Popiežius ragina siekti taikos Šri Lankoje

  • Teksto dydis:

Popiežius Pranciškus sekmadienį paragino siekti taikos Šri Lankoje, kurią jau ne vieną mėnesį alina vis gilėjančios ekonominės krizės išprovokuotas nestabilumas.

„Suprantu, kokį skausmą jaučia Šri Lankos žmonės, kurie ir toliau kenčia nuo politinio ir ekonominio nestabilumo padarinių“, – pareiškė popiežius po sekmadienio „Viešpaties angelo“ maldos.

„Kartu su šios šalies vyskupais vėl raginu siekti taikos ir maldauju valdančiųjų neignoruoti vargstančiųjų šauksmo ir gyventojų poreikių“, – pridūrė jis.

Šri Lankos vyriausybė tikisi suformuoti naują vyriausybę nerimstant neramumams

Šri Lankos opozicinės politinės partijos sekmadienį susitiks tartis dėl naujos vyriausybės, praėjus dienai po to, kai šalies prezidentas ir ministras pirmininkas pranešė apie atsistatydinimą po kelis mėnesius trukusios politinės sumaišties, įsismarkavusiems protestuotojams šturmavus abiejų pareigūnų rezidencijas ir padegus vieną iš jų pastatų.

Dėl ekonominės krizės tūžtantys protestuotojai, įsiveržę į prezidento rezidenciją, prezidentūrą ir ministro pirmininko oficialią rezidenciją, liko ten per naktį žadėdami nesitraukti, kol šalies vadovai oficialiai nepasitrauks.

Opozicijos įstatymų leidėjas M. A. Sumanthiranas (M. A. Sumantiranas) sakė, kad visos opozicinės partijos kartu galėtų lengvai užsitikrinti 113 balsų daugumą parlamente, o tada paprašys prezidento Gotabaya Rajapaksos (Gotabaja Radžapakšos) paskirti naują vyriausybę ir atsistatydinti.

Jis sakė, kad partijos tikisi pasiekti susitarimą sekmadienį.

Ministras pirmininkas Ranilas Wickremesinghe (Ranilas Vikremesingė) pažadėjo atsistatydinti, kai bus suformuota nauja vyriausybė, o dar po kelių valandų parlamento pirmininkas pranešė, kad G. Rajapaksa atsistatydins trečiadienį.

Prezidentas ir premjeras patiria didelį spaudimą, jau kelis mėnesius tęsiantis beprecedentei ekonomikos krizei. Sostinės Kolombo gatves šeštadienį užplūdo šimtai tūkstančių žmonių, reikalaujančių, kad vyriausybė prisiimtų atsakomybę už netinkamą šalies finansų valdymą ir alinantį maisto bei degalų stygių.

Po prezidento ir premjero atsistatydinimo prezidento pareigas laikinai perims parlamento pirmininkas Yapa Abeywardena (Japa Abeivardena), kaip numatyta konstitucijoje.

Vaizdo įrašuose ir nuotraukose buvo matyti, kaip į gerai saugomą G. Rajapaksos rezidenciją įsiveržę protestuotojai pliuškenosi sodo baseine, vartėsi ant lovų ir savo telefonais bandė įamžinti šią akimirką. Kai kurie ruošėsi gerti arbatą, kiti naudojosi treniruoklių sale ar konferencijų salėje skelbė pareiškimus, reikalaudami, kad prezidentas ir premjeras pasitrauktų.

Kol kas neaišku, ar G. Rajapaksa tuo metu buvo rezidencijoje. Vyriausybės atstovas sakė neturintis informacijos, kur yra prezidentas.

Nors R. Wickremesinghe ir Y.  Abeywardena savo kalbose minėjo kalbėjęsi su prezidentu, jie nieko nepasakė apie jo buvimo vietą.

Vėliau protestuotojai įsiveržė į privačią ministro pirmininko rezidenciją ir ją padegė, pranešė R. Wickremesinghe's biuras. Lieka neaišku, ar premjeras buvo rezidencijoje įsiveržimo metu. Su premjero atstovu naujienų agentūrai AFP susisiekti nepavyko.

Šri Lanka yra priklausoma nuo Indijos ir kitų šalių pagalbos, jos vadovams bandant susitarti su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) dėl finansinės pagalbos. R. Wickremesinghe neseniai sakė, kad derybos su TVF yra sudėtingos, nes Šri Lanka dabar yra bankrutavusi valstybė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių