Po saule

Po saule

V. Ušackas: Klaipėdai reikia daugiau reklamuotis JAV

Klaipėda turėtų labiau reklamuoti savo investicinius projektus Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), mano Lietuvos ambasadorius šioje šalyje.

Pirmadienį Klaipėdoje lankęsis Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV Vygaudas Ušackas sakė siekęs artimiau susipažinti su šalies uostamiesčiu, įvertinti klaipėdiečių pasiekimus dalyvaujant tarptautinėse jūrinio turizmo parodose Majamyje.

p>Anot V. Ušacko, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ji tapo gerokai patrauklesnė ir užsienio investuotojams, o tai pastebima ir anapus Atlanto. Ambasadoriaus teigimu, vis daugiau Amerikos verslininkų domisi investavimo galimybėmis naujosiose ES narėse.

Lietuvos ambasadoriaus JAV teigimu, per pastaruosius 4 metus Lietuvos eksportas į Jungtines Valstijas kone patrigubėjo ir išaugo iki 1 milijardo 300 milijonų litų. Anot jo, didžioji šio eksporto dalis nukreipta per Klaipėdos uostą.

Todėl, pasak ambasadoriaus, Klaipėda, norėdama sulaukti daugiau investicijų, turėtų aktyviau pristatinėti savo projektus JAV ir domėjosi, kuo ambasada gali prisidėti prie šio proceso.

„Klaipėdos“ ir Elta informacija

Estijai gresia milijardinė bauda

Europos Komisija (EK), išsiaiškinusi, kad po Estijos prisijungimo prie Europos Sąjungos šalyje atrastos leistiną ribą viršijančios cukraus atsargos, Baltijos šaliai gali skirti iki 1 mlrd. Estijos kronų (64 mln. eurų) baudą, praneša ELTA remdamasi naujienų agentūra „Rosbalt“.

Priminsime, kad siekdama apsaugoti vietos gamintojus, EK nustatė maksimalų kiekį žemės ūkio produkcijos, kurį į ES šalis galima įvežti iš ES nepriklausančių šalių. Estijos laikraščio „SL Ohtuleht“ teigimu, EK nustatė, jog Estijai prisijungus prie ES šalyje liko 91,5 tūkst. tonų perviršinio cukraus, 2,8 tūkst. tonų sviesto bei 1,4 tūkst. tonų pieno miltelių.

Tačiau neseniai Estijos muitininkai eilinio patikrinimo metu atrado dar 20 tūkst. tonų neleistino cukraus. Todėl vietoj pradinės 850 mln. kronų baudos Estijai gresia net 1 mlrd. kronų (64 mln. eurų) bauda.

Vis dėlto Estijos žemės ūkio ministerija tikisi, kad šaliai pavyks išvengti baudos, nes dėl tokios pat priežasties šiuo metu su ES teisiasi Lenkija.

Jei lenkai laimės bylą, bus sukurtas precedentas, kuriuo galės pasinaudoti ir estai.

Estijos cukraus atsargos stipriai padidėjo prieš pat narystę ES, kai į šalį buvo įvežta itin daug pigių žemės ūkio produktų, įskaitant ir cukrų.

Laiku nesureagavusi Estija dabar gali iš savo biudžeto sumokėti už tokį aplaidumą.

Kinijos ir Japonijos santykiai – blogiausi per pastaruosius 30 metų

Kinijos pareigūnai pirmadienį pareiškė, kad dabartiniai Pekino santykiai su Tokiju yra blogiausi per pastaruosius 30 metų, o tai gali neigiamai atsiliepti visam Rytų Azijos regionui.

Tikimasi, kad šis konfliktas, dėl kurio nerimą reiškia viso pasaulio politikai, bus aptartas šią savaitę Indonezijoje vyksiančiame Azijos ir Afrikos valstybių susitikime.

Kinijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Davėjus Vu sakė, kad Kinijos ir Japonijos santykiai pasiekė tokią būklę, kad jie gali trukdyti visam Šiaurės Rytų Azijos regiono bendradarbiavimui, turėdamas omenyje šešiašales derybas dėl Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo programos.

Nenori S. Huseino mirties

Naujasis Irako prezidentas Džalalas Talabanis sakė, jog atsisakytų pasirašyti įsakymą, įpareigojantį vykdyti mirties bausmę buvusiam diktatoriui Sadamui Huseinui, jei teismas paskelbtų jam mirties nuosprendį.

