„Dubajaus šokoladas“ – tik iš Dubajaus

  • Teksto dydis:

Vokietijoje išpopuliarėjus saldumynui, vadinamam Dubajaus šokoladu, teismas pirmadienį nusprendė, kad tik produktai, iš tiesų pagaminti Dubajuje, gali būti parduodami tokiu pavadinimu.

Byla buvo susijusi su Vokietijos pigių maisto prekių tinkle „Aldi Süd“ parduodamu šokoladu „Alyan Dubai Handmade Chocolate“, kuris, gruodžio mėnesį pasirodęs parduotuvėse, akimirksniu tapo hitu.

Tačiau Kelno regioninis teismas pirmadienį paskelbė laikiną draudimą „Aldi Süd“, pažymėdamas, kad tinkle parduodamas šokoladas „Alyan Dubai Handmade Chocolate“ iš tikrųjų gaminamas Turkijoje. Teismas nurodė maisto prekių parduotuvių tinklui sustabdyti prekybą šiuo produktu.

Teismas nusprendė, kad Vokietijoje produktas gali būti ženklinamas kaip „Dubajaus šokoladas“ ar panašiai tik tuo atveju, jei jis buvo pagamintas Dubajuje arba turi kokį nors kitą geografinį ryšį su Dubajumi. Priešingu atveju kyla pavojus, kad vartotojai bus suklaidinti, nurodoma sprendime.

Ieškinį pateikė konditerijos gaminių importuotojas Andreasas Wilmersas, Vokietijoje parduodantis Dubajuje pagamintą „Fex“ prekės ženklo šokoladą.

Pakartotinio pažeidimo atveju „Aldi Süd“ gresia bauda. Prekybos tinklas atsisakė komentuoti teismo sprendimą. Sprendimas dar neįsigaliojęs ir „Aldi Süd“ dar gali pateikti apeliaciją.

Gruodžio mėnesį A. Wilmersas taip pat pateikė teisinį įspėjimą maisto prekių parduotuvių tinklui „Lidl“ ir konditerijos gaminių gamintojai „Lindt“ dėl Dubajaus šokolado pardavimo.

Sprendimas dėl šių procedūrų dar nepriimtas.

Bendrovė „Lindt“ atsakė, kad terminas „Dubajaus šokoladas“ reiškia šokoladinį skanėstą su pistacijų ir kadajifo tešlos įdarais, o ne Dubajaus kilmės šokoladą.

Vokietijos federalinė konditerijos pramonės asociacija pareiškė, kad „Dubajaus šokoladas“ gali būti gaminamas bet kurioje pasaulio vietoje.

Kai pastaraisiais mėnesiais „Lindt“ pradėjo prekiauti „Dubajaus šokoladu“ butikinėse parduotuvėse visoje Vokietijoje, pirkėjai prie jų stovėjo eilėse. Pasitaikė atvejų, kai „Lindt“ „Dubajaus šokolado“ plytelės, kurių 100 g kaina parduotuvėse siekė iki 20 eurų, internete kainavo šimtus eurų.

Tačiau pirmadienio sprendime, priimtame „Aldi Süd“ byloje, teigiama, kad produkto pavadinimas leidžia vartotojams manyti, „kad produktas iš tikrųjų buvo pagamintas Dubajuje ir importuotas į Vokietiją“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

kažkaip

kažkaip portretas
dėjau ant to Dubajaus šokolado, kažkoks snobų išmislas...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių