- Valdas Pryšmantas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nuo kitų metų didėjant reguliuojamai elektros tarifo daliai ir brangstant pačiai elektrai, naujas sutartis su nepriklausomais tiekėjais pasirašantys vartotojai nebūtinai už elektrą mokės daugiau, sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius.
Pasak jo, maždaug 100-ui tūkst. vartotojų šių metų pabaigoje baigiantis fiksuotoms sutartims su nepriklausomais tiekėjais, jie turės sudaryti naujas sutartis, tačiau tai nereiškia, kad visi jie mokės daugiau.
„Vienareikšmiškai konstatuoti negalime, kad mokės brangiau“, – LRT radijui penktadienį sakė R. Pocius.
Anot jo, nauja kaina priklauso nuo dabar galiojančių sutarčių sąlygų – ji gali būti ir didesnė, ir mažesnė.
„Priklauso, kokį planą vartotojas buvo pasirinkęs iki šiol ir kokią kainą buvo užfiksavęs, nes gali būti taip, kad tie vartotojai, kurie yra pasirašę sutartis, sakykime, prieš du metus, buvo fiksavę kainą 24 mėnesių laikotarpiui, tai akivaizdu, kad kaina, pagal šiandienos realijas gali būti ir aukštesnė šiek tiek, tiek ir dėl to, kad pati elektros energija yra brangesnė ir dėl to, kad reguliuojamos paslaugos kainos dalis šiek tiek auga“, – aiškino R. Pocius.
Pasak jo, dar apie apie 23 tūkst. vartotojų šiuo metu moka daugiau nei 28 centus už kilovatvalandę, todėl jie gali peržiūrėti sutartis ir pasirašyti mažesne kaina.
Net ir šiandien dienai turime vartotojų, kurie moka daugiau nei tuos 28 centus už kilovatvalandę, tai yra apie 23 tūkstančiai vartotojų, kurie gali peržiūrėti sutartis su nepriklausomu tiekėju (...)
„Bet gali būti ir tokių vartotojų, kurie buvo užfiksavę kainą pakankamai aukštame lygyje, net ir šiandien dienai turime vartotojų, kurie moka daugiau nei tuos 28 centus už kilovatvalandę, tai yra apie 23 tūkstančiai vartotojų, kurie gali peržiūrėti sutartis su nepriklausomu tiekėju ir pasirašyti mažesne kaina nepaisant to, kad reguliuojama dalis didėja ir elektros energijos kaina yra didesnė“, – kalbėjo VERT pirmininkas.
Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ pranešė, kad nuo 2024 metų sausio vidutiniškai 2,2 cento už kilovatvalandę (kWh) padidinus valstybės reguliuojamą elektros kainos dalį pastaroji jau sudarys beveik pusę galutinės vartotojo mokamos kainos, o tiekėjai savo tarifų dėl to neketina keisti.
R. Pocius sutarties keitimo galimybes rekomenduoja įvertinti ne tik tiems vartotojams, kurių sutartys baigiasi. Jis primena, kad keisti tiekėją galima nemokant jokių baudų.
Tuo metu energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad jau kitais metais vartotojai turėtų turėti galimybę vienu metu pasirašyti sutartis atskiriems įrenginiams su skirtingais elektros tiekėjais.
„Vienas iš esminių pokyčių vartotojams – tai yra, kad jie galės turėti kelias sutartis su nepriklausomais tiekėjais toje pačioje gyvenamojoje vietoje“, – LRT televizijai sakė I. Žilienė.
„Turėtų būti galimybė sudaryti atskirą sutartį elektromobiliui, atskirą sutartį – šilumos siurbliui ir turėti trečią sutartį namų ūkio poreikiui“, – teigė I. Žilienė.
Ji sako, kad įsivertinti palankiausią tarifą gyventojams padės išmanieji skaitikliai, kurių 2023 metais Lietuvoje turėtų būti apie 700 tūkstančių.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Po skandalo dėl „Teltonikos“ – liūdnos išvados: niekas nežino, kaip išlipti iš biurokratų pelkės3
Niekas negali pasakyti, kaip išlaisvinti valstybę iš biurokratų pelkės. Naudos Lietuvai turinčios siekti valstybės įmonės ne tik nesusikalba, bet netgi konkuruoja. Stringa tiek daug projektų, kad lėtėja visos valstybės vystymasis. Akiv...
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis3
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas99
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...
-
I. Trinkūnaitė Lietuvos banko sprendimą panaikinti „Foxpay“ licenciją vadina susidorojimu6
Lietuvos banko (LB) sprendimą už šiurkščius ir nuolatinius pažeidimus panaikinti finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją, jos vadovė Ieva Trinkūnaitė vadina susidorojimu bei siekiu pagrįsti kuo griežtesnę ba...
-
Alytuje atidaryta nauja „Kauno grūdų“ gamykla2
Žemės ūkio ir maisto gamybos grupės „Akola group“ valdoma bendrovė „Kauno grūdai“ Alytuje atvėrė dar vieną gamyklą. ...