Po parlamento rinkimų Juodkalnijoje – neaiškumas

54 metų M.Džukanovičius – vienintelis Balkanų lyderis, išsilaikęs valdžioje nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios, kai ėmė byrėti Jugoslavija. Jis kelis kartus buvo Juodkalnijos premjeras, kartą – prezidentas.

Klastojo rinkimus?

Juodkalnijos opozicijos partijos po rinkimų pareiškė, kad parlamento rinkimai buvo trikdomi daugybės pažeidimų.

Opozicinio Demokratinio fronto vienas iš lyderių Andrija Mandičius teigė, kad "policijos chunta padarė viską, kad išlaikytų Džukanovičių valdžioje".

Opozicija pasipiktino ir tuo, kad rinkimų dieną vėlai vakare pareigūnų nurodymu kuriam laikui buvo išjungtos pranešimų paslaugos mobiliuosiuose įrenginiuose, įskaitant programėles "WhatsApp" ir "Viber".

Pareigūnai atrėžė, kad tokių priemonių buvo imtasi dėl saugumo.

M.Džukanovičius po rinkimų pareiškė, kad tikėtinos DPS koalicijos partnerės bus tautinių mažumų – albanų, bosnių ir kroatų – partijos bei socialdemokratai. Anot vyriausybės vadovo, tikimasi, kad su šių politinių jėgų pagalba jo formuojamai vyriausybei pavyks įgyti 41–42 parlamentarų palaikymą.

Opozicinis Demokratinis frontas parlamente turės aštuoniolika vietų. Bet, ekspertų teigimu, jeigu frontas formuotų aljansą su kitomis opozicijos jėgomis, jis taip pat gali turėti parlamente nuo 41 iki 42 vietų. O tai būtų rimta kliūtis M.Džukanovičiui.


Juodkalnija: svarbiausi faktai

– Gyventojų skaičius: 633 tūkst.

– Plotas: 13,812 kv. km.

– Pagrindinės kalbos: serbų ir juodkalniečių.

– Pagrindinės religijos: krikščionybė ir islamas.

– Vidutinė gyvenimo trukmė: 73 metai (vyrai), 77 metai (moterys).

– Valiuta: euras (eurą Juodkalnija yra įsivedusi vienašališkai).

– Istorija: po Pirmojo pasaulinio karo (1918 m.) Juodkalnija tapo Serbijos, Kroatijos ir Slovėnijos karalystės, kuri vėliau tapo Jugoslavija, dalimi. 1991 m. Juodkalnija išliko sąjungoje su Serbija, nors nuo jos atsiskyrė Slovėnija, Makedonija, Kroatija ir Bosnija. Po metų Juodkalnija tapo Federacinės Jugoslavijos valstybės dalimi. 2002 m. Jugoslavija buvo pervardyta į jungtinę Serbijos ir Juodkalnijos valstybę. 2006 m. Juodkalnijoje vyko referendumas dėl regiono savarankiškumo nuo Serbijos: tik 55 proc. regiono gyventojų palaikė atsiskyrimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių