- LNK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vasarą į pensiją išeina trys Joniškio ligoninės vidaus ligų gydytojai. Situacija sudėtinga, mat į mažą regiono ligoninę medikų sunku privilioti net su šalyje siūlomais vienais didžiausių atlyginimų. Dėl gydytojų stygiaus ligoninės priimamasis naktimis nebedirba. Tiesa, anot vadovo, čia mažiausia problema, mat 99 proc. paslaugų buvo teikiama dieną, praneša LNK.
Vidaus ligų gydytoja Marytė Joniškio ligoninės koridoriais vaikšto jau 50 metų, tačiau po poros mėnesių su mylimu darbu atsisveikins. Pensijoje moteris išdirbo 15 metų.
„Jaučiausi vis dar reikalinga, dėl to dirbau, bet dabar skaitau, kad jau viskam ateina laikas“, – teigė vidaus ligų gydytoja M. Gabrėnienė.
Be Marytės vasarą ligoninę paliks dar du vidaus ligų gydytojai. Dar viena medikė į pensiją išėjo prieš metus.
„Situacija yra įtempta“, – pripažino Joniškio ligoninės direktorius Martynas Gedminas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Likusiems gydytojams perskirstytas darbo krūvis. Tie patys keli medikai dirba ir dienos stacionare, ir priėmimo skyriuje.
„Verčiamės per galvą, adaptuojamės. Radome modelį kaip galime saugiai užtikrinti paslaugas maždaug 90 proc. pacientų. Kitiems reikės važiuoti į didžiąją rajono gydymo įstaigą“, – sakė ligoninės direktorius.
„Šitam dalykui esame pasiruošę jau dabar, krūviai yra perskirstyti, pacientai yra saugūs“, – akcentavo vidaus ligų gydytoja Ieva Žiulpienė.
Situacija palengvėtų, jei į Joniškio ligoninę atvyktų naujų medikų, tačiau kol kas privilioti jų sunku. Dažniausiai baigę rezidentūrą jauni gydytojai lieka gyventi tame pačiame mieste, kur mokėsi.
Medikus į Joniškį vilioja ne tik ligoninės vadovas, bet ir rajono meras. Didžiausia paskata yra atlyginimas, kuris, anot jų, vienas didžiausių šalyje.
„Dabar siūlome 4 tūkst. eurų į rankas už dieninį darbą. Su popietiniais budėjimais, su skubios pagalbos dengimu gaunasi ir daugiau nei 5 tūkst.“, – tikino M. Gedminas.
„Siūlome unikalią galimybę dirbti 4 dienas per savaitę, siūlome apgyvendinimo galimybę ir konkurencingą atlyginimą, kurio centrai tikrai nepasiūlys“, – teigė Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius.
Mūsų priėmimas dirbo nuostolingai, ligonių pas mus neatvyksta. Yra padaryti skaičiavimai. Mums neefektyvu dirbti naktį.
Nuo kovo mėnesio dėl medikų trūkumo Joniškio ligoninėje naktimis nebedirba priėmimo skyrius. Tiesa, anot gydytojų, tai esminių problemų nekelia, mat jau 10 metų nėščiosios ir sunkūs ligoniai su greitąją vežami iškart į Šiaulius.
„Mūsų priėmimas dirbo nuostolingai, ligonių pas mus neatvyksta. Yra padaryti skaičiavimai. Mums neefektyvu dirbti naktį“, – sakė I. Žiulpienė.
Anot Joniškio ligoninės vadovo, tokį modelį jau seniai taiko kitos Europos šalys bei Kanada ir Amerika, kur mažos rajono ligoninės dirba tik dieną, o naktimis budi slaugytojas, kuris, jei reikia, skambina ir konsultuojasi su gydytoju telefonu.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Auga sergamumas: nuo gripo mirė du žmonės, nuo COVID-19 – keturi1
Lietuvoje toliau auga sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir COVID-19 liga, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). ...
-
Nesusikalbėjimas tarp gydytojų ir pacientų: kada už paslaugas mokėti nereikia3
Visiems gyventojams turint teisę gauti nemokamą sveikatos priežiūrą, už dalį paslaugų ar gydymo priemonių žmonėms tenka susimokėti – dėl to Kauno teritorinė ligonių kasa šiemet nagrinėjo 7 pacientų skundus, skelbia LRT radijas. ...
-
Prieš šventes šią informaciją būtina žinoti: prireiks staiga sunegalavus
Sutrikus sveikatai įprastomis darbo dienomis ir valandomis žmonės nedvejodami kreipiasi į savo gydymo įstaigą – polikliniką ar šeimos medicinos centrą. Naktį, savaitgalį ar per šventes gyventojai dažnai taip pat nedvejodami vykst...
-
Miškininkai kraujo donorams dovanos kalėdines eglutes
Valstybinių miškų urėdijos miškininkai penktadienį dovanos kalėdines eglutes kraujo donorams. ...
-
Dar vienas būdas patobulinti kūno formas: ar išties intervalinis valgymas pranašesnis už įprastą?
Intervalinis (protarpinis) valgymas, tampa vis populiaresnis tarp norinčių ne tik sulieknėti, bet ir palaikyti gerą kūno formą. Ar išties šis metodas yra pranašesnis už tradicinį? ...
-
Tyrimas: 39 proc. gyventojų įsitikinę, kad Lietuvoje labiausiai diskriminuojama viena žmonių grupė6
39 proc. šalies gyventojų yra įsitikinę, jog Lietuvoje labiausiai diskriminuojami psichikos ar intelekto negalią turintys žmonės. Vis dėlto, dauguma nenorėtų tokių asmenų turėti kaimynų ar bendradarbių gretose, atskleidė Lygių galimybi...
-
SAM skirs beveik 1,5 mln. eurų gydytojų rezidentų skatinimui1
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šalies gydytojų rezidentų skatinimui ketvirtadienį skyrė beveik 1,5 mln. eurų. ...
-
Kaip be dietų sudeginti maksimalų riebalų kiekį?
Kaip atsikratyti papildomų kilogramų be dietų, įvairių kenksmingų vaistų ir valgant tai, kas patinka, bet protingai? ...
-
Slaugytoja Laima Baršauskienė: kaip pažvelgti mirčiai į akis?
Savo debiutinę knygą „Mirtis ir mažiau svarbūs dalykai. Slaugytojos užrašai“ pristačiusi Laima Baršauskienė ragina: „Nustokime gyventi automatu, mokykimės gyventi mąstydami. Tik taip gulint mirties patale širdį ...
-
Įspėja: erkės aktyvios ir žiemą1
Erkes netoli uostamiesčio pastebėję klaipėdiečiai nustebo, esą gruodžio pradžioje dar niekada nebuvo aptikę šių kraujasiurbių. Ekspertai tikina: šie parazitai dabar aktyvūs būna dar ilgą laiką, o grėsmės žmonių sveikatai nebeke...