimtis yra ir Remigijaus Žemaitaičio vedama politinė jėga „Nemuno aušra“.
„Rasti bendrų sąlyčio taškų įmanoma su ne viena opozicine partija. (...) Reikia pasižiūrėti, kaip jiems seksis ir kalbėtis, ir derinti programinės nuostatas“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė, klausiama, ar pergalės Seimo rinkimuose atveju socialdemokratai matytų galimybių į valdančiąją koaliciją kviestis naujai įsikūrusią politinę jėgą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
A. Kubilius: ES ieškoma papildomų lėšų gynybai – kalbama apie viršbiudžetinius resursus
Europos Parlamentui (EP) trečiadienį patvirtinus naujosios Europos Komisijos (EK) sudėtį, oficialiai jos nariu tapęs Andrius Kubilius tikina, kad esminiu naujosios komisijos kadencijos klausimu taps nepakankamas gynybai skiriamų lėšų kiekis ir g...
-
Kauno meras kreipėsi į pareigūnus: „Žalgirio“ pergalės turi teikti džiaugsmą, o ne susiskaldymą137
Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kreipėsi į teisėsaugininkus dėl praėjusio penktadienio incidento. ...
-
S. Skvernelis: planuojama, kad naujoji Vyriausybė prisieks gruodžio 12 dieną2
Planuojama, kad naujos sudėties Vyriausybė prisieks ir jos programa Seime bus patvirtinta gruodžio 12 dieną, sako Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis. ...
-
G. Paluckas įvardijo visus „Nemuno aušros“ kandidatus į ministrus14
Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas įvardijo visus „Nemuno aušros“ kandidatus į ministrus. ...
-
G. Nausėda pasveikino U. von der Leyen EP patvirtinus naują Europos Komisiją4
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasveikino Europos Komisijos (EK) pirmininkę Ursulą von der Leyen (Urzulą fon der Lajen) naujosios Europos Komisijos patvirtinimo proga. ...
-
Vilniaus miesto tarybos opozicijos lyderiu paskelbtas V. Sadauskas
Vilniaus miesto taryboje trečiadienį opozicijos lyderiu paskelbtas „Laisvės ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Vydūnas Sadauskas. ...
-
Aplinkos ministru „aušriečiai“ siūlo skirti Gamtos tyrimų centro vadovą S. Podėną
Valdančioji partija „Nemuno aušra“ siūlo Gamtos tyrimų centro vadovą Sigitą Podėną skirti į aplinkos ministro pareigas. ...
-
Lietuva jungiasi prie deklaracijos dėl povandeninių kabelių saugumo
Dažnėjant įvairiems incidentams Baltijos jūroje, kai pažeidžiami povandeniniai kabeliai ar kita infrastruktūra, Lietuva jungiasi prie deklaracijos, kuria siekiama užtikrinti šių kabelių saugumą. ...
-
Klausimas už milijoną: su kuriuo Lenkijos rinkimų nugalėtoju būtų lengviau susikalbėti Lietuvai?8
Netrukus startuos Lenkijos prezidento rinkimų kampanija, kurioje bus du aiškūs favoritai – liberalias ir kairiąsias jėgas atstovaujantis Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis ir dešiniųjų kandidatas Karolis Nawrockis. ...
-
K. Budriui rengiantis dirbti URM, Prezidentūroje – nauji patarėjai nacionaliniam saugumui2
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiajam patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Kęstučiui Budriui ruošiantis naujoms užsienio reikalų ministro pareigoms, šalies vadovo komandoje jau dirba du nauji šios srities patarėjai. ...