„Asmeniškai - aš nepasirašyčiau“, - taip interviu BBC atsakė Dž. Talabanis. „Tačiau, juk žinote, Irako prezidentūroje - trys asmenys. Jie ir turi nuspręsti. Manęs gali nebūti, aš galiu atostogauti, tuomet likę du (viceprezidentai) nuspręs“, - aiškino jis.

Kardinolų konklava prasidėjo

Siksto koplyčios durys vakar vakare užsivėrė ir 115 kardinolų joje liko rinkti popiežiaus Jono Pauliaus II įpėdinio.

Prieš tai balsavimo teisę turintys kardinolai davė tylėjimo ir ištikimybės Bažnyčiai įžadus. Kardinolai prisiekė visiškoje paslaptyje laikyti visa, kas bus pasakyta ir padaryta svarstymo ir balsavimo proceso metu, be to, negalės naudotis jokiomis ryšio ar informavimo priemonėmis, o pati konklava yra apsaugota nuo bet kokių pasiklausymo prietaisų.

Iš konklavos jie galės išeiti tik tada, kai dviejų trečdalių balsų dauguma išrinks naują 1,1 milijardą tikinčiųjų vienijančios Bažnyčios vadovą. Jeigu konklava patektų į aklavietę ir išeities iš jos nebūtų rasta maždaug 10 dienų, pontifikui išrinkti pakaktų paprastos daugumos.

Kai popiežius bus išrinktas, iš Siksto koplyčios kamino pasirodys balti dūmai ir pradės skambėti Šv. Petro bazilikos varpai. Iki to laiko iš šio kamino du kartus per dieną, kai po balsavimų bus deginami balsalapiai, kils juodi dūmai, rodysiantys, kad rinkimai baigėsi be rezultatų.

Vokiečių kardinolas Jozefas Racingeris per pirmadienio Mišias, kurių metu buvo meldžiama Šventosios Dvasios vadovauti kardinolams renkant naują popiežių, gynė Katalikų Bažnyčios doktriną ir smerkė „reliatyvizmo diktatorystę“.

78 metų kardinolas, kuris laikomas vienu tinkamiausių kandidatų į popiežius, kalbėjo 115 kardinolų rinkėjų. Pasak J.Racingerio, „brandus tikėjimas yra ne tas, kuris seka mados ar paskutinių naujovių vėjais“.

„Figaro“: ES rengiasi galimam referendumo dėl Europos Konstitucijos žlugimui Prancūzijoje

Europos Sąjunga (ES), sunerimusi dėl galimo referendumo dėl ES Konstitucijos žlugimo Prancūzijoje, rengia alternatyvų planą, kuris padėtų išvengti krizės, pranešė laikraštis „Figaro“.

Pirmadienį laikraštis nurodė, kad, prancūzams pasisakius prieš Konstituciją, „būtų sukurta dviejų greičių Europa, kurios varikliais taptų ne Paryžius ar Berlynas, bet kitos valstybės.

Prancūzija ir Vokietija savo ruožtu turi parengusios planą, kuris būtų įgyvendinamas referendumo žlugimo Didžiojoje Britanijoje atveju.

„Figaro“ pažymėjo, kad svarstoma galimybė prieš Konstituciją balsavusiose valstybėse įvesti tik tam tikras šio dokumento nuostatas.

Rusijoje susivienys trys regionai

Trys Rusijos Federacijos Sibiro regionai sekmadienį per referendumą nutarė susijungti į vieną milžinišką federalinį derinį. Kremlius nuo šiol turės precedentą mažinti valstybės biudžetui brangiai kainuojančių regionų skaičių.

Suskaičiavus beveik 100 procentų visų biuletenių, paaiškėjo, kad Krasnojarsko krašte už susivienijimą pasisakė 92,4 procento, Taimyre - 69,9 procento, o Evenkų autonominėje apygardoje - 79,8 procento dalyvavusiųjų

Vietoj minėtų trijų federacijos subjektų bus suformuotas naujas regionas, kurio dydis 10 kartų viršys Vokietijos plotą, tačiau jame gyvens tik 3 mln. žmonių.

Šie trys federaciniai subjektai puikiai atspindi bendrą padėtį Rusijoje, kur 89 regionai yra priklausomi nuo federalinio biudžeto subsidijų.

Krasnojarsko kraštas, kur įsikūrusi didžiausia pasaulyje nikelio ir paladžio bendrovė „Norilsk Nickel“, duoda nemažai pajamų į biudžetą, bet Taimyrui ir Evenkų autonominei apygardai remti Maskva kasmet išleidžia 2 mlrd. rublių. Šiose dviejose teritorijose, kurių dydis - 1,6 mln. kvadratinių kilometrų, gyvena vos 57 tūkst. gyventojų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių