„Sodros“ veiksmai tampo nervus

"Sodros" darbu nepatenkinti gyventojai skundžiasi, kad, tvarkydama formalumus, ši įstaiga gerokai patampo nervus, pavyzdžiui, antrą kartą nuskaičiuoja jau sumokėtą įmoką.

"Sodros" darbu nepatenkinti gyventojai skundžiasi, kad, tvarkydama formalumus, ši įstaiga gerokai patampo nervus, pavyzdžiui, antrą kartą nuskaičiuoja jau sumokėtą įmoką. "Sodra" ramina, kad galiausiai visos permokos grąžinamos.

Siutina nesusikalbėjimas

Pavardės prašęs neskelbti Mantas (vardas pakeistas – red. past.) pasakoja, kad ir taip finansiškai keblią jo padėtį sunkina nelabai suvokiami Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos sprendimai, – "Sodra" dar kartą nuskaičiavo jau sumokėtą įmoką.

Nemaloni istorija Mantui prasidėjo birželį. Vyras anksčiau vykdė individualiąją veiklą ir liko įsiskolinęs "Sodrai". Dalį skolos Mantas grąžino, o likusios sumos negalėjo padengti dėl finansinių sunkumų. Pašnekovas parašė prašymą, kad pinigus galėtų sumokėti iki rugsėjo 30 d., tačiau liepos viduryje gavo "Sodros" Vilniaus skyriaus direktoriaus Voldemaro Vitkaus pasirašytą dokumentą, kad terminas pratęsiamas tik iki rugpjūčio 31 d.

Manto teigimu, sunkumų kilo ir bendraujant su "Sodros" specialistėmis, kurios net nežinojo apie V.Vitkaus pasirašytą dokumentą.

"Juokingiausia tai, kad su manimi bendravusi ekspertė išėjo atostogauti. Tada pirmą jos atostogų dieną paskambina man kita darbuotoja, sako, kodėl neatvykote pasirašyti sutarties. Tai buvo prieš pat termino pabaigą, gal rugpjūčio 25 d. Sakau, gavau raštą iš paties V.Vitkaus. Sako, kaip gavot, aš neturiu tokio. Sakau, galiu nufotografuoti ir atsiųsti. Aš jai viską nusiunčiau, sako, gerai, laukiam tos 31 d., viskas ramu", – pasakojo pašnekovas.

Vėl nuskaičiavo

Tačiau ramu, anot Manto, nebuvo. Atlyginimas vėlavo, vėl būta skambučių su klausimais, kada bus grąžinta skola.

"Antradienį paskambino, sako, tai ką, perduodam kreditoriams ir tegul jie išskaičiuoja iš banko. Tądien kaip tik gavau dalį algos, tad iš karto sumokėjau tuos 232 litus. O po pietų žiūriu, kad iš mano sąskaitos vėl nuskaičiuota tokia pati suma. Ir dar iš kitos sąskaitos nuskaičiuoti 55 centai. Na, pradėjau nervintis. Paskambinau paklausti, kada man grąžins pinigus, sako, ketvirtadienį arba penktadienį", – kalbėjo Mantas.

Ketvirtadienį Mantas pranešė pinigus atgavęs, tačiau nuomonės apie įstaigą nepakeitė.

"Per daug darbuotojų toje valstybės tarnyboje, o atsakomybės – per mažai. Net darbų tinkamai nesugeba perduoti vieni kitiems išeidami atostogų", – vis dar piktinosi vilnietis.

Nusiuntė ne tuo adresu

Pavyzdžių, kai kyla nesklandumų dėl įmokų "Sodrai" arba šioji pasiskubina išieškoti skolas, būna ir dažniau. Dainius (vardas pakeistas – red. past.) taip pat vykdė individualiąją veiklą ir liko įsiskolinęs. Tačiau, kaip pats teigia, to nežinojo.

"Sodra" gyventojams atsiunčia perspėjimus apie susidariusias skolas, tačiau, pasirodo, šie ne visuomet pasiekia adresatą. Dainiaus atveju laiškas buvo nusiųstas ne tuo adresu, nors vilnietis savo gyvenamąją vietą buvo deklaravęs dar prieš trejus metus.

Apie tai, kad yra skolingas "Sodrai", Dainius sužinojo tik tada, kai iš jo sąskaitos buvo nuskaičiuota skola su delspinigiais. O ir paskui, vyro teigimu, ilgai užtruko aiškintis situacijos detales. Jam rūpėjo ne tik tai, kodėl apie skolą nebuvo pranešta elektroniniu paštu, bet ir dėl kokių priežasčių "Sodra" neturi jo naujausių kontaktinių duomenų.

Problemų nemato

Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas "Sodrai" neleidžia komentuoti konkrečių atvejų, tačiau jos atstovai ramina, kad visi jie išsprendžiami. Jokių techninių problemų esą nėra, o jeigu žmonės vėluoja grąžinti skolas, neturėtų nustebti, kad sumos išieškomos.

"Vadovaudamiesi galiojančiais teisės aktais, "Sodros" teritoriniai skyriai turi teisę atidėti nesumokėtų įmokų, baudų bei delspinigių mokėjimą. Jeigu gyventojas nesumoka įmokų per nustatytą atidėjimo terminą, teritoriniai skyriai turi teisę išieškoti įmokas priverstine tvarka, pateikdami mokėjimo nurodymą į visas skolininko sąskaitas kredito įstaigose", – aiškino "Sodros" Komunikacijos ir tarptautinių ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Martynas Žilionis.

Jo teigimu, pasitaiko, kad informacija iš banko apie asmens jau sumokėtą sumą ateina vėliau, negu "Sodra" ją nuskaičiuoja priverstinai, tačiau tokiu atveju permoka visada grąžinama.

"Duomenys apie išieškotą arba sumokėtą skolą iš banko mus pasiekia per tam tikrą laiką. Permokėtos įmokos visuomet grąžinamos arba įskaitomos būsimiems mokėjimams", – tikino M.Žilionis.


Šiame straipsnyje: Sodraįmokosmokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

LIETUVOS ŽEMĖ (referendumas)

LIETUVOS ŽEMĖ (referendumas) portretas
Citata. "Po Kovo 11-osios, turbūt balandžio kažkur vidury, buvo pirmą kartą siūloma keisti laikiną pagrindinį įstatymą ir leisti pirkti žemę užsieniečiams. Šitą pasiūlymą išnešė į posėdį tuometinis aukščiausiosios tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis." Signataras Rolandas Paulauskas. Todėl, Vytautas Landsbergis yra bemaž pats svarbiausias LIETUVOS pardavėjas, LIETUVOS naikintojas. Dabar konstitucija yra pakeista seime be tautos valios taip, kad LIETUVOS piliečiai neteko prigimtinės teisės į protėvių išsaugotą savąją žemę, o sukčiai galės laisvai ją išparduoti užsieniečiams. Referendumu stabdykim sukčių sumanytą LIETUVOS žemių išpardavinėjimą užsieniečiams. Tuo pačiu yra siekiama: -sumažinti parašų skaičių nuo 300000 iki 100000, kad inicijuoti referendumą; -įteisinti privalomą referendumą dėl žemės gelmių turtų panaudojimo. Dėl parašų rinkimo lapų kreiptis va čia zemesvardu.lt/kontaktai
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių