J. Šuklinas – apie gyvenimą Amerikoje ir naują karjeros startą

Portugalijoje, Estijoje ir Kroatijoje sezonui rengęsis Londono olimpiados vicečempionas artėjantį savaitgalį dalyvaus Pasaulio taurės pirmo etapo varžybose Segede (Vengrija). Jis irkluos vienvietę kanoją (200 m) ir dvivietę kanoją su kauniečiu Tomu Gadeikiu (1000 m). Pirmo etapo varžybose dalyvaus tiktai šie du Lietuvos irkluotojai.

Vienas pirmųjų egzaminų šį sezoną mūsų šalies geriausiam kanojininkui buvo praėjusį savaitgalį Trakuose vykusios Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos taurės varžybos. Galvės ežere J. Šuklinas lenktyniavo abi dienas ir tapo nugalėtoju – pirmą dieną jis irklavo dvivietę kanoją su T.Gadeikiu (1000 m), o antrą dieną – vienvietė kanoją (200 m).

Kaip sekėsi irkluoti dvivietę kanoją su Tomu Gadeikiu?,- paklausėme J. Šuklino.

Neblogai. Lietuvoje nėra didesnės konkurencijos, todėl man tai buvo lyg treniruotė. Pažiūrėjome kokios klaidos, tačiau įvertinti mūsų pasirodymą labai sunku. Antrą vietą užėmę sportininkai nuo mūsų atsiliko beveik 30 sek., lyderiais buvome nuo pirmojo iki paskutiniojo distancijos  metro.

Laukia pirmas rimtas egzaminas šiemet - Pasaulio taurės varžybos Segede, o kokios tolesnės jūsų įgulos perspektyvos?

Su Tomu Gadeikiu nusprendėme kartu irkluoti iki Europos čempionato, kuris  vyks birželio viduryje Portugalijoje. Žiūrėsime, kaip seksis čempionate, nuo to ir paaiškės, kokios mūsų tolesnės perspektyvos. Jeigu pateksime į šešetuką, o to būtinai sieksime, - tada Tomas Gadeikis gaus kažkokį finansavimą iš Lietuvos olimpinio sporto centro ir galės rengtis kitam sezonui.

Dabar Tomui tikrai nėra lengva: jis rengiasi savo pinigais, padeda rėmėjai, miesto savivaldybė, draugai. Tų pinigų gali užtekti tiktai iki Europos čempionato, o po to vėl nežinomybė. Gali būti taip, kad Tomas netgi gali baigti savo sportinę karjerą.

Jeigu uždirbsime pinigų kitiems metams, su Tomu vėl bandysime toliau irkluoti, o jei čempionatas mums nepasiseks - mano pasirengimas pasaulio čempionatui Duisburge vyks tiktai irkluojant vienvietę kanoją. Gerai pasirengti čempionatams 1000 m distancijoje ir kovoti dėl medalių – keturių mėnesių neužtenka kartu irkluoti.  Reikia rengtis kelerius metus iš eilės, galvoti apie strategiją, tobulinti techniką.

Per žiemą namuose mažai ir buvai, todėl dabar tau Visagine rūpesčių tikriausiai netrūksta?

Kiekvieną mėnesį namuose buvau vos kelias dienas. Po varžybų Trakuose trumpam sugrįžau į Visaginą, tačiau čia vėlgi treniruojuosi dukart per dieną. Mano diena kone tokia pati kaip ir per treniruočių stovyklas, tiktai intensyvumas mažesnis.

Gal jau susitaikei su savo drauge, kuri šiuo metu gyvena Anglijoje?

Ne, ne, ne. Esu vienas, apie jokias draugystes nėra laiko galvoti.

Ar po tavo laimėjimo per Londono olimpines žaidynes Visagine pagausėjo jaunųjų kanojininkų?

Dabar man sunku pasakyti, aiškiau bus vasarą. Visagine vaikus irkluoti moko penki treneriai. Teko girdėti, kad mano sidabro medalis įkvėpė jaunimą, jo bazėje rudenį buvo daugiau nei neįprastai. Mane tai labai džiugina.

Kokie tavo santykiai su treneriu Vasilijumi Suchorukovu, ar tau reikalinga jo pagalba, kadangi pats jau pasiekei didelį meistriškumą?

Treneris man visada reikalingas, Vasilijus Suchorukovas – mano pirmasis treneris, išmokė rankose laikyti irklą, tobulinom irklavimo techniką. Dabar mano treneris didesnį dėmesį skiria vaikams.

Tavo sesuo Svetlana jau daug metų gyvena Amerikoje, o tu ar nesigundai ta šalimi?

Kol kas ne, apie tai negalvoju, man viskas ir Lietuvoje gerai, čia patinka. Nežinau, kas bus su tėvais, jeigu neatsiras nauja atominė elektrinė, o senoji bus uždaryta. Mano sesuo jau gavo Amerikos pilietybę, o tėvai – žalias kortas. Tačiau jie nori Lietuvoje gyventi. Bet jeigu neteks darbo, nežinau, ką jie rinksis.

O kokioje šalyje tu norėtum gyventi visą laiką?

Kol kas apie tai negalvoju, man čia gerai. Jeigu jau rengiuosi statytis namą, noriu gyventi Visagine.

Ar tavo tėveliai lankosi varžybose, kuriose dalyvauji?

Jiems sakau, kad geriau mano pasirodymą stebėtų per televizorių. Kelis kartus į varžybas buvo atvažiavę mano draugai, o jeigu dar ir tėvai atvažiuos – negalėčiau ramiai rengtis varžyboms, jaudinčiausi, galvočiau, ar jie pateko į žiūrovų tribūnas, ar viskas gerai.

Man tai būtų didelis galvos skausmas. Su tėvais sutarėm taip: jeigu jie labai nori, tai tegul atvažiuoja, bet viską darosi patys, man netrukdo. Man kur kas ramiau, kai žinau, kad tėvai ramiai sėdi prie televizoriaus ir stebi varžybas.

Po olimpiados dalyvavai vienos televizijos šokių projekte. Kokią naudą tau davė tas projektas, gal per treniruočių stovyklas nueini į diskotekas ir užsieniečiams parodai, kaip reikia gražiai šokti?

Kai važiuoju į treniruočių stovyklas, apie diskotekas negalvoju. Važiuoju ne linksmintis, o dirbti, tinkamai pasirengti sezonui. Šokių projektas kažko ypatingo nedavė, tačiau buvo labai įdomu išbandyti save.

Girdėjau žmones sakant, kad, kas tie šokiai - išėjai ant parketo, pastovėjai ir viskas. Tai absoliučiai netiesa. Šokiai – irgi labai sudėtinga, rimta profesionali sporto šaka.

Reikia labai daug laiko dirbti ir tada gal po truputį ką nors ir įsisavinsi. Buvo be galo įdomu pabandyti, man šokti nebuvo ypatingai sudėtinga. Mane kelis kartus tobulino prityręs šokių meistras Andrius Kandelis. Dabar jau skiriu, kas yra džaivas, ča ča ča. Kai išmokau šokti, per televiziją pačiam įdomu pasižiūrėti šokių projektų

Anksčiau nebuvau didelis šokių gerbėjas, tiktai tame projekte išsamiau susipažinau su jais. Žmonės per visą savo gyvenimą neišmoksta gerai šokti, o aš teturėjau kelias savaites, be to, šokius teko derinti su sportu, reikėjo važiuoti į Afriką. Laiko buvo mažai, neturėjau nei choreografo, nei trenerio, šokome kone naktimis nuo 10 val. vakaro iki pusę pirmos nakties.

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybų laimėtojai: 

Pirma varžybų diena. Suaugusieji. K-1 500 m - D. Sudeikytė (Vilnius), K-1 1000 m -  M. Maldonis (Vilnius), C-1 1000 m - J. Kuračionokas (Visaginas), K-2 500 m - D. Sudeikytė ir E. Memliukaitė (Vilnius ir Zarasai), K-2 1000 m - R. Nekriošius ir A. Olijnikas (Kaunas), C-2 1000 m - J. Šuklinas ir T. Gadeikis (Visaginas ir Kaunas)

Jauniai. K-1 500 m - L.Šmitaitė (Vilnius), K-1 1000 m - R. Puzonas (Vilnius), C-1 1000 m - V. Korobovas (Visaginas), K-2 500 m-  L. Paulauskaitė ir B. Kairytė (Panevėžys), K-2 1000 m - A. Rumbutis ir T. Petrusevičius (Kaunas), C-2 1000 m - D. Murza ir D. Valteris (Šiauliai), K-4 500 m - I. Juškaitė, R. Rancaitė, S. Steikūnaitė, L. Šmitaitė (Marijampolė, Skuodas, Vilnius), K-4 1000 m - M. Tirilis, D. Žaldokas, L. Radivanovskis, G. Vasilenka (Panevėžys, Trakai).

Antra varžybų diena. Suaugusieji. K-1 200 m - I.Navakauskas (Vilnius), K-1 200 m  - L. Liepa (Latvija), C-1 200 m - J. Šuklinas (Visaginas), K-2 200 m - A. Lankas ir E. Ramanauskas (Šiauliai), K-2 200 m - D. Sudeikytė ir E. Memliukaitė (Vilnius ir Zarasai), C-2 200 m - L. Labuckas ir J. Kuračionokas (Visaginas)

Jauniai. K-1 200 m- R. Puzonas (Vilnius), C-1 200 m - V. Korobovas (Visaginas), K-1 200 m - L. Šmitaitė (Vilnius), K-2 200 m - M. Tirilis ir D. Žaldokas (Panevėžys), C-2 200 m - Ž. Jusys ir T. Turauskas (Panevėžys), K-2 200 m - L. Paulauskaitė ir B. Kairytė (Panevėžys).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių