- ELTOS ir diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Renkantis maistą, Lietuvos gyventojai didžiausią dėmesį skiria gaminių kokybei, rodo bendrovės „Havas Group“ užsakymu atliktas vartotojų tyrimas.
Pavasarį atliktas tyrimas parodė, net 4 iš 5 respondentų pirkinių krepšelyje atsiduria duona ir šviežia mėsa, o 3 iš 4 reguliariai perka tokius produktus kaip pieną, grietinę, sūrį ir sviestą.
Apklausti gyventojai nurodė, kad svarbiausi kriterijai renkantis maisto produktus ir gaminius yra kilmės šalis, aukšta kokybė, taip pat kainos ir kokybės santykis.
„Matome, kad šalies gyventojai turi ryškius susiformavusius apsipirkimo įpročius, pasitiki vietinių gamintojų produkcija, o prekių ženklų populiarumas tiesiogiai susijęs su gyventojų požiūriu į jų kokybę. Jei produktas laikomas kokybišku, tuomet yra daugiau šansų, kad jis, nepriklausomai nuo kategorijos, atsidurs pirkinių krepšelyje“, – pranešime cituojamas „Havas Group“ strategijų vadovas Tomas Markūnas.
Pirmenybę skiria maisto kokybei. / „Havas“ nuotr.
Atskleidė, kada kokybė svarbiausia
Anot apklausos, kone pusė apklaustųjų teigia pirmenybę kokybei teikiantys renkantis pieną, šviežią mėsą ir duoną.
Ieškodami kokybės gyventojai linkę pirmenybę teikti nepriklausomiems ir lietuviškiems prekių ženklams. Paprašius respondentų spontaniškai paminėti kiekvienos kategorijos prekių ženklus, kurie jiems siejasi su kokybe, daugiausiai buvo įvardinti „Dvaro“, „Vilniaus duona“ ir „Biovela“.
Su kokybe sieja lietuviškus prekių ženklus. / „Havas“ nuotr.
„Minėti prekių ženklai jau daugybę metų veikia rinkoje, investuoja ne tik į savo produkcijos kokybę, bet ir nepamiršta kitų dedamųjų – skiria dėmesio rinkodaros bei reklamos priemonėms, turi aiškų pozicionavimą. Tyrimas parodė, kad būtent šie prekių ženklai turi ir nuolatinį jų produkcijos pirkėją, kurio lojalumą pelnyti užtrunka ne vienerius metus“, – apibendrina ekspertas.
Dažniausiai apie maisto produktų kokybę, kaip nurodė kas antras respondentas, sprendžiama pagal gaminių skonį ir gerą sudėtį. Respondentų reitinguotuose kokybės kriterijuose taip pat įvardijamas lietuviškumas, natūralumas, ekologiškumas, prekių ženklo patikimumas.
Dažniau renkasi lietuvišką prekę. / „Havas“ nuotr.
Ieško lietuviškos produkcijos
Maždaug kas antras šalies gyventojas, rinkdamasis maisto produktus, visada ar dažniausiai atkreipia dėmesį į gaminių etiketes, kad išsiaiškintų kilmės šalį.
Nemažai dėmesio skiriama ir lietuviškai gaminių kilmei. Bent kas antram apklaustajam ji svarbi perkant duoną, batoną, bandeles, šviežią mėsą ir mėsos gaminius, pieną, varškę ir grietinę. Į kilmės šalį ir lietuviškumą dėmesį dažniausiai atkreipia moterys ir vyresni gyventojai virš 55 metų.
Tai, kad dažniau norima įsigyti lietuviškos kilmės gaminius, įrodo ir respondentų įvardintas dažniausiai pasirenkamų prekių ženklų sąrašas. Tarp populiariausių dominuoja tokie lietuviški prekių ženklai kaip „Vilniaus duona“ ir „Dvaro“, kurių produkciją dažniausiai perka 2 iš 5 respondentų.
Perkamiausi prekių ženklai. / „Havas“ nuotr.
„Biržų duonos“ ir „Biovