Vaikams – smagios ir nieko nekainuojančios pramogos lauke

  • Teksto dydis:

Didžiausią laimę vaikams neretai atneša ne brangios pramogos, o tiesiog smagus laikas su šeima. Įdomūs, kūrybiški, edukaciniai užsiėmimai su vaikais nebūtinai turi kainuoti.

Sniego skulptūros. Ir nebūtina apsiriboti sniego seniu besmegeniu – galima nulipdyti įvairius gyvūnus, transporto priemones ar net miestus. O kad skulptūra būtų tvirtesnė, prieš pradedant darbuotis reikėtų pirmiausia sukasti didelę sniego krūvą ir palikti per naktį susigulėti.

Pieškite ant sniego. Nekenkiančių aplinkai dažų galite pasigaminti patys: raudoną spalvą galima gauti iš burokėlių sulčių, geltoną – iš su karštu vandeniu sumaišytų ciberžolės miltelių ar svogūnų lukštų nuoviro, violetinę – iš violetinio kopūsto nuoviro, oranžinę – iš maltos paprikos, sumaišytos su šiek tiek karšto vandens. Šiais natūraliais arba pirktiniais maistiniais dažais galite nuspalvinti savo sniego skulptūras ar privataus kiemo zoną.

Sniego kliūčių ruožas ar labirintas. Lipdykite iš sniego labirintą arba kliūčių ruožą ir varžykitės, kas greičiau jį įveiks. Nugalėtojo pakeliui ir prie išėjimo gali laukti netikėti paslėpti prizai.

Sniego tvirtovė. Statykite su vaikais sniego pilį. Lauke pasirinkite lygią vietą ir susineškite kuo daugiau statybinės medžiagos – sniego. Nulipdykite ne tik tvirtovės sienas, bet ir kambarius, langus, laiptus ar net stogą.

Sniego mūšis. Jei jūsų šeima didelė ar sulaukėte svečių, nulipdykite antrą tvirtovę ir surenkite sniego mūšį! Bandykite kuo greičiau užimti vieni kitų tvirtoves, tačiau nepamirškite elgtis atsargiai, kad jų nesugriautumėte.

Žiemos žygis. Žygio metu ne tik pasigrožėsite gamta, bet ir pajudėsite, atsigausite tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Susiplanuokite maršrutą, šiltai apsirenkite, pasiruoškite termosą karštos arbatos, išsikepkite karštų sumuštinių ir pirmyn!

Tyrinėkite snaiges. Nors beveik visi suaugusieji žino, kad nėra dviejų vienodų snaigių, tačiau vaikams tai gali tapti tikru atradimu. Kai ims snigti, įduokite vaikams padidinamuosius stiklus ir išsiruoškite į lauką gaudyti ir tyrinėti snaigių.

Čiuožinėkite nuo kalniukų.  Vaikai gali čiuožti rogutėmis, o suaugusieji – slidėmis ar snieglentėmis. Taip pat tai gali būti puiki proga pradėti mokyti slidinėti vyresnius vaikus.

Pasidarykite ledo stalą. Kiek netikėta idėja – ledo stalas. Jei namuose turite seną nenaudojamą stalą, galite ant jo paviršiaus užpilti šiek tiek vandens ir palikti lauke užšalti, o paskui ant slidaus paviršiaus žaisti įvairius žaidimus – pavyzdžiui, susikurti savo oro ritulį.

Sumeistraukite lesyklėlę. Drauge su vaikais pagaminkite paukščiams lesyklėlę. Ji gali būti ne tik sukalta iš medžio, bet ir paprasčiausiai pagaminta iš plastikinio kibirėlio, pieno butelio ar dėžutės. Berkite į ją nekepintas saulėgrąžas, grūdus, kruopas. Taip pat galite tiesiog ant medžių paukščiams pakabinti nesūdytų lašinių gabalėlių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Henrikas

Henrikas  portretas
Ir is tikruju: nieko nekainuoja. Gal apmokestinkim? Gera mintis: reiketu kokio abonementinio bilieto, kad galetum vazinetis nuo kalniuko. O jei dar paciuzomis, tai brangiau. O jei dar nori ir sniege pasivolioti, tai dar brangiau. Formuokim paslaugu paketus. Kam tik pasivoliojimas, tai maziau. Bet jei kompleksas, brangiau. Vaikams, aisku, 50 proc. nuolaida. Juokauju, bet - tik is dalies.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių