Prie socialinių paslaugų – eilės: kiek lėšų skiria savivaldybės?

Socialinėms paslaugoms daugiausiai iš Lietuvos savivaldybių skyrė Skuodas - 6,2 proc., arba kiek daugiau nei 1 mln. eurų iš savo biudžeto lėšų, mažiausia - 1,3 proc., arba 273,1 tūkst. eurų, - Druskininkų savivaldybė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) savivaldybių pateikti duomenys rodo, kad savivaldybės socialinėms paslaugoms 2017 metais vidutiniškai išleido 3 proc. savo biudžeto išlaidų.

Per pastaruosius kelerius metus vidutinės savivaldybių išlaidos socialinėms paslaugoms padidėjo nežymiai: nuo 2,7 proc. 2015 metais iki 3 proc. 2017 metais.

Savivaldybių socialinėms paslaugoms tiek skiriamų lėšų nepakanka. Šių metų spalio 1 dienos duomenimis, šalies savivaldybių eilėse ilgalaikei socialinei globai gauti buvo įrašyti 699 senyvo amžiaus ir 59 neįgalūs asmenys, socialinių paslaugų į namus laukė 781 asmuo, dienos centruose teikiamų paslaugų - 118 asmenų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pabrėžia, kad savivaldybių socialinėms paslaugoms skiriamos lėšos neužtikrina pagalbos tiems, kurie dėl amžiaus, neįgalumo ar socialinių problemų neturi galimybių savarankiškai rūpintis savo arba šeimos gyvenimu.

„Tik kokybiškos ir pakankama apimtimi teikiamos socialinės paslaugos gali užkirsti kelią žmogaus, šeimos ar bendruomenės socialinėms problemoms kilti ir prisidėti prie visuomenės socialinio saugumo ar padėti įveikti socialinę atskirtį“, - teigia ministras.

Statistikos departamento duomenimis, 2017 m. socialines paslaugas gavo apie 202 tūkst. asmenų. Bendrąsias socialines paslaugas, tai yra, aprūpinimo būtiniausiais daiktais, maitinimo, asmens higienos paslaugų, transporto organizavimo gavo 83,3 tūkst., o specialiąsias socialines paslaugas, tai yra, pagalbą į namus, socialinę priežiūrą ir socialinę globą socialinių paslaugų įstaigose - 118,8 tūkst. asmenų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių