Pasirašytas memorandumas dėl analitinio bendradarbiavimo įrankio „Sakalo akis“

  • Teksto dydis:

Teisėsaugos ir žvalgybos institucijos, reaguodamos į geopolitine realijas, hibridines grėsmes, būtinybę operatyviai keistis informacija, trečiadienį pasirašė memorandumą dėl analitinio bendradarbiavimo įrankio „Sakalo akis“, pranešė Policijos departamentas.

Kaip teigiama Policijos departamento pranešime, memorandumą dėl bendradarbiavimo, įgyvendinant valstybės analitikos infrastruktūros teisėsaugai, nacionaliniam saugumui ir gynybai vystymo koncepciją, pasirašė Lietuvos policijos generalinis komisaras, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento vadovai.

„Šiandien ypatingai svarbu mūsų tarnyboms, vykdant tyrimus ar keičiantis jautria informacija, diegti naujoves ir taikyti modernias technologijas. Turime gebėti veikti pasaulyje, kuriame dideliu greičiu vystosi dirbtinis intelektas, o nusikaltimai tampa sudėtingesni ir vis labiau persikelia į elektroninę erdvę. Tikiu, kad šis memorandumas padės statutinėms tarnyboms dar efektyviau atlikti savo misiją – užtikrinti žmonių saugumą ir apginti nacionalinius saugumo interesus, susiduriant su šių dienų iššūkiais“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Žengiame didelį ir reikšmingą žingsnį išskirtinio pokyčio link. Tikiu, kad naujas analitikos vystymo projektas taps svarbiu indėliu sunkių ir organizuotų nusikaltimų užkardymo, atskleidimo ir tyrimo srityje, o taip pat padės nuveikti reikšmingus darbus stiprinant nacionalinį saugumą ir atsparumą hibridinėms grėsmėms. Visi suvienijame pastangas kelti analitinių kompetencijų lygį, dedame tvirtus pamatus greitesniam ir sklandesniam duomenų teikimo ir apdorojimo procesui, kuris labai padės optimizuoti turimus ištekliu“, – memorandumo pasirašymo renginyje sakė policijos vadovas Renatas Požėla.

Už šios iniciatyvos vairo stoja Lietuvos kriminalinės policijos biuras. Kuriamas analitinis įrankis pavadintas „Sakalo akimi“ dėl simbolinės reikšmės – padeda pasaulį pamatyti iš paukščio skrydžio, lemia proaktyvų požiūrų ir atkaklumą, įneša aiškumą į aplink vykstančius įvykius ir procesus, išplečia mąstymo horizontus.

„Džiaugiamės, kad būtent Lietuvos kriminalinės policijos biurui skirtas ypatingas vaidmuo – daromas milžiniškas pokytis, kuris palies kiekvieną institucijos darbuotoją. Įdėta daug atkaklaus darbo siekiant užtikrinti, kad su didžiausiomis išorinėmis ir vidinėmis grėsmėmis valstybei kovojančios institucijos sugebėtų neatsilikti nuo technologiškai besivystančio pasaulio. Keisime ne tik įrankius, bet ir visų įstaigų analitinės veiklos kokybinį standartą, kartu ne tik dirbsime, bet ir mokysimės. Turime žengti koja kojon su technologiniu progresu ir išnaudoti visas galimybes savo darbą atlikti efektyviau ir kokybiškiau. Kuriamas pokytis perkels atliekamus tyrimus į aukštesnį, kokybiškesnį lygmenį, leis greičiau identifikuoti ir užkardyti grėsmes kylančias tiek žmogui, tiek valstybei“, – sako Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Arūnas Maskoliūnas.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių