- Paulius Perminas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
ES karinis vadovas R. Briegeris: Europa laiku neperėjo prie karo ekonomikos
-
ES karinis vadovas R. Briegeris: Europa laiku neperėjo prie karo ekonomikos
-
ES karinis vadovas R. Briegeris: Europa laiku neperėjo prie karo ekonomikos
-
ES karinis vadovas R. Briegeris: Europa laiku neperėjo prie karo ekonomikos
Europa laiku neperėjo prie karo ekonomikos, todėl vėluoja įsigyti reikalingą ginkluotę, sako Lietuvoje viešintis Europos Sąjungos (ES) karinio komiteto pirmininkas generolas Robertas Briegeris.
„Mes neperėjome prie karo ekonomikos, tebesilaikome taikos meto sąlygų. Mūsų visuomenė turi pripažinti, kad laikai pasikeitė, ir mes turime padidinti savo pramonės pajėgumus“, – žurnalistams Vilniuje penktadienį sakė generolas.
Taip jis kalbėjo dieną prieš ES užsienio politikos vadovui Josepui Borrelliui (Žozepui Boreliui) pareiškus, jog karas Ukrainoje parodė, kad Bendrijai trūksta kritinių pajėgumų, nes parama Kyjivui ištuštino šalių ginkluotės atsargas.
R. Briegeris teigė, jog ES lygiu yra stengiamasi nustatyti pajėgumų spragas ir palaipsniui jas užpildyti.
„Pavyzdžiui, Europai trūksta strateginio transporto, yra poreikių, susijusių su kosmoso technologijomis, yra strateginės žvalgybos poreikių“, – kalbėjo karininkas.
L. Balandžio / BNS nuotr.
„Jei Lietuva padovanotų Ukrainai tankų, turėtų būti teikiama logistinė parama, kad šie dalykai būtų pakeisti naujais, pagamintais Europos pramonėje“, – teigė jis.
Mūsų visuomenė turi pripažinti, kad laikai pasikeitė, ir mes turime padidinti savo pramonės pajėgumus.
Tuo metu Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys pažymėjo, jog pastaraisiais metais Lietuva ir kitos Europos šalys skyrė per mažai dėmesio Rusijos atgrasymui.
Pasak V. Rupšio, reikia ieškoti sprendimų, kaip Europos Sąjungos (ES) rėmuose galima būtų atstatyti karinę pramonę, padidinti gamybą.
„ES rėmuose turėtume kalbėti apie karinės įrangos įsigijimo procedūras. Turėtume rasti kažkokią formulę, kad įsigyjant karinę įrangą mes turėtume taikyti adaptuotas šiai dienai procedūras“, – tvirtino generolas leitenantas.
Vadas taip pat nurodė, jog toliau tiekiant karinę pagalbą Ukrainai ES ir NATO lygiu reikia turėti sutartas grėsmes, narėms saugumo situaciją suprasti vienodai.
„Šiai dienai mes turime sutarimą, kad Rusija yra grėsmė, ilgalaikė grėsmė. Remiant Ukrainą tikrai buvo pateikta daug įrangos ir amunicijos, kitos ekipuotės, kuri nebuvo kažkaip pagaminta ir iš gamintojų perduota. Tai buvo iš sandėlių, iš atsargų. Dabar reikia atstatyti tas atsargas“, – teigė V. Rupšys.
Nuo invazijos pradžios vasario mėnesį Europos sąjungininkai yra skyrę įvairios paramos Ukrainai už maždaug 1,9 mlrd. eurų.
„Mes visą laiką remiame ir remsime Ukrainą, tam yra skirti finansai. Jeigu mes, sakykim, kažkur negalime atiduoti ginkluotės, tai tikrai yra skirti finansai, skirti įsigyti iš gamintojo ir diegti toliau priemones“, – pažymėjo V. Rupšys.
Anot penktadienį išplatinto Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, R. Briegeris susitikimų su Lietuvos pareigūnais metu aptarė saugumo ir gynybos klausimus ES ir NATO veikloje, karo Ukrainoje eigą bei jo poveikį ilgalaikiams ES saugumo planams.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Sinoptikai praneša orus, o gyventojai dalijasi: įspūdingas dangus šį rytą
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba dalijasi šios dienos orų prognoze. ...
-
Pradedama nauja paramos Ukrainai iniciatyva „ApaRatai“
Asociacija „Lygiai“ pradeda naują paramos Ukrainai iniciatyvą „ApaRatai“, kuria siekiama užtikrinti moterims reikalingą medicininę pagalbą. Organizatorių teigimu, už žmonių suaukotas lėšas tikimasi nupirkti ultra...
-
Vilniuje nelieka raitosios policijos: priežastys – dvi1
Dėl mažo efektyvumo ir finansinių priežasčių, Vilniuje planuojama atsisakyti raitosios policijos, sekmadienį pranešė LRT radijas. ...
-
Ministerija parengė standartą ligoninėms: kaip pasiruošti galimoms grėsmėms?
Kilus ekstremaliai situacijai ar krizei šalies ligoninių skubios pagalbos, intensyviosios priežiūros, sterilizavimo, rentgeno ar kiti diagnostikos skyriai, operacinės, vaistinės bei laboratorijos turėtų būti aprūpintos elektros tiekimu mažiaus...
-
Lapkričio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Lapkričio 24-oji, sekmadienis, 47 savaitė. ...
-
Nuo kitų metų startuos nauja Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa
Nuo sausio mėnesio startuos penkmetį truksianti naujoji Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa, praneša Lietuvos mokslo taryba (LMT). Programos, kuria siekiama vystyti lituanistinius tyrimus, finansavimui numatyta maždaug 22 mln. eurų. ...
-
Švedija prisijungė prie danų, po kabelių pažeidimo stebinčių kinų laivą Baltijos jūroje6
Švedijos pakrančių apsauga šeštadienį pranešė prisijungusi prie Danijos, stebinčios sąsiauryje tarp Danijos ir pietvakarinių Švedijos krantų sustojusį Kinijos krovininį laivą, kelioms šalims pradėjus tyrimu...
-
Kuri Kauno eglutė gražesnė: šių ar praėjusių metų?31
Nauja puošimo komanda Kaune šiandien paskleidė meduolių kvapą – Vienybės aikštėje įžiebta miesto eglė. Praeitais metais Kalėdos Kaune susitelkė ties lengvumo tema. Tada eglę puošė menininkė Jolanta Šmi...
-
Lietuvoje įžiebta pirmoji Kalėdų eglė: Kaunas pakvipo meduoliais, Kalėdų Senelis leidosi stogu92
Kauno Vienybės aikštėje įžiebta eglė – smaližių širdis tirpdančiomis dekoracijomis papuoštas kalėdinis medis ėmė skaičiuoti iki didžiųjų metų švenčių likusį laiką. ...