- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Po kelias savaites trukusių vaidingų žvalgomųjų derybų Vokietijos kanclerės Angelos Merkel konservatyvusis CDU/CSU blokas, verslui palankūs „Laisvieji demokratai“ (FDP) ir kairiosios pakraipos žalieji viliasi rasti pakankamą bendrą pamatą oficialioms deryboms dėl koalicijos pradėti.
Šios partijos po derybų maratono vis dar nesutaria dėl daugybės klausimų, tačiau joms reikės surasti sprendimą, kaip įveikti tris svarbiausias kliūtis, kad išvengtų pirmalaikių rinkimų.
Imigracija
Migrantai ir pabėgėliai yra sudėtingiausia Vokietijos politinė problema nuo 2015-ųjų, kai šalį užplūdo apie 1,2 mln. prieglobsčio prašytojų. Ši situacija sukėlė daugybės gyventojų nepasitenkinimą ir lėmė kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) atėjimą į Vokietijos parlamentą.
A. Merkel partija CDU, o ypač jų konservatyvioji sąjungininkė CSU iš Bavarijos, kur iš Austrijos pateko dešimtys tūkstančių pabėgėlių, siekia iki 200 tūkst. apriboti kasmet į šalį priimamų pabėgėlių skaičių.
Tuo tarpu žalieji jau seniai gina migrantų teises bei palaiko daugiakultūrės visuomenės idėją. Jie priešinasi tokio limito nustatymui ir siekia, kad laikiną prieglobstį Vokietijoje gavę asmenys galėtų iš šalį pasikviesti ir artimiausius savo giminaičius.
Be kita ko, jie nepritaria kitų partijų reikalavimui paskelbti tokias Šiaurės Afrikos valstybes kaip Alžyrą, Maroką ir Tunisą „saugiomis kilmės šalimis“; jei būtų taip padaryta, tų šalių piliečiams būtų sudėtingiau gauti prieglobstį Vokietijoje.
Klimatas
Vokietija, žaliosios energijos pionierė, ilgą laiką būdavo giriama dėl to, kad perėjo prie atsinaujinančios energijos šaltinių, tačiau dabar ji rizikuoja nepasiekti savo tikslų sumažinti anglių deginimo, užtikrinančio 40 proc. elektros energijos gavybos, mastus.
Visos partijos tvirtina esančios įsipareigojusios siekti ambicingų Vokietijos aplinkosaugos tikslų, tačiau nesutaria, kaip tai padaryti.
Kaip pranešama, žalieji reikalauja atsisakyti 10 labiausiai teršiančių šalies elektrinių, kūrenamų anglimis. Iš pradžių jie reikalavo uždaryti dvigubai daugiau tokių elektrinių.
Jie taip pat ragina pereiti prie organinės žemdirbystės ir imtis bioįvairovės apsaugos veiksmų bei didinti gyvūnų gerovę.
Europa
Visos derybose dėl koalicijos dalyvaujančios partijos yra proeuropietiškų pažiūrų ir palaiko siūlymus reformuoti Bendriją. Vis dėlto jos neturi vienos nuomonės dėl to, kaip tai reikėtų įgyvendinti, bei kas už tai turėtų mokėti.
Žalieji palaiko Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) Europos Sąjungos viziją ir remia jo pasiūlymus dėl bendro euro zonos biudžeto bei naujų finansų ministro pareigų, tačiau CDU neslepia skeptiško požiūrio šiais klausimais, o FDP apskritai yra nusiteikusi prieš tuos pasiūlymus.
FDP priešinasi bet kokioms priemonėms, kurios sukurtų bendrą skolos valdymo sistemą arba priverstų Vokietiją finansiškai padėti ekonominiais sunkumais susiduriančioms šalims.
Žalieji yra atviresni „solidarumo“ su euro zonos šalimis, turinčiomis sunkumų, idėjai.
Kas dėl Ankaros, su kuria Berlynas smarkiai nesutaria pilietinių teisių klausimais, CSU nori padaryti galą įstrigusioms deryboms dėl Turkijos priėmimo į ES.
Žalieji savo ruožtu tvirtina, kad tokia galimybė Turkijai turėtų būti suteikta, kai tai šaliai nebevadovaus Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas).
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prancūzijos opozicija inicijuoja nepasitikėjimą vyriausybe
Prancūzijos opozicija inicijuoja nepasitikėjimą centro dešiniąją vyriausybe. ...
-
J. Stoltenbergo nuomone, Ukraina galėtų laikinai atsisakyti teritorijų paliauboms pasiekti
Buvęs NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas mano, kad taiką Ukrainoje neprarandant teritorijos pasiekti nėra realu ir siūlo „laikiną sprendimą“. ...
-
Nobelio taikos premiją atsiims 30 žmonių delegacija iš Japonijos
Atominės bombos sprogimą Japonijoje išgyvenusių žmonių grupė „Nihon Hidankyo“ pirmadienį pranešė, kad 30 žmonių delegacija atsiims Nobelio taikos premiją Osle vėliau šį mėnesį. ...
-
J. Bidenas atvyko į Angolą su dviejų dienų vizitu
Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pirmadienį atvyko į Angolą dviejų dienų valstybinio vizito. ...
-
JAV paskelbė naujus eksporto apribojimus, nutaikytus prieš Kiniją2
Intensyvėjant konkurencijai tarp ekonomikos milžinių, JAV pirmadienį paskelbė naujus eksporto apribojimus, nutaikytus prieš Kinijos pajėgumus gaminti technologiškai pažangius puslaidininkius, naudojamus ginklų sistemoms bei dirbtiniam int...
-
Sakartvelo valdžia persigalvojo: vėl nori stoti į ES9
Sakartvelo ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė pirmadienį pareiškė, kad jo šalis vis dar siekia įstoti į Europos Sąjungą (ES) ir kad dės maksimalias pastangas siekdama šio tikslo. ...
-
Taivano prezidentas Kinijos grėsmę aptarė su buvusia JAV Atstovų Rūmų pirmininke
Taivano prezidentas Lai Ching-te sekmadienį su buvusia JAV Atstovų Rūmų pirmininke Nancy Pelosi aptarė jo salai Kinijos keliamą grėsmę. ...
-
Keleivių pervežimai ES geležinkeliais pernai pasiekė rekordines apimtis
Europos Sąjungos keleivinio geležinkelių transporto apyvarta 2023 metais, palyginti su 2022-aisiais, išaugo 11,2 proc. iki 429 mlrd. keleivinių kilometrų, pranešė Eurostatas. ...
-
Rusijos alternatyva olimpiadai – Pasaulio draugystės žaidynės – atidėtos neribotam laikui3
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neribotam laikui atidėjo vadinamąsias Pasaulio draugystės žaidynes, kurios turėjo tapti Maskvos alternatyva Olimpinėms žaidynėms ir vykti jau šiais metais, rodo pirmadienį paskelbtas Kremliaus dekretas. ...
-
Vokietija ragina Kiniją dirbti dėl Ukrainos taikos, bendradarbiauti dėl muitų
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pirmadienį perspėjo savo kolegą Kinijoje, kad Pekino parama Maskvai turės įtakos dvišaliams ryšiams, ir paragino Kiniją padėti užbaigti karą Ukrainoje. ...