- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Europos Sąjunga (ES) šiuo metu dar nepritartų asociacijos sutarties pasirašymui su Ukraina, o norint to pasiekti turi nelikti abejonių, kad šioje šalyje taikomas selektyvus teisingumas, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Ketvirtadienį kartu su Lenkijos, Nyderlandų ir Danijos kolegomis Kijeve apsilankęs L.Linkevičius BNS sakė, jog Ukraina šiuo metu dar nėra atsižvelgusi į tas ES iškeltas sąlygas, kurios sudarytų „kritinę masę“ priimti teigiamą sprendimą dėl asociacijos sutarties.
„Šiandien dar jaučiu, kad jos (kritinės masės - BNS) nėra ir šiandien sprendimas nebūtų priimtas. Bet tai nereiškia, kad jis nebus priimtas apskritai. Aš manau, kad jie yra gerame kelyje, supranta reikšmę ir svarbą, tai yra svarbiausia. Manau yra tokia galimybė, kad pasiektume, ko visi norime, bet tai automatiškai nepasidarys“, - teigė L.Linkevičius.
„Manęs ne kartą klausė, ar sąlyga yra Tymošenko paleidimas iš kalėjimo. Aš atsakau, sąlyga yra kad liktų kuo mažiau arba iš viso neliktų abejonių dėl selektyvaus teisingumo. Tai yra atsakymas. Daugeliui šalių tai yra jautru, sprendimą reikia priimti sutarimo būdu. 27 šalys turi pritarti, jos irgi turi parlamentus, jos irgi turi pilietines visuomenes“, - kalbėjo Lietuvos ministras.
Paklaustas, kada yra galutinis terminas, iki kurio Ukraina gali tęsti reformų įgyvendinimą ir tikėtis asociacijos sutarties pasirašymo ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje atsakė: „Ruduo“.
„Gali taip būti ir taip nutikti, kad sakysime “vėliau, dabar jau nebespėsime„. Čia tas atvejis, kai laikas nėra mūsų sąjungininkas“, - pridūrė jis.
Pasak jo, ES ministrų susitikimas su Ukrainos prezidentu Janukovyčiumi užtruko daugiau kaip dvi valandas, kurio tikslas buvo „pirmiausia perduoti tą žinią, kad mes labai vertiname partnerystę su Ukraina ir teigiamai vertiname paskutinius administracijos žingsnius, kuomet buvo paleistas buvęs vidaus reikalų ministras Jurijus Lutsenka“.
„Bet mes pabrėžėme, kad yra daug klausimų, kuriuos dar reikia spręsti. Mes visi siekiame asociacijos sutarties pasirašymo per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje lapkričio pabaigoje, bet kad tai įvyktų, dar reikia labai daug padaryti. Kaip jau sakiau, teigiama tai, kad paleistas J.Lutsenka ir kitas buvęs ministras - geri veiksmai link to, kad panaikinti abejones dėl selektyvaus teisingumo, bet tai dar ne viskas. JulijaTymošenko yra įkalinta, yra įvairių interpretacijų dėl to kalinimo. Manoma, kad tai irgi gali būti selektyvus, politizuotas teisingumas“, - dėstė ministras.
Pasak jo, susitikimų metu taip pat buvo išsakyta nuomonė, jog sparčiau turi vykti su rinkimais ir teisinės sistemos reforma susijusių įstatymų leidyba.
„Kaip tai bus bus daroma, kaip efektyviai, aišku, priklausys nuo pačios Ukrainos. Tą žinią perdavėme ne tik valdžiai, bet ir opozicijai, nes tai turi būti visos Ukrainos sprendimas“, - kalbėjo L.Linkevičius.
Asociacijos susitarimą Ukraina tikisi pasirašyti Rytų partnerystės vadovų susitikime, kuris vyks Vilniuje lapkričio 28-29 dienomis Lietuvai pirmininkaujat ES Tarybai.
ES ir Ukraina baigė derybas dėl Asociacijos susitarimo dar 2011 metų pabaigoje, tačiau norint šį susitarimą pasirašyti šiemet, ES iš Ukrainos tikisi daugiau pažangos įgyvendinant reformas įvairiose srityse.
Praėjusią savaitę Kijeve lankėsi grupė Lietuvos Seimo narių, opozicijos atstovų, kurių iniciatyva buvo paskelbtas bendras Ukrainos opozicinių partijų pareiškimas, remiantis Asociacijos susitarimo pasirašymą Vilniuje.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Seimas svarsto atnaujintą Lietuvos ir Latvijos susitarimą dėl greitosios pagalbos
Seimas po pateikimo pritarė atnaujintam susitarimui dėl greitosios medicinos pagalbos teikimo Lietuvos ir Latvijos pasienio teritorijose. ...
-
Lietuvai – rekomendacijos įkurti LGBT lygybės darbo grupę, skatinti romų įtrauktį5
Europos komisijos prieš rasizmą ir netoleranciją (ECRI) spalį paskelbtoje ataskaitoje, Lietuvos valdžios institucijos raginamos įsteigti nuolatinę LGBT lygybės darbo grupę ir užtikrinti geresnes galimybes romų tautybės žmonėms gauti i&scaro...
-
Grįžta prie klausimo dėl nemokamų pietų visiems pradinukams: kodėl jo reiktų?
Naujos sudėties parlamentinis Švietimo ir mokslo komitetas svarstys buvusios kadencijos Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ iniciatyvą nemokamai maitinti visus pradinukus. ...
-
Lietuva Ukrainai perdavė generatorių, šarvuočių dalių, įvairių ginklų
Ukrainą pasiekė elektros generatorių, atsarginių dalių šarvuočiams M113 ir įvairių ginklų bei jų dalių siunta, sekmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Sinoptikai praneša orus, o gyventojai dalijasi: įspūdingas dangus šį rytą
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba dalijasi šios dienos orų prognoze. ...
-
Pradedama nauja paramos Ukrainai iniciatyva „ApaRatai“
Asociacija „Lygiai“ pradeda naują paramos Ukrainai iniciatyvą „ApaRatai“, kuria siekiama užtikrinti moterims reikalingą medicininę pagalbą. Organizatorių teigimu, už žmonių suaukotas lėšas tikimasi nupirkti ultra...
-
Vilniuje nelieka raitosios policijos: priežastys – dvi4
Dėl mažo efektyvumo ir finansinių priežasčių, Vilniuje planuojama atsisakyti raitosios policijos, sekmadienį pranešė LRT radijas. ...
-
Ministerija parengė standartą ligoninėms: kaip pasiruošti galimoms grėsmėms?
Kilus ekstremaliai situacijai ar krizei šalies ligoninių skubios pagalbos, intensyviosios priežiūros, sterilizavimo, rentgeno ar kiti diagnostikos skyriai, operacinės, vaistinės bei laboratorijos turėtų būti aprūpintos elektros tiekimu mažiaus...
-
Lapkričio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Lapkričio 24-oji, sekmadienis, 47 savaitė. ...