- „Kauno dienos“, LTOK inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
„Olimpinio Los Andželo link žengiame su didelėmis ambicijomis ir planais, o iki Milano ir Kortinos žiemos žaidynių lieka tik vos daugiau nei metai. Būkime energingi, susitelkę ir sklidini šviesios vilties“, – linkėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, sveikindama geriausius šalies atletus, trenerius, sporto organizatorius.
11 apdovanojimų
Tradicinėse metų pabaigtuvių iškilmėse pagerbti 2024-ųjų olimpinio ir paralimpinio sporto atstovai, paminėta reikšminga sukaktis – olimpinio judėjimo Lietuvoje 100-metis.
„Šie metai – įsimintini, nes dalyvavome Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse, į kurias vien patekti – ypatingas laimėjimas. Džiaugiuosi, kad paraatletai garbingai atstovavo ir Europos, pasaulio čempionatuose. Ne mažiau džiugina, kad pergales švenčiame kartu su olimpiečiais. Už įtrauktį ir bendrystę esame dėkingi Tautiniam olimpiniam komitetui“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) prezidentas, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius.
LTOK, LPAK ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) suorganizuotame renginyje išdalyta vienuolika apdovanojimų, iš jų po penkis – olimpinio ir paralimpinio sporto laureatams, taip pat išskirtinis – „Už viso gyvenimo nuopelnus“.
Pastarosios nominacijos laureatas – olimpietis, treneris Rimantas Aleksandras Plungė, per savo ilgametę lengvaatlečio karjerą ne tik pats skynęs pergales, bet ir perdavęs sukauptą patirtį jaunesnei kartai. Jis treniravo olimpiečius Vaclovą Kidyką, Austrą Skujytę, Saulių Kleizą, paralimpiečius Mindaugą Bilių, Oksaną Dobrovolskają, Ramūną Verbavičių.
R. A. Plungė apdovanotas LTOK olimpine žvaigžde.
Ryškiausi proveržiai
Olimpinio sporto metų proveržiu tapo Paryžiaus žaidynių bronzos medalį laimėjusi irkluotoja Viktorija Senkutė, o tarp paralimpiečių – lengvaatletė Eivydė Vainauskaitė.
„Daug žmonių, net nepažįstamų, sako, kad įkvėpiu juos nepasiduoti gyvenimo išbandymams, kad jie iš manęs mokosi. Ačiū, kad tikite manimi“, – sakė V. Senkutė.
„Esu laiminga, kad galėjau dalyvauti paralimpiadoje. Įgijau daug patirties – psichologinės ir fizinės. Dėkoju visiems, mane palaikiusiems“, – kalbėjo E. Vainauskaitė.
Metų treneriais išrinkti Paryžiaus olimpiados prizininkės vyrų trijulių krepšinio (3 prieš 3) rinktinės strategas Dainius Novickas ir jau antrą paralimpinį medalį iškovojusį Osvaldą Bareikį treniruojantis dziudo specialistas Algis Mečkovskis.
„Tai ne vien mano, bet visos paralimpinės komandos trenerių darbo įvertinimas, kiekvienas iš jų vertas šio prizo“, – teigė A. Mečkovskis.
Sėkmė: O. Bareikis iškovojo antrą paralimpinį medalį, o žaidynėse debiutavusi O. Dobrovolskaja užėmė aukštą penktą vietą. / V. Dranginio / LTOK nuotr.
Disko metiko dublis
Lietuvos metų sportininku antrus metus iš eilės išrinktas disko metikas Mykolas Alekna, šiemet pagerinęs pasaulio rekordą (74,35 m), iškovojęs Europos čempionato bronzą ir olimpinį sidabrą.
„Esu be galo laimingas, kad gyvenime galiu daryti tai, kas man patinka labiausiai. Mes dirbame ne dėl apdovanojimų ar atlygio. Tačiau, kai mūsų pastangos įvertinamos, užplūsta malonūs, nepamirštami jausmai“, – sakė M. Alekna.
Paralimpinio judėjimo Metų sportininko titulas atiteko O. Bareikiui. Regėjimo negalią turintis sportininkas Paryžiuje iškovojo bronzos medalį, tokį pat trofėjų jis pelnė ir Tokijo žaidynėse.
Šokėja ištesėjo žodį
Geriausia metų sportininke pripažinta breiko šokėja Dominika Banevič. Olimpinių žaidynių debiutantė šiemet Prancūzijos sostinėje iškovojo sidabro medalį. 17-metė breiko šokėja taip pat laimėjo tarptautines varžybas Japonijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje, Kipre, įsitvirtino pasaulio breiko reitingo lyderių gretose.
„Dabar esu pasaulio čempionate Kinijoje, todėl siunčiu vaizdo įrašą. Džiaugiuosi, kad man pavyko parodyti pasauliui, koks breikas yra nuostabus, kad jis vertas būti olimpinėse žaidynėse. Deja, šiandien negaliu atsiimti LTOK prizo, bet noriu, kad tai padarytų D. Gudzinevičiūtė. 2019-aisiais, kai man buvo dvylika metų, laimėjau Lietuvos breiko čempionatą, D. Gudzinevičiūtė man įteikė apdovanojimą ir paklausė: ar pasimatysime olimpiadoje? Atsakiau, kad taip. Man ši akimirka ypač svarbi, todėl noriu, kad šįkart man skirtą apdovanojimą atsiimtų LTOK prezidentė, – ištesėjau savo žodį“, – nuotoliniu būdu padėkas siuntė D. Banevič.
Žmonės sako, kad įkvėpiu juos nepasiduoti gyvenimo išbandymams. Ačiū, kad tikite manimi.
Metų paralimpietė – lengvaatletė Oksana Dobrovolskaja. Teresės Nekrošaitės treniruojama, regėjimo negalią turinti sportininkė, 2024 m. Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse užėmė aukštą penktą vietą disko metimo varžybose.
Apdovanojimą O. Dobrovolskajai įteikė Londono olimpiados čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Be to, tituluota penkiakovininkė paskelbė, kad baigia sportininkės karjerą.
Prizai – komandoms
Olimpinio sporto 2024-ųjų komanda išrinkta trijulių krepšinio (3 prieš 3) rinktinė, kurią sudarė Aurelijus Pukelis, Šarūnas Vingelis, Gintautas Matulis ir Evaldas Džiaugys.
Paralimpiečių Metų komanda – regėjimo negaiią turinti maratonininkė Aušra Garunkšnytė ir jos vedlys Linas Mikalainis (šešta vieta Paryžiuje).
Pernai geriausiais šalies olimpinio sporto atletais buvo pripažinti taip pat M. Alekna ir D. Banevič, komanda – irkluotojų įgula, kurią sudarė Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė.
2023-iaisiais paralimpinio sporto laureatais tapo snieglentininkas Rapolas Micevičius, šaulė Raimeda Bučinskytė ir vyrų aklųjų riedulio (golbolo) rinktinė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prezidentūroje apdovanoti olimpinių ir paralimpinių žaidynių medalių laimėtojai bei jų treneriai
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį įteikė valstybinius apdovanojimus Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse medalius iškovojusiems sportininkams bei jų treneriams. ...
-
Po džinsų skandalo šachmatų čempionate žaidėjų aprangos taisyklėse įsigalios pokyčiai
Tarptautinė šachmatų federacija (FIDE) sekmadienį sušvelnino žaidėjams taikomą aprangos kodą, kai pasaulio čempionas norvegas Magnusas Carlsenas (Magnusas Karlsenas) buvo nubaustas už tai, kad į devintąjį etapą atvyko dėvėdamas d...
-
Geriausi 2024-ųjų Lietuvos biatlonininkai – Vytautas Strolia ir Lidija Žurauskaitė1
Vilniuje vyko jau tradiciniais tampantys geriausių metų Lietuvos biatlonininkų apdovanojimai. ...
-
Sporto vadybos lyderiai motyvacijos nestokoja1
„Džiugu, kad mūsų šalyje vis daugiau tarptautinių futbolo renginių. Stengsimės neatsilikti ir 2025-aisiais“, – sakė Metų sporto federacija išrinktos Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius. ...
-
Buvęs Tysono treneris atskleidė, kodėl kovodamas su Paulu jo auklėtinis kandžiojo pirštinę
Abejingų nepalikusi 58-erių buvusio bokso profesionalo Mike'o Tysono kova su daugiau nei 30 metų jaunesniu Jake'u Paulu (27) vis dar sulaukia atgarsių. ...
-
Tamsioji Dakaro pusė: žūtys, terorizmas ir kiti pavojai3
Dakaro ralis netrukus vėl prikaustys Lietuvos automobilių sporto entuziastų dėmesį. Pirmosiomis sausio dienomis startuosiantis smėlynų maratonas jau seniai tapo ne tik lenktynėmis, bet ir viso pasaulio nutrūktgalvių didžiausiu metų nuotykiu. ...
-
Keturiolika mėnesių ir tūkstančiai kilometrų: kaip lietuvis apibėgo pasaulį
Tarp mūsų yra tikrai neįtikėtinas galimybes turinčių žmonių, kurie savo pasiekimais stebina visus, išskyrus save. Lietuvis yra apibėgęs visą Žemės rutulį – 33 tūkst. 303 km. ...
-
Nuo stalo iki treniruočių: kaip žymiausi sportininkai leidžia šventes
Buvimas su artimaisiais, šventinių patiekalų ragavimas, o kai kuriems – ir proga pasportuoti. Taip didžiųjų metų švenčių laikotarpį pasitiko žymiausi šalies sportininkai, kurie šiemet džiugino Lietuvą įsimintinais...
-
Vasarą – ne tik koncertai: istorinės lengvosios atletikos varžybos kelsis į Kauną4
Lengvosios atletikos elitas sugužės į Kauną. Birželio 18-ąją Dariaus ir Girėno stadione vyks Lietuvoje dar neregėtos pasaulio lengvosios atletikos asociacijos (World Athletics) kontinentinio turo varžybos – „Cosma“ taurė. ...
-
Skaudi netektis: mirė boksininkas Juozas Juocevičius9
Kūčių dieną Lietuva neteko ilgamečio boksininko, bokso teisėjo ir trenerio Juozo Vytauto Juocevičiaus, paskelbė Lietuvos bokso federacija. ...