- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kiek dažniausiai arbatpinigių palieka lietuviai padavėjams ir kodėl nelinkę palikti kitų paslaugų atstovams? Palikti arbatpinigių kirpėjai ar taksi vairuotojui lietuviams vis dar neįprasta, tačiau restorane ar kavinėje palieka daugelis.
Viešbučių atstovai pastebi, kad kambarinėms lietuviai linkę palikti panašiai arbatpinigių kaip ir užsieniečiai, o ir pastarieji Vilniui tapus brangiu miestu palieka mažiau. Apie tai pasakota LNK žiniose.
„Kiek maždaug paliekate arbatpinigių restorane ar kavinėje?“ – teiravosi žurnalistė.
„10 proc.“, – sakė kalbinta moteris.
„Jeigu viešbutyje nakvojate, ar kambarinėms paliekate arbatpinigių?“ – teiravosi žurnalistė.
„Kambarinėms ne“, – atsakė moteris.
„O kirpėjai, taksi vairuotojui?“ – tikslinosi žurnalistė.
„Ne, nepalieku. Nežinau, nepriimtina“, – teigė pašnekovė.
„Apie 10 proc., jeigu aptarnavimas geras. Jeigu negeras, tada nepaliekam. Dar ir parašome atsiliepimą, kad buvo negeras aptarnavimas. Apie viską bendrai, ne tik apie restoranus. Yra šalių, kur nepriimtina palikti arbatpinigių. Taksi vairuotojui pagal programėlę galima palikti. O kirpėjai, jeigu yra ilgalaikiai santykiai, tai žinoma, kad visada palieki“, – pasakojo kita kalbinta moteris.
„Tai daug kam paliekate arbatpinigių. Žmonės dažnai sako, kad Lietuvoje įprasta tik restoranuose palikti arbatpinigių, o kitur, kaip ir neįprasta?“, – smalsavo žurnalistė.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
„Priklauso nuo žmonių, bet tie žmonės, kurie keliauja – palieka arbatpinigių ir Lietuvoje, ir užsienyje“, – tvirtino ta pati kalbinta moteris.
„Ar kirpėjai, taksi vairuotojui paliekate arbatpinigių?“ – teiravosi žurnalistė praeivio.
„Ne. Man niekas darbe irgi nepalieka“, – sakė kalbintas praeivis.
„Priklauso nuo to, kiek išleidi, bet yra programėlės, tai kartais tas yra patogiau“, – sakė kita praeivė.
„O kirpėjai, taksi vairuotojui?“ – klausė žurnalistė.
„Ne, kažkaip neteko. Neįprasta dėl to“, – teigė kalbinta praeivė.
„Kaip kada, jeigu pietaujame su žmona, paliekame eurą“, – sakė kalbintas vyras.
„Nuo ko priklauso, ar paliekate?“ – teiravosi žurnalistė.
„Jeigu mane aptarnauja gražiai, viskas padoriai, tai žmogui reikia atsiskaityti. Jaunimas daugiausia dirba, tai jaunimui reikia pinigų“, – sakė šnekintas vyras.
„Kirpėjai irgi palieku. Penkis eurus tai tikrai“, – sakė kita kalbinta praeivė.
„O kodėl paliekate kirpėjai?“ – pasitikslino žurnalistė.
„Todėl, kad pažįstama“, – nuomonę išreiškė moteris.
„Nuo 50 centų iki euro palieku arbatpinigių“, – sakė kalbinta moteris.
„Dažniausiai tokią sumą paliekate?“ – pasitikslino žurnalistė.
„Jeigu turiu, nes kartais neturiu grynųjų. Dažniau dabar kortele atsiskaitau“, – pasakojo kalbinta moteris.
„O kirpėjai, taksi vairuotojui?“ – klausė žurnalistė.
„Visiems palieku. Kirpėjai daugiau, todėl, kad kirpėjas, odontologas ir ginekologas yra moters privalomi geri pažįstami ir turi jiems atsidėkoti. Algos jų mažos. Darbas sunkus, ypač, kirpėjos, kuri stovi visą dieną ant kojų“, – atviravo kalbinta moteris.
Apie arbatpinigių kultūrą ir ar lietuviai dosnūs kalbėta su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentu Artūru Vainora.
– Ką jūs pastebite, ar lietuviai linkę palikti arbatpinigių, pavyzdžiui, kambarinėms?
– Nerašyta taisyklė, kiek svečiai turi smulkių, tiek jeigu jie vieną naktį nakvojo, tai smulkias monetas palieka kambarinėm. Užsieniečiai lygiai tiek pat. Anksčiau, kol Lietuva nepriklausė ES, kai dar buvo litai ir užsienietis turi išsikeitęs litų, tai smulkius litus jie palikdavo kambarinėm už tvarkymo paslaugas.
– Ar galime palyginti, kiek lietuviai linkę palikti, kiek užsieniečiai?
– Už kambarį – vieną eurą ar du eurus. Restorane, jeigu skaičiuotume, tai maždaug nuo sąskaitos 10 proc.
– Ar dažnai kambarinėms lietuviai palieka, ar čia labai retas atvejis? Gal kas antras, kas trečias, kas penktas atvejis?
– Deja, tokios statistikos neturime. Nerašyta taisyklė, kad paliktų, o kambarinės nebūtinai pasisako, tai statistikos ir neturime.
– Bet galime sakyti, kad užsieniečiai arbatpinigių dažniau palieka kambarinėms nei lietuviai?
– Anksčiau, kai Vilnius buvo laikomas puikiu miestu, tada palikdavo ženkliai daugiau arbatpinigių. Dabar kaip ir kitose ES sostinėse, lygiai tą pačią sumą – vieną ar du eurus.
– Bet galbūt dažniau užsieniečiai palieka negu lietuviai?
– Neturi galimybės dažniau palikti, nes gyvena vieną kartą kambaryje ir išvyksta.
– Kalbant apie restoranus, ne tik svečiai, kurie gyvena viešbutyje, bet ir iš gatvės ateina žmonės į restoranus. Tuomet, kiek arbatpinigių palieka lietuviai?
– Tokia nerašyta taisyklė – 10 proc. nuo sąskaitos. Lietuviai maždaug ir laikosi to. Žinoma, viešbučio svečiai, kadangi jie turi daugiau paslaugų, nakvynės paslauga ir taip toliau, tada sąskaita yra bendra kambariui, ir tokiais atvejais jie arbatpinigių gali nepalikti.
– O ar lietuviai yra įnoringi svečiai? Ar jeigu susimoka – nori visko?
– Lietuviai labai reiklūs, tikrai taip. Sakyčiau, vieni iš reiklesnių, kiek mes turime svečių.
– Kokie lietuvių norai būna? Ar kažkokie kitokie nei užsieniečių? Galbūt lietuviai prašo ir vieno, ir kito?
– Lietuviai labai reiklūs, nori gauti maksimumą už sumokėtą sumą. Užsieniečiai galbūt yra daugiau keliavę, jie į viską žiūri liberaliau.
– Galbūt kažkuo lietuviai daugiau skundžiasi?
– Nėra taip stipriai suskirstyta. Lietuviai reiklūs, viskas gerai, tad labai puikūs klientai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Atskleista, kiek per metus papilnėjo turtuolių piniginė: sąraše – ir V. Germanas9
Lietuvoje – šeši milijardieriai. Žurnalas „Top“ paskelbė 500 turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašą. O šiųmečio reitingo netikėtumas – už finansinius nusikaltimus teistas ir dabar už grotų dėl &bd...
-
R. Pocius: dujų kainos kitą pusmetį turėtų išlikti stabilios
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) vadovas sako, kad dujų kainos kitų metų sausį–birželį turėtų išlikti stabilios, o priešingą tendenciją lemtų geopolitiniai veiksniai. ...
-
Lietuva neįgyvendina elektronikos atliekų tvarkymo tikslų: tai lemia ne tik sąmoningumo trūkumas?
Lietuvoje elektros ir elektronikos įrangos atliekų surenkama per mažai, sako elektronikos atliekų tvarkymo ekspertai ir pažymi, kad tokią situaciją iš esmės lemia dvi priežastys – gyventojų sąmoningumo trūkumas ir nelegali tokių atlie...
-
Verslo bendruomenė steigia komisiją prieš biurokratizmą2
Šalies verslui kalbant apie biurokratines kliūtis įvairiems projektams Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) iniciatyva steigiama visuomeninė Efektyvios valstybės komisija. Jos iniciatoriai, be to, kviečia naują Vyriausybę steigti Dvišalę ...
-
Maisto produktų importui augant, pirkėjas renkasi lietuvišką kokybę1
Periodiškai atliekamos apklausos rodo, kad šalies pirkėjai pirmenybę teikia lietuviškiems populiariausiems maisto produktams ir vertina jų kokybę. Tačiau statistiniai duomenys byloja, kad daugelio panašių gaminių vis daugiau ...
-
Kandidantas į susisiekimo ministrus E. Sabutis: vienas svarbiausių darbų – kelių fondas3
Naujiems valdantiesiems žadant įkurti naują kelių fondą ir taip didinti investicijas į kelius, kandidatas į susisiekimo ministrus Eugenijus Sabutis sako, kad tai bus vienas svarbiausių jo darbų. ...
-
VERT: gruodį didėja ir vidutinė šilumos kaina
Vidutinė centralizuotos šilumos kaina Lietuvoje gruodį sieks 7,72 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh) – 7,2 proc. daugiau nei lapkritį, skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). ...
-
L. Savickas dėl deportuojamų vietnamiečių: reikės išsiaiškinti, kaip dirba Migracijos departamentas4
Kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministrus Lukas Savickas sako, kad svarbu turėti lanksčią migracijos politiką, kuri siektų išlaikyti verslą kuriančius užsieniečius Lietuvoje, o ne taikytų griežčiausias sankcijas remdamasi formalumais....
-
Prezidentas iš I. Ruginienės tikisi sprendimų dėl antros pensijų pakopos1
Prezidentas iš būsimos socialinės apsaugos ir darbo ministrės Ingos Ruginienės pirmiausia tikisi sprendimų dėl galimybės anksčau laiko pasitraukti iš antros pakopos pensijų sistemos, sako šalies vadovo patarėja. ...
-
VERT patvirtino kainas: kai kuriems vartotojams nuo sausio už dujas ir elektrą teks mokėti brangiau
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį patvirtino maždaug 4 proc. didesnius bendrovės „Ignitis“ visuomeninius elektros tarifus 2025 metų pirmajam pusmečiui. ...