- AFP-BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Indijos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį paliko galioti kolonijinių laikų įstatymą, kuriuo draudžiamas homoseksualumas, ir šis svarbus sprendimas sudaužė aktyvistų viltis dėl seksualinės laisvės garantijų didžiausioje pasaulio demokratijoje.
Dviejų teisėjų komisija anuliavo Delio aukštesnės instancijos teismo 2009 metų sprendimą, kad Indijos baudžiamojo kodekso 377-asis skyrius, kuriuo žmonėms draudžiami „kūniški veiksmai prieš gamtos tvarką“, pažeidžia pagrindines indų teises.
„Parlamentas nustato įstatymus šiuo klausimu“, - nutartyje, kurioje šis draudimas vadinamas konstituciškai pagrįstu, nurodo pirmininkaujantis teisėjas G.S.Singhvi (G.S.Singhvis).
Minėtam Delio teismo sprendimui griežtai nepritarė religinės grupės, ypač - Indijos musulmonų ir krikščionių bendruomenių lyderiai, kurie jį apskundė Aukščiausiajam Teismui.
„Toks sprendimas buvo visiškai nelauktas iš aukščiausios instancijos teismo. Tai juoda diena šiai bendruomenei“, - žurnalistams sakė gėjų teisių gynimo grupės „Alternative Law Forum“ teisininkas Arvindas Narayanas (Arvindas Narajanas).
„Labai pykstame dėl šio regresyvaus sprendimo“, - sakė jis.
Vėliau trečiadienį planuojami gėjų bendruomenės, kuri iš esmės tebėra slapta, bet jautėsi padrąsinta 2009 metų sprendimo, protestai.
Nors patraukimai baudžiamojon atsakomybėn pagal 377-ąjį skyrių yra reti, jame numatomos kalėjimo bausmės iki 10 metų, o policija šiuo baudžiamojo kodekso skyriumi naudojasi puldinėdama gėjų poras, sako aktyvistai.
„Aiškinsimės visas galimybes, galbūt svarstysime peticijos galimybę“, - prie teismo rūmų sakė nepelno organizacijos „Naz Foundation“, kuri dirba su ŽIV ir AIDS pacientais, teisininkas T.Tandonas.
„Judėjimas už gėjų teises dabar daug stipresnis. Tai ne 2001-ieji, o 2013-ieji. Negalima priimti tokio sprendimo“, - sakė jis.
Delio katalikų arkivyskupijos atstovas Dominicas Emmanuelis (Dominikas Emanuelis) prieš Teismo verdiktą sakė, kad Bažnyčia yra pasirengusi sutikti su bet kokiu Aukščiausiojo Teismo sprendimu.
„Nors nesveikinome aukštesnės instancijos teismo sprendimo, mes jam neprieštaravome. Jeigu būtų toks Aukščiausiojo Teismo sprendimas, mes ir jam neprieštarautume“, - sakė jis televizijai NDTV.
„Bažnyčia yra užėmusi labai aiškią poziciją dėl žmonių su kitokiomis seksualinėmis orientacijomis. Nors jie skiriasi nuo ... normalių žmonių, juos reiktų gerbti, priimti ... Neturėtų būti jų diskriminacijos ženklų“, - sakė jis.
Gėjų sekso tema ilgą laiką buvo tabu konservatyvioje Indijoje, kur daugelis vis dar laiko homoseksualumą psichikos liga.
Tačiau pastaraisiais metais šalies gėjų bendruomenė tapo labiau pastebima, ėmė organizuoti gėjų paradus didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Delis ir Mumbajus. Tai padidino žinomumą ir daugelį paskatino išeiti į viešumą.
Jungtinių Tautų (JT) ŽIV (AIDS) programos direktorius Jeffrey O'Malley (Džefris O'Malis) 2008 metais teigė, kad homoseksualumo dekriminalizavimas padėtų Indijai kovoti su ŽIV ir AIDS plitimu.
Indijoje šiuo virusu yra užsikrėtę maždaug 2,5 mln. žmonių.
Kita vertus, vyriausybė pradėjo pripažinti savo transseksualų – hidžrų – bendruomenę, kurios tūkstantmečio istorija siekia laikus, kai transseksualai, eunuchai ir gėjai turėjo ypatingą vietą visuomenėje, paremtą hinduistų mitais apie jų galią teikti vaisingumą.
2009 metais vyriausybė leido jiems registruotis balsavimui kaip „kitiems“ - ne vyrams ir ne moterims. 2010 metais į šalies gyventojų surašymo anketas buvo įtraukta nauja „trečios lyties“ kategorija.
Teisingumo ministras Kapilas Sibalas nedaug tepasakė apie trečiadienio verdiktą, tik sutiko, kad parlamentas „yra aukščiausias arbitras dėl to, koks turėtų būti įstatymas“.
Jeigu šis klausimas bus svarstomas parlamente, „mes jo imsimės“, sakė jis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
D. Trumpo komanda pranešė apie grasinimus susprogdinti kelis jo ministrų kabineto narius
Keli naujosios Donaldo Trumpo administracijos nariai sulaukė grasinimų, įskaitant perspėjimus apie bombas, trečiadienį sakė išrinktojo prezidento atstovė. ...
-
Rumunijos prezidentas šaukia Aukščiausiąją nacionalinės gynybos tarybą
Rumunijos prezidentas Klausas Iohannis šaukia Aukščiausiosios nacionalinės gynybos tarybos (CSAT) posėdį, kuriame numatoma analizuoti galimą kišimąsi į rinkimų procesą. ...
-
Ko tikėtis iš gruodžio 1 dieną darbą pradedančios naujos sudėties EK?1
Strasbūre trečiadienį Europos Parlamentui (EP) patvirtinus Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) vadovaujamą naująją Europos Komisiją (EK), ši savo darbą oficialiai pradės gruodžio 1 dieną. ...
-
Izraelis ketina apskųsti TBT sprendimą dėl B. Netanyahu ir Y. Gallanto arešto orderių
Izraelis trečiadienį informavo Tarptautinį baudžiamąjį teismą (TBT), kad ketina apskųsti jo išduotus premjero Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahu) ir buvusio gynybos ministro Yoavo Gallanto (Joavo Galanto) arešto orderius. ...
-
Kremlius palankiai vertina Izraelio ir „Hezbollah“ susitarimą dėl paliaubų Libane1
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad palankiai vertina Izraelio ir Irano remiamos grupuotės „Hezbollah“ susitarimą dėl ugnies nutraukimo Libane. ...
-
D. Trumpas paskyrė atsargos generolą K. Kelloggą specialiuoju pasiuntiniu dėl Ukrainos
Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį paskelbė, kad į atsargą išėjusį generolą leitenantą Keithą Kelloggą (Kitą Kelogą) skiria specialiuoju Vašingtono pasiuntiniu derybose dėl karo Ukrain...
-
Nacionalinio saugumo patarėjas: J. Bidenas nedelsiant sieks paliaubų Gazoje1
JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) nacionalinio saugumo patarėjas pareiškė, jog trečiadienį jis iš naujo sieks paliaubų Gazos Ruože bei derybų dėl įkaitų paleidimo, Izraeliui bei teroristinei grupuotei „Hezbollah“ pasi...
-
D. Tuskas: Lenkija nori įsteigti specialias pajėgas Baltijos jūros infrastruktūrai saugoti1
Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį pareiškė, kad Varšuva nori įsteigti specialias pajėgas Baltijos jūros infrastruktūrai saugoti. ...
-
Baltijos ir Šiaurės šalys bei Lenkija sako esančios pasirengusios plėsti sankcijas Rusijai8
Švedijoje trečiadienį vykstančiame aukščiausiojo lygio susitikime Baltijos ir Šiaurės šalys bei Lenkija paskelbė, kad yra pasirengusios išplėsti sankcijas Rusijai. ...
-
Vokietija nurodė dviem Rusijos žurnalistams palikti šalį, Maskva atsakė tuo pačiu2
Maskva trečiadienį pareiškė, kad Vokietija liepė dviem Rusijos valstybinio transliuotojo „Pirmasis kanalas“ žurnalistams, rengusiems reportažus iš Berlyno, išvykti iš šalies. ...