- Lukas Juozapaitis, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) penktadienį pritarė Finansų ministerijos teikiamoms įstatymo pataisoms, kuriomis norima pakeisti mokesčio už lošimo automatus ir stalo lošimus tvarką – vietoj fiksuoto dydžio mokesčio apmokestinti lošimo organizatorių grynąsias pajamas.
Komiteto nariai Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pataisoms pritarė bendru sutarimu.
Pagal ministerijos siūlomus Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimus, mokesčiai lošimų lošimo automatais ir stalo lošimų organizatoriams būtų apskaičiuojami nuo sumos, gautos iš lošėjų statomų sumų atėmus lošėjams faktiškai išmokėtų laimėjimų sumą.
Šį skirtumą siūloma apmokestinti 18 proc. tarifu. Būtent nuo lošėjų statomų sumų ir jiems faktiškai išmokėtų laimėjimų skirtumo skaičiuojamas kitų rūšių lošimams taikomas mokestis.
Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, organizuojant lošimus lošimų automatais ir stalo lošimus, mokamas fiksuotas loterijų ir lošimų mokestis už kiekvieną iš šių lošimų veiklos įrenginių.
Už A kategorijos lošimo automatą organizatorius kas mėnesį privalo sumokėti 260 eurų, už B kategorijos – 130 eurų. Kortų arba kauliukų stalas lošimų organizatoriui kainuoja 2300 eurų per mėnesį.
Siūloma lošimo organizatorių apmokestinimo tvarka, pasak ministerijos, užtikrintų aiškią ir tolygią lošimų apmokestinimo sistemą, kuri bus teisingesnė bei padidins lošimų sektoriaus skaidrumą.
„Tas mokestis būtų labiau proporcingas ir pagrįstas“, – komiteto posėdyje sakė Finansų ministerijos Finansų rinkų politikos departamento direktorė Vilma Mačerauskienė.
Lošimų organizatorių teigimu, pakeitimai yra tikslingi, o toks apmokestinimas galioja daugelyje Europos valstybių. Verslas visgi susirūpinęs, kad įvedus naująją tvarką, mokestinė našta antžeminių lošimų organizatoriams bus didesnė nei nuotolinių lošimų.
Kaip komitete sakė Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos atstovė Dovilė Murauskienė, toks pat mokestinis tarifas turi būti taikomas nuotolinių lošimų organizatoriams.
„Nuotoliniai lošimai užima didžiausią lošimų rinką ir generuoja gerokai didesnes pajamas nei antžeminių lošimų organizatoriai. Kitas aspektas, nuotoliniai lošimai yra gerokai pavojingesni ir kelia gerokai didesnę socialinę grėsmę“, – sakė D, Murauskienė.
Nuotoliniams lošimams taikomas mokestinis tarifas šiuo metu siekia 13 proc. lošėjų statomų ir jiems išmokamų laimėjimo sumų skirtumo. BFK ketina teikti pasiūlymą tarifą suvienodinti.
D. Murauskienė taip pat akcentavo, kad naujoji mokestinė tvarka nėra teisinga, kadangi numačius vienodą tarifą mažesnės ir didesnės rizikos lošimų organizatoriams bus iškreipta konkurencija lošimų rinkoje.
„Vienodu mokesčiu tokių biurokratinių reikalavimų nustatymas skirtingų rūšių lošimams veda į ribotų lošimų nykimą ir neribotų lošimų dominavimą rinkoje“, – teigė D. Murauskienė.
„Išliktų tik neriboto statymo lošimų organizatoriai“, – pažymėjo ji. Jos teigimu, B kategorijos lošimų automatams turėtų būti taikomas ne didesnis kaip 15 proc. tarifas.
Komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pabrėžė, kad mokesčio tarifas visoms lošimų automatų kategorijoms diferencijuojamas nebus.
„Tą galite pamiršti“, – patikino M. Majauskas.
Į plenarinę parlamento posėdžių salę svarstyti projektas grįš gruodžio 7 d.
Seimui patvirtinus mokestiniai pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų liepos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
A. Romanovskis: žala už nukritusiame lėktuve gabentas siuntas gali būti pilnai neatlyginta
Vilniuje pirmadienio rytą nukritus bendrovės DHL krovininiam orlaiviui, kai kurių jame gabentų siuntų savininkams žala nebūtinai bus pilnai atlyginta, sako Lietuvos draudikų asociacijos direktorius Andrius Romanovskis. ...
-
Ant VERT stalo – nauji elektros bei dujų tarifai3
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį ketina patvirtinti maždaug 4 proc. didesnius bendrovės „Ignitis“ visuomeninius elektros tarifus 2025 metų pirmajam pusmečiui. ...
-
Vyriausybė mažina biurokratines kliūtis nustatant infrastruktūros apsaugos zonas
Siekdama mažinti biurokratiją Vyriausybė supaprastino infrastruktūros apsaugos zonų nustatymo tvarką. ...
-
ILTE pramonės įmonių modernizavimui skyrė dar 80 mln. eurų
Nacionalinė plėtros įstaiga ILTE (buvusi „Invega“) pramonės modernizavimui skyrė papildomą 80 mln. eurų finansavimą. ...
-
N. Mačiulis: paliekame infliacijos dugną2
Po kurį laiką vyravusios defliacijos rudenį vartotojų kainoms vėl kylant, ekonomistai teigia, kad infliacijos žemumos – jau praeityje. ...
-
Ministerija: JAV teiks Lietuvai informaciją apie mažuosius branduolinius reaktorius2
JAV padės Lietuvai vertinti galimybes ateityje statyti ketvirtosios kartos mažuosius branduolinius reaktorius. ...
-
Lietuviai skolas dažniau „išsimušinėja“ patys: nepasitiki teisine sistema?
Tik kas ketvirtas lietuvis dėl negrąžintos skolos kreipiasi į antstolius ir vis daugėja tokių, kurie skolas „išsimušinėja“ patys. ...
-
Lapkritį – išankstinė 0,5 proc. mėnesio ir 1,1 proc. metinė infliacija
Išankstinė metinė infliacija – lapkritį, palyginti su pernai lapkričiu – siekia 1,1 proc., o mėnesio – lapkritį, palyginti su spaliu, – 0,5 proc., trečiadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. ...
-
Vyriausybė – už atlyginimų kėlimą mokslininkams
Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad nuo kitų metų rugsėjo vidutiniškai 8 proc. augtų atlyginimai valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbantiems mokslininkams. ...
-
Viceministras: 2026 metais pensijos turėtų viršyti skurdo ribą5
Atotrūkis tarp santykinės skurdo ribos, vertinamos pagal žmogaus pajamas, ir vidutinės pensijos toliau mažėja, o 2026 metais pensijos turėtų būti didesnės nei skurdo riba, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus. ...