Rusija būriui JK vyriausybės ministrų uždraudė atvykti į šalį

  • Teksto dydis:

Rusija antradienį uždraudė atvykti į šalį virtinei Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės ministrų, reaguodama į, jos nuomone, rusofobišką Londono politiką.

Tarp tų, į kuriuos nusitaikė Maskva, yra iždo kanclerė Rachel Reeves (Reičel Rivs), ministro pirmininko pavaduotoja Angela Rayner (Andžela Rainer), vidaus reikalų sekretorė Yvette Cooper (Ivet Kuper) ir daugiau nei dešimt kitų naujosios leiboristų vyriausybės aukšto rango politikų.

Nuo tada, kai įsakė įvesti pajėgas į Ukrainą, Rusija į vadinamąjį stop-sąrašą, kurį Maskva laiko savo atsaku į Vakarų taikomą turto įšaldymą ir kelionių draudimą, įtraukė šimtus Vakarų politikų, analitikų, žurnalistų ir verslo lyderių.

Anksčiau antradienį Rusija paskelbė išsiunčianti vieną britų diplomatą, apkaltindama jį šnipinėjimu, ir iškvietė Londono ambasadorių į Užsienio reikalų ministeriją Maskvoje.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) sakė, kad minimas diplomatas tikriausiai vykdė „žvalgybos ir ardomąjį darbą“, be to, „tyčia pateikė neteisingus duomenis, kai išsiėmė leidimą atvykti į mūsų šalį, taip pažeisdamas Rusijos įstatymus“. Pranešimą citavo valstybinės naujienų agentūros.

JK vyriausybė antradienį pasmerkė Rusiją už diplomato išsiuntimą ir perspėjo Maskvą, kad tinkamu laiku į tai atsakys.

„Tai jau ne pirmas kartas, kai Rusija piktybiškai ir nepagrįstai kaltina mūsų darbuotojus. Mes atsakysime tinkamu laiku“, – pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai.

Apie Rusijos sprendimą išsiųsti britų diplomatą buvo pranešta praėjus kelioms valandoms po to, kai Rusija patvirtino suėmusi britą, kovojusį už Ukrainą, ir toliau didėjant įtampai tarp Maskvos ir Vakarų dėl beveik prieš trejus metus prasidėjusio plataus masto karo.

Valstybinės žiniasklaidos transliuotame vaizdo įraše matyti, kaip praėjus kelioms minutėms po pranešimo apie išsiuntimą britų ambasadorius atvyksta į Užsienio reikalų ministeriją Maskvos centre.

Pastaraisiais metais Londonas ir Maskva dėl įtarimų šnipinėjimu yra išsiuntę virtinę vienas kito diplomatų.

FSB teigė, kad antradienį išsiųstas vyras buvo pakeitęs vieną iš šešių britų pareigūnų, kuriuos Rusija išsiuntė anksčiau šiais metais, taip pat dėl kaltinimų šnipinėjimu.

Rusų ir britų santykiai ne kartą buvo paaštrėję dėl įtariamų šnipinėjimo skandalų.

Dabartinė banga prasidėjo dar 2006 metais, kai Londone nunuodytas mirė buvęs Rusijos agentas ir Kremliaus kritikas Aleksandras Litvinenka.

2018-aisiais Jungtinė Karalystė (JK) ir jos sąjungininkės išsiuntė dešimtis Rusijos ambasadų pareigūnų, kuriuos apkaltino šnipinėjimu, taip reaguodamos į bandymą nunuodyti buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį, gyvenusį JK.

S. Skripalis išgyveno bandymą apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, tačiau viena britė mirė palietusi užkrėstą kvepalų buteliuką. Šis atvejis Londone ir kitur sukėlė didelį atgarsį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Oi

Oi portretas
Niekšai niekšai seniai nekenčiu rusus ką prisidirbo . Nuodija.tai užpuolė naikina ukrainą daug vaikų ir žmonių nužudė . Daug namų sugrovė..Rusijoj suėmė žmones prieš karą .už taiką absurdas pasodino į kalėjimą. Siaubas teisybės nėra. Nekaltų žmonių sodina kalėjime . Baisu gyventi rusijoj šlykštu

Vytis

Vytis portretas
Mest tas jankiu padugnes, o geriau butu sunaikiti.

Labai

Labai  portretas
teisingai RUSIJA padarė
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių