- Gabija Čekavičiūtė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Egzaminų sesijas bebaigiantys universitetų ir kolegijų studentai jau gyvena atostogų nuotaikomis. Ką per beveik tris mėnesius truksiančias atostogas ketina veikti savo alma mater duris užvėrę jaunuoliai?
Darbas ir poilsis
Vasarą studentai ne tik poilsiauja, bet ir ieško darbo, atlieka savo specialybių praktikas. Žinoma, nepamiršta ir pramogų – dalyvauja įvairiuose festivaliuose, renginiuose, žiūri filmus ar bendrauja su draugais.
"Esu aktyvistė nuo pat mažumės. Visuomet prisigalvoju veiklos – nuo stovyklų iki gėlių sodinimo kaime. Būna ir tingių dienų, kaip ir visiems, tačiau labiausiai mėgstu kolekcionuoti savo atmintyje įsimintinas akimirkas. Stengiuosi kiekvieną vasarą ne tinginiauti, bet išnaudoti laiką įvairiems dalykams. Kaip visuomet – dirbsiu ir derinsiu tai su išvykomis", – apie vasaros planus pasakojo Raminta Mažeikaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universitete antrus metus studijuojanti mediciną.
Merginos vasarą paįvairins daug koncertų, festivalių ir kelionių. "Esu nuolatinė įvairių renginių lankytoja, todėl praleisti Beyonce koncertą Europoje būtų nuodėmė. Taip pat aplankysiu kelis festivalius čia, Lietuvoje. Vyksiu atostogų tiek Lietuvoje, prie jūros, tiek į užsienį", – atviravo studentė.
Per atostogas Raminta žada daugiau laiko skirti ir artimiesiems bei draugams, kuriuos senokai matė. "Skaitysiu knygas, nes tik vasarą joms lieka laiko. Turbūt kaip ir visi studentai – pamiegosiu bei pailsėsiu ir įsimintinai praleisiu laiką", – pridūrė pašnekovė.
Duoklė praktikai
Tie studentai, kuriems būtina atlikti praktiką, tam skirs vieną vasaros mėnesį.
Vytauto Didžiojo universitete (VDU) praktiką reikia atlikti per vasarą, baigus trečią kursą, patiems studentams pasirinkus laiką ir praktikos vietą. Mažiausia praktikos trukmė – vienas mėnuo, bet jei studentas pageidauja, gali praktikuotis ir ilgiau.
"Kaip ir visi mano grupės draugai, aš atliksiu praktiką. Pamatyti žurnalistų darbą iš arčiau nusprendžiau televizijoje, pabandysiu tapti televizijos dalimi, tada nersiu stačia galva į naują darbą", – sakė Viešosios komunikacijos specialybę pasirinkusi Viktorija Blažaitytė.
Turbūt kaip ir visi studentai – pamiegosiu bei pailsėsiu ir įsimintinai praleisiu laiką.
Iki šiol ji dirbo prekybos centro parduotuvėje, bet vasara paskatino merginą pokyčiams. Dabar jos planuose – išbandyti padavėjos darbą ir užsidirbti vasaros pramogoms.
Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje studentai atlieka praktiką baigę pirmą kursą. "Semiuosi žinių iš dėstytojų, praktikos metu sužinojau labai daug naujo. Kiekvieną dieną einame į mišką, renkame augalus, džioviname, mokomės, kaip juos atskirti, tiriame dirvožemius, jų savybes ir sudėtį, o paskutinę birželio savaitę laukia atsiskaitymas. Taip pat praktikos metu tvarkome aplinką, kad būtų smagiau ir maloniau gyventi Girionyse", – pasakojo miškininkytę studijuojanti Oresta Petruškevičiūtė. Mergina neslėpė – ji jau labai laukia atostogų ir poilsio.
Kai rankose – diplomas
Ši vasara kai kuriems studentams bus viena įsimintiniausių, nes birželio pabaigoje jie iš universitetų ar kolegijų jau žengs su diplomais rankose.
Šie jaunuoliai vasarą rinksis iš dviejų galimybių: tęsti studijas toliau ar pasinerti į naujus gyvenimo išbandymus. Gabrielė Petruškevičiūtė šią vasarą baigia lietuvių filologijos ir leidybos bakalauro studijas VDU. "Nors oficiali vasara jau mūsų visų galvose ir širdyse, tačiau ketvirto kurso studentų galvose – bakalauras. Ne išimtis ir aš. Šios vasaros planuose daug gamtos, gryno oro, jūros ošimo ir, žinoma, draugų juoko. Kelionių svetur neplanuoju. Ir Lietuvoje yra ką pamatyti, ką aplankyti", – svajojo Gabrielė.
Rudeniop jos mintys kryps magistro studijų link. "Galvoju apie švietimo vadybą arba moderniąją lingvistiką. Dar vienas diplomas tikrai nepamaišys", – įsitikinusi pašnekovė.
Kai kurie aukštųjų mokyklų absolventai studijų tęsti nebeketina ir neslepia besidairantys darbų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuvai – rekomendacijos įkurti LGBT lygybės darbo grupę, skatinti romų įtrauktį
Europos komisijos prieš rasizmą ir netoleranciją (ECRI) spalį paskelbtoje ataskaitoje, Lietuvos valdžios institucijos raginamos įsteigti nuolatinę LGBT lygybės darbo grupę ir užtikrinti geresnes galimybes romų tautybės žmonėms gauti i&scaro...
-
Grįžta prie klausimo dėl nemokamų pietų visiems pradinukams: kodėl jo reiktų?
Naujos sudėties parlamentinis Švietimo ir mokslo komitetas svarstys buvusios kadencijos Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ iniciatyvą nemokamai maitinti visus pradinukus. ...
-
Lietuva Ukrainai perdavė generatorių, šarvuočių dalių, įvairių ginklų
Ukrainą pasiekė elektros generatorių, atsarginių dalių šarvuočiams M113 ir įvairių ginklų bei jų dalių siunta, sekmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Sinoptikai praneša orus, o gyventojai dalijasi: įspūdingas dangus šį rytą
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba dalijasi šios dienos orų prognoze. ...
-
Pradedama nauja paramos Ukrainai iniciatyva „ApaRatai“
Asociacija „Lygiai“ pradeda naują paramos Ukrainai iniciatyvą „ApaRatai“, kuria siekiama užtikrinti moterims reikalingą medicininę pagalbą. Organizatorių teigimu, už žmonių suaukotas lėšas tikimasi nupirkti ultra...
-
Vilniuje nelieka raitosios policijos: priežastys – dvi4
Dėl mažo efektyvumo ir finansinių priežasčių, Vilniuje planuojama atsisakyti raitosios policijos, sekmadienį pranešė LRT radijas. ...
-
Ministerija parengė standartą ligoninėms: kaip pasiruošti galimoms grėsmėms?
Kilus ekstremaliai situacijai ar krizei šalies ligoninių skubios pagalbos, intensyviosios priežiūros, sterilizavimo, rentgeno ar kiti diagnostikos skyriai, operacinės, vaistinės bei laboratorijos turėtų būti aprūpintos elektros tiekimu mažiaus...
-
Lapkričio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Lapkričio 24-oji, sekmadienis, 47 savaitė. ...
-
Nuo kitų metų startuos nauja Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa
Nuo sausio mėnesio startuos penkmetį truksianti naujoji Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa, praneša Lietuvos mokslo taryba (LMT). Programos, kuria siekiama vystyti lituanistinius tyrimus, finansavimui numatyta maždaug 22 mln. eurų. ...