- Viktorija Smirnovaitė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pirmasis 2022–2030 m. regionų plėtros programos lėšomis finansuojamas projektas bus skirtas socialiniam būstui Utenoje įrengti – tam numatyta beveik 700 tūkst. eurų. Kaip nurodo už projekto įgyvendinimą atsakingos institucijos, lėšų sulauks ir kitos šalies savivaldybės.
Programos įgyvendinimą antradienį VRM pasirašė ministrė Agnė Bilotaitė, Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas bei Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai.
„Tam, kad tie pinigai pasiektų mūsų savivaldybes, tikrai reikėjo padaryti nemažą parengiamąjį darbą. Šiandien pasirašyta pirmoji sutartis ir tas skiriamų pinigų įgyvendinimas pradeda vykti realiai, kad mažėtų socialinė atskirtis ir kad pagerintume paslaugų kokybės situaciją savivaldos lygmenyje“, – Eltai teigė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.
Pasak ministrės, iš viso šiuo metu iš Lietuvos regionams ES skirtų 1,6 mlrd. Eurų suplanuoti yra 58 projektai, arba 37 proc. investicijų.
„Esame išsikėlę tikslą, kad iki šių metų rugsėjo turėtume suplanavę 100 proc. investicijų“, – sakė A. Bilotaitė.
Pasak ministrės, daugiau kaip 60 proc. savivaldybėms tenkančių 1,6 mlrd. eurų bus skiriama socialinės srities paslaugų įgyvendinimui.
Programos lėšų sulauks visos savivaldybės
Dėl to, kur ir kam panaudoti šias ES lėšas sprendžia pačios savivaldybės, pažymi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
„Lėšos skiriamos įvairioms sritims, ne tik socialinei. Utenos regionas su šios priemonės pagalba, investuojant dalį savivaldybės lėšų, pastatys apie 10 socialinių būstų iki 2027 m. Taip jie uždengs visą dabar esantį socialinių būstų poreikį – apie 311 socialinio būsto vienetų“, – Eltai teigė M. Navickienė.
Tai gali būti ir grupinio gyvenimo namai, taip pat šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų žmonėms su negalia plėtojimas ir daugelis kitų sričių.
Pasak ministrės, investicijos regionams į socialinę sritį gali būti skiriamos ne tik socialiniams būstams, bet ir pagalbai daugiavaikėms šeimoms ar didesniam paslaugų prieinamumui asmenims su negalia.
„Tai gali būti ir grupinio gyvenimo namai, taip pat šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų žmonėms su negalia plėtojimas ir daugelis kitų sričių“, – sakė M. Navickienė.
„Labai svarbu, kad savivaldybės susitartų, kur kokia paslauga yra reikalinga, kad jos nesidubliuotų ar nesikartotų ir kad vienos galėtų būti įgyvendinamos vienoje savivaldybėje, kitos – kitoje“, – pažymėjo ministrė.
Pasak Utenos rajono mero M. Kaukėno, savivaldybėje šiuo metu socialinio būsto iš viso laukia 106 šeimos.
„Šios programos lėšos tikrai padeda spręsti situaciją. Aišku, prisidėsime ir savo lėšomis, kad ta eilė mažėtų“, – Eltai teigė M. Kaukėnas.
„Būstus pirksime arba renovuotuose, arba naujos statybos namuose. Patys būstų neplanuojame statyti. Nebent visiškai nepavyktų pirkti“, – sakė Utenos rajono meras.
Kaip skelbia VRM, regionų plėtros programos įgyvendinimui skiriami 1,6 mlrd. eurų sudaro beveik trečdalį visų Lietuvos gaunamų ES struktūrinių fondų.
Primenama, jog regionų plėtros programa Vyriausybėje buvo patvirtinta 2020 m. rugsėjo 9 d.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuva palaiko Lenkijos idėją vykdyti Baltijos jūros policijos misiją: būtume pajėgūs
Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas palaiko Lenkijos siūlymą steigti specialias pajėgas Baltijos jūros infrastruktūrai saugoti bei sako, jog Šiaurės, Baltijos šalių bei NATO karinis laivynas būtų pajėgus tokią misij...
-
NKSC plečia tarptautinį bendradarbiavimą kibernetinių grėsmių paieškos srityje
Nacionalinio kibernetinio saugumo centras (NKSC) stiprins bendradarbiavimą kibernetinių grėsmių analizės srityje, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. ...
-
Vilniaus rotušėje apdovanoti inovatyviausi šalies mokytojai
Sostinės rotušėje trečiadienio vakarą apdovanoti inovatyviausi šių metų Lietuvos mokytojai, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba. ...
-
Tiriant kabelių Baltijos jūroje pažeidimus sudaryta trijų valstybių pareigūnų tyrimo grupė
Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Baltijos jūros dugnu nutiestų interneto ryšio kabelių pažeidimų, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos prokuratūrų bei teisėsaugos institucijų vadovai nusprendė sudaryti Jungtinę tyrimo grupę. ...
-
G. Nausėda paskyrė D. Vedricką antrajai VPT vadovo kadencijai
Prezidentas Gitanas Nausėda Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus Darių Vedricką paskyrė dar vienai penkerių metų kadencijai. ...
-
Kalėdiniai Kauno siurprizai: ir šventinis miestelis, ir susitikimai bei pramogos
Šventinė nuotaika Kaune jau skleidžiasi, Vienybės aikštėje papuošta kalėdinė miesto eglė kviečia susitikti, pabendrauti. Šalia įsikūrė ir smaližius viliojantys kupolai. Čia bus galima susitikti ir su Seneliu Kalėda. Se...
-
Sostinės vaikų darželiuose nuo 2025 metų rugsėjo branginamas maitinimas2
Sostinės vaikų darželiuose nuo kitų metų rugsėjo 1-osios branginamas maitinimas. ...
-
Į saugotinų sąrašą įtraukta beveik 26,5 tūkst. Vilniuje esančių medžių1
Į saugotinų sąrašą įtraukta beveik 26,5 tūkst. medžių, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. ...
-
Vilniaus taryba nutarė skverui suteikti Mažosios Lietuvos vardą, aikštei – J. K. Glaubico
Vilniaus miesto taryba trečiadienį nutarė bevardžiam skverui sostinėje suteikti Mažosios Lietuvos pavadinimą, o aikštei – architekto Jono Kristupo Glaubico vardą. ...
-
Bundesvero generolas: su DHL lėktuvo katastrofa Vilniuje gali būti susijusi Rusija15
DHL krovininio lėktuvo katastrofa prie Vilniaus oro uosto galėjo būti savotiškas testas, kuriuo Rusija mėgina atskleisti Vakarų šalių pažeidžiamumą. ...