Būsimasis Pentagono vadovas kritikuoja įtraukties politiką kariuomenėje

  • Teksto dydis:

Prieštaringai vertinamas kandidatas į Pentagono vadovus Pete‘as Hegsethas antradienį sulaukė sunkių senatorių klausimų apie jo požiūrį į kariuomenėje tarnaujančias moteris ir jo kvalifikaciją vadovauti JAV gynybos departamentui – prasidėjo prezidento Donaldo Trumpo vyriausybės kabineto narių tvirtinimo klausymai.

Senato respublikonai nori, kad D. Trumpo nacionalinio saugumo srities kandidatai būtų patvirtinti greitai, o demokratai gali sutikti paspartinti kai kurių kandidatūrų tvirtinimą, tačiau jie yra pasiryžę pastatyti kliūčių kandidatams, kuriuos laiko netinkamais.

P. Hegsethą, buvusį Armijos nacionalinės gvardijos karininką ir „Fox News“ laidų vedėją, apklausė Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto nariai demokratai, o respublikonai daugiausia reiškė paramą.

Jis nepritarė įvairovės, lygybės ir įtraukties politikai, sakydamas, kad ji „skaldo karius formuočių viduje, verčia vadus bijoti savo šešėlio, o ne iškelia meritokratiją į pirmą vietą".

Tačiau jis stengėsi sušvelninti savo ankstesnes pastabas dėl moterų, dalyvaujančių kovose – dar 2024 m. lapkritį jis teigė, kad tam nepritaria.

„Gerbiu kiekvieną moterį, kuri praeityje ar dabar vilki karinę uniformą. Mano kritika... pastaruoju metu ir praeityje, ir iš asmeninės patirties, buvo dėl atvejų, kai mačiau, kad standartai buvo sumažinti“, – įstatymų leidėjams sakė P. Hegsethas.

„Moterys galės dalyvauti sausumos kovose... su sąlyga, kad standartai išliks aukšti“, – sakė 44 metų vyras.

Demokratų senatorė Tammy Duckworth, kuri neteko abiejų kojų, kai į jos sraigtasparnį „Black Hawk“ Irake pataikė granatsvaidžio granata, nebuvo įtikinta.

„JAV kariuomenės, kokią ją pažįstame, nebūtų be tų neįtikėtinų moterų, kurios tarnauja, moterų, kurios užsitarnavo vietą savo daliniuose, – sakė T. Duckworth. – O jūs neužsitarnavote vietos gynybos sekretoriaus pareigose.“

P. Hegsethas taip pat sulaukė kritikos dėl savo asmeninio elgesio praeityje ir dėl jo gebėjimo vadovauti Pentagonui – milžiniškam biurokratijos aparatui, kuriame dirba daugiau kaip trys milijonai žmonių.

Per klausymus jis prisipažino, kad anksčiau nevadovavo „niekam, kas bent iš tolo prilygtų Gynybos departamento dydžiui“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių