Meksikos narkotikų kartelio vadeiva J. Guzmanas vėl pabėgo iš kalėjimo

  • Teksto dydis:

Meksikos narkotikų kartelio vadeiva Joaquinas Guzmanas (Choakinas Gusmanas), pravarde El Chapo (Neužauga), vėl pabėgo iš griežčiausio režimo kalėjimo, sekmadienį pranešė šalies pareigūnai.

Nacionalinio saugumo komisaras Monte Alejandro Rubido (Montė Alechandras Rubidas) sakė, kad J.Guzmanas pabėgo per pusantro kilometro ilgio tunelį, į kurį vedanti anga buvo rasta jo kameros dušo vietoje.

Po to, kai J.Guzmanas vėlai šeštadienį dingo iš saugumo kamerų akiračio, sargybiniai nuėjo į jo kamerą ir aptiko 10 m gylio urvą su kopėčiomis, sakė komisaras.

Urvas vedė į didžiulį tunelį su ventiliacija ir apšvietimo sistema, sakė M.A.Rubido, kuris pridūrė, kad išėjimas buvo viename statomame pastate.

Tunelyje buvo rastas motociklas ant bėgių sistemos ir manoma, kad jis buvo naudojamas įrankiams transportuoti bei žemėms išvežti. Tunelis buvo 1,7 m aukščio ir maždaug 80 cm pločio.

Iki J.Guzmano pabėgimo „diena bėgo normaliai ir maždaug 8 val. vakaro jam buvo duota vaistų dienos dozė“, sakė M.A.Rubido.

Komisaras pridūrė, kad prokurorai dėl pabėgimo apklaus 18 Altiplano kalėjimo prižiūrėtojų.

Altiplano kalėjime, kuris laikomas pagrindiniu ir saugiausiu iš Meksikos federalinių kalėjimų, taip pat sėdi kartelio „Los Zetas“ lyderis Miguelis Angelis Trevino (Migelis Anchelis Trevinas) ir Edgaras Valdesas Villarrealis (Edgaras Valdesas Viljarealis) pravarde „La Barbie“ iš Beltranų Leyvų (Beltranų Leivų) kartelio.

Tai jau antras El Chapo pabėgimas iš kalėjimo per 14 pastarųjų metų.

El Chapo, kuris yra laikomas didžiausiu pasaulyje kvaišalų kontrabandininku, po ilgiau nei dešimtmetį trukusio slapstymosi 2014 metų vasarį buvo sučiuptas per paryčiais surengtą reidą Masatlano pajūrio kurorte Ramiojo vandenyno pakrantėje.

J.Guzmano pabėgimas yra smūgis prezidento Enrique Penos Nieto (Enrikės Penjos Nieto) administracijai, kuri buvo pelniusi pagyras dėl savo agresyvios prieigos narkotikų baronų atžvilgiu.

Iš pradžių pareigūnai J.Guzmaną buvo sučiupę 1993 metais Gvatemaloje. Jis buvo išduotas ir nuteistas 20 metų kalėti dėl kaltinimų, susijusių su narkotikų kontrabanda. 2001 metais, padedamas kalėjimo prižiūrėtojų, jis pabėgo iš „Puente Grande“ – kito griežčiausio režimo kalėjimo Meksikoje, vakarinėje Chalisko valstijoje.

Įprasta manyti, kad jam pavyko pabėgti pasislėpus skalbinių vežimėlyje, tačiau tai ne vienintelė versija dėl to, kaip jis iš tiesų ištrūko į laisvę.

58 metų J.Guzmanas, kurio Sinaloa kartelis narkotikus siuntinėjo po visą pasaulį, iki arešto buvo laikomas labiausiai ieškomu narkotikų baronu pasaulyje.

JAV siūlė 5 mln. dolerių atlygį už informaciją, kuri padėtų jį areštuoti, o Čikagos miestas, į kurį atkeliaudavo daug Sinaloa narkotikų, paskelbė jį „visuomenės priešu numeris vienas“. Tokį statusą anksčiau buvo pelnęs tik Amerikos gangsteris Al Capone (Al Kaponė).

J.Guzmanas liaupsinamas ir folkmuzikos baladėse „narcocorridos“.

Kai buvo pirmą kartą pabėgęs į laisvę, J.Guzmanas iš vidutinio meksikiečių mafijos vadeivos virto turbūt įtakingiausiu narkotikų kontrabandininku pasaulyje. Išaugusį jo turtą žurnalas „Forbes“ vertino daugiau kaip 1 mlrd. JAV dolerių ir įtraukė jį į „įtakingiausių pasaulio žmonių“ sąrašą, kur jis lenkė Prancūzijos ir Venesuelos prezidentus.

Tačiau 2013 metais „Forbes“ nurodė, jog negali patikrinti jo turto vertės ir mano, kad jis vis daugiau išleidžia apsaugai.

2007-aisiais El Chapo vedė 18-metę grožio karalienę Emmą Coronel (Emą Koronel). Manoma, kad įvairios moterys yra pagimdžiusios bent dešimt jo vaikų.

E.Coronel buvo su juo, kai jis pernai buvo suimtas. Jo sugavimas išprovokavo nedidelius šalininkų protestus Sinaloa valstijos sostinėje Kuljakane, kur J.Guzmanas puoselėjo Robino Hudo įvaizdį.

Sinaloa kartelio pavadinimas yra susijęs su Meksikos vakarine Sinaloa valstija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
tokia pati nesamone kaip ir baranausko paleido o ne pabego nes tai dideli pinigai o jie ju turi
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių