Rusija rengiasi atiminėti „užsienio agentų“ gautus honorarus ir kitokias pajamas

  • Teksto dydis:

Rusijos įstatymų leidėjai antradienį patvirtino priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią valdžios kritikams gauti pinigus už parduotą nekilnojamąjį turtą arba kaip autorinį atlyginimą už kūrybą.

Vykstant karui Ukrainoje, Maskva vis labiau stiprina dešimtmetį trunkančią kampaniją prieš Kremliaus politinius oponentus ir kultūros veikėjus, kurie pasisako prieš jo politiką.

Rusijos parlamentas, Valstybės Dūma, antradienį vienbalsiai balsavo už įstatymo projektą, kuriuo siekiama apriboti „užsienio agentais“ vadinamų asmenų galimybes naudotis Rusijoje uždirbtais pinigais.

Pagal įstatymą visos pajamos, gautos pardavus ar išnuomojus nekilnojamąjį turtą ir transporto priemones, autoriniai honorarai už kūrybinius darbus, taip pat investicinės pajamos bus pervedamos į specialias užblokuotas banko sąskaitas.

„Užsienio agentas galės naudotis šiomis lėšomis tik tada, kai jam bus panaikintas užsienio agento statusas“, – teigė parlamento pirmininkas Viačeslavas Volodinas „Telegram“ žinutėje – o tai praktiškai neįmanoma.

„Tie, kurie išduoda mūsų šalį, nepraturtės jos piliečių sąskaita, – sakė V. Volodinas. – Rusijoje uždirbtos lėšos neturi būti naudojamos prieš ją.“

Įstatymo projektas dabar keliauja į aukštuosius parlamento rūmus, Rusijos Federacijos Tarybą, o po to į Kremlių, kur jį pasirašys prezidentas Vladimiras Putinas.

Rusija „užsienio agentais“ yra paskelbusi apie 500 žmonių – tai etiketė, kuri sovietmečiu asocijavosi su šnipinėjimu.

Tarp jų yra žinomų opozicijos politikų ir aktyvistų, taip pat nepriklausomų žurnalistų, muzikantų, rašytojų ir aktorių.

Sąraše yra tokie kultūros veikėjai kaip rašytojas Borisas Akuninas, dainininkės Zemfira ir Monetočka, jutūberis ir žurnalistas Jurijus Dudas.

Rusija 2012 metais priėmė Užsienio agentų įstatymą, pagal kurį užsienio agentais paskelbti asmenys privalo prie visų savo viešų pareiškimų pridėti prierašą, kuriuo pabrėžiamas jų sumenkintas teisėtumas.

Tačiau pastaruoju metu Maskva sugriežtino anksčiau buvusias simbolines taisykles, uždraudė pirkti reklamą iš užsienio agentų, o dabar atima iš jų kultūrinės ir investicinės veiklos pajamas.

Valdžios institucijos taip pat persekioja asmenis už įtariamus „užsienio agentų“ įstatymo pažeidimus – už tai, kad jie nepateikė reikalaujamų finansinių ataskaitų arba nesiregistravo savarankiškai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

super ....saunuoliai rusai

super ....saunuoliai rusai  portretas
jei taip butu daroma lietuvoje ... visos lansbirkines Sorosines jankiu pakerksnutes liktu ubagais , be vilu graikijoj , ir net be vazelino siknaskylems susitept ..

newmore

newmore portretas
Priėmė vienbalsiai. Taigi demokratijos Rusijoje dar reikės gerokai palaukti. Kol kas tik karas su Ukraina tęsiasi...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių