- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Būna dienų, kai viskas nervina. Oras – sumautas. Darbe – nesiseka. Namuose – netvarka. Sugalvoji atsipūsti su draugais, bet jie, žinoma, neturi laiko. Belieka tūnoti „Facebooke“, naršyti ir galutinai susigadinti nuotaiką matant, kokie visi laimingi, o dar ir vegetarai. Ar kada nors jautėtės panašiai?
Vokiečių kilmės prancūzų kino režisierius Dominikas Mollas, tikėtina, tikrai taip jaučiasi. Juodojoje komedijoje „Naujienos iš Marso planetos“ jis rodo beprotišką šiuolaikinį pasaulį, kuris kartais mus visus užknisa. Lietuvos ekranus filmas pasieks šį penktadienį, gruodžio 2 dieną.
Berlyno kino festivalyje pristatytas filmas pasakoja apie Filipą, kuris stengiasi būti geru tėvu, kolega ir broliu, tačiau kuo labiau stengiasi, tuo viskas aplinkui dar labiau griūva. Žmonės aplink jį pradeda panašėti į marsiečius, kurių misija viena – dar labiau apsunkinti gyvenimą.
Režisieriaus teigimu, Filipą supančiuose aplinkiniuose žiūrovai atpažins ne vieną asmenį iš savo gyvenimo. Taigi – kas tie iš proto vedantys žmonės?
Bepročiai kolegos. Turbūt visi turime kolegą, kuris, švelniai tariant, užknisa. Kažko reikalauja, burba po nosimi arba, priešingai, sėdi atsipūtęs ir žiūri į darbus pro pirštus. Aštuonios valandos su tokiu asmeniu vienoje patalpoje – tikra kankynė.
O ką darytumėte Filipo vietoje, kurio kolega Žeromas sėdi darbe basas, nes batai jį dusina, o kitą dieną pradeda daužyti biuro kompiuterius mėsos kapokle ir neapsikentęs sviedžia ją tiesiai į tave? Bet tai dar ne viskas. Po kelių dienų jis pasiprašo pas tave nakvynės.
Vegetarai. Šiandien madinga būti vegetaru arba veganu. Draugų kompanijoje tikrai atsiras bent vienas, kuris pareikš, kad nevalgo mėsos, į pieną negali žiūrėti, o nuo kiaušinių jį beria.
Panašiai atsitinka ir Filipui – jo sūnus Greguaras tampa karingu vegetaru. Negana to, kad nieko nebevalgo, dar išgelbėja iš mokyklos laboratorijos eksperimentines varles ir suslepia jas namų vonioje. Tėvo kantrybės taurė persipildo iki kraštų.
Pseudointelektualai. Jie turi nuomonę apie viską – politiką, meną, ekologiją, automobilius, mišinėlius kūdikiams. Ne tik turi, bet ir aršiai ją gina. Labai dažnai pseudointelektualai yra dar ir menininkai, kurie kuria tik konceptualų meną.
Pažįstate tokių? Tada suprasite Filipą, kurio sesuo yra užkietėjusi dailininkė, personalinėje parodoje viešai demonstruojanti nuogus tėvų portretus. Būtų dar pakenčiama, jei ji nebūtų ir savanaudė – išvykdama į kelionę ji palieka broliui prižiūrėti įkyrų kišeninį šunelį.
Kaimynai. Vieni niekada nesisveikina. Kiti aiškina, kaip reikia elgtis. Dar kiti garsiai leidžia muziką arba kartą per mėnesį aplieja tavo butą. Kaimynų būna visokių, tačiau visi jie dažniausiai turi vieną savybę – užknisti.
Režisierius D. Mollas „Naujienose iš Marso planetos“ personažą Filipą „apdovanoja“ senyvo amžiaus kaimynu, kuris mėgsta pasakoti vieną ir tą pačią istoriją apie senus laikus. Nuo tokio nuobodylos būtų galima pabėgti, tačiau yra vienas „bet“ – istorijos pasakojamos klaustrofobiškame lifte.
Aplinką teršiantys praeiviai. Visi esame susidūrę su žmonėmis, kurie lyg niekur nieko ima ir numeta po kojomis šiukšlę – cigaretės nuorūką, saldainio popierėlį arba graužtuką.
Bet ką daryti, jei praeivis nesurenka savo augintinio išmatų? Ne dėl to, kad nepastebėjo, kaip šunelis atliko savo gamtinius reikalus, bet specialiai. Kitaip sakant – iš principo. Filipas tokių negali pakęsti, bet tokie, kaip tyčia, kaskart pastoja jam kelią.
Moksliukai. Kas jau kas, bet mokslą mylintys žmonės turėtų būti ramūs, taikūs ir sukalbami. Tačiau tik ne paauglės moksliukės. Jos mano, kad viską žino geriausiai, todėl turi teisę kitus „paprotinti“.
Jei tavo nuomonė nesutaps su jų, tada lauk aršaus karo. Pagrindinis jų ginklas – įkyrus, ausyse spengiantis visa ko paaiškinimas, artimas akių draskymui. Su tokia moksliuke gyvena vargšas Filipas. Ji – jo dukra.
Jei savo artimoje aplinkoje turite panašių žmonių, suprasite, ką išgyvena juodosios komedijos „Naujienos iš Marso planetos“ herojus. Jį užjausti galėsite Lietuvos kino teatruose arba legaliai internete – virtualioje kino teatro „Pasaka“ platformoje „Namų kino pasaka“: www.e.kinopasaka.lt.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Upėse rasti net keli negyvi jaunuoliai: savižudybė iš esmės yra žmogžudystė74
Šiais metais upėse rasti keli negyvi paaugliai. Tai visuomenę sukrėtė ir sukėlė diskusijas. Ar daugėja paauglių savižudybių ir ar ryškėja bauginančios tendencijos? Apie tai papasakojo vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušn...
-
Perdegimas darbe: pusės metų laikotarpis yra vienas iš svarbiausių kriterijų1
Vilniaus universiteto psichologai su kolegomis iš užsienio atliko profesinio perdegimo tyrimą, kurio rezultatai parodė, kad Lietuva patenka į aukščiausio perdegimo lygio šalių trejetuką kartu su Japonija ir Nyderlandais, nors Lietuv...
-
Norite pokyčių savo gyvenime? Atlikite šiuos penkis žingsnius3
Pastebite, kad jums sunku ką nors keisti? Norite gyvenime naujovių, pokyčių, tačiau juos vis atidėliojate? Pradėję greitai sugrįžtate prie senų įpročių? Profesionali supervizorė Nomeda Jerochova įvardija penkis konkrečius žingsnius,...
-
Šiuolaikinio jaunimo jausmų kalba: kokia ji?
Pasaulyje, kuriame dažnai pabrėžiama technologijų svarba, akademiniai rezultatai ir išoriniai pasiekimai, dažnai pamirštame menines veiklas kaip būdą prakalbinti jaunimą ir padėti jaunoms asmenybėms atsiskleisti. ...
-
Tėvai ir vaikai: skirtingi laikotarpiai – skirtingi išgyvenimai
Kad ir kaip būtų paradoksalu, visą gyvenimą mes esame vaikai. Suaugę, patys tapę tėvais, senstantys mes tebeturime tėvus. Jei ne gyvenančius šiame pasaulyje, tai bent jų vaizdinį, įspaudą savo sąmonėje. ...
-
Nevenkite kalbėti apie pavojus – tai gali išgelbėti vaiko gyvybę
Vaikams vis mažiau būnant namuose ir daugiau laiko leidžiant su draugais ir būreliuose, tėvai neretai jaučia nerimą dėl jų saugumo. Kai su vaiku nepavyksta susisiekti telefonu, tėvams kyla įtampa – galbūt jis pakliuvo į pavojingą situacij...
-
Blogos nuotaikos vengti nebūtina?
Rudens sezonui perkopus į antrą pusę, daugelis pastebi pakitusią emocinę būseną. Specialistai mano, kad tokiu metų laiku depresyvios nuotaikos išvengti įmanoma, tačiau žmonės turi išmokti priimti esamą būseną. ...
-
Kaip kalbėti su vaiku apie netektį ir mirtį?4
Suprantama, kad tėvai nori matyti tik linksmus ir laimingus savo vaikus ir kuo ilgiau apsaugoti juos nuo skaudžių temų ir įvykių. Tačiau augdamas vaikas neišvengiamai su jais susidurs ir patirs, kad tam tikros situacijos kinta ir reikia prie jų ...
-
Savaitgalį – rodyklių sukimas: kokį poveikį daro sveikatai?24
Šį savaitgalį, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, laikrodžio rodyklės bus sukamos viena valanda atgal. Nors būta įvairių diskusijų apie tai, kad reikėtų nustoti kasmet sukti rodykles (dėl to šiemet parašy...
-
Trapus kelias į laimę: vyrų ir moterų skirtumai
Laimė yra tai, ko mes ieškome bet kokioje gyvenimo situacijoje, ir nesvarbu, ką darytume, – žygdarbius ar visiškas nesąmones, tikime, kad tai padarys mus laimingus. Tačiau dažnai net ir pasiekę savo išsvajotos karjeros auk&sca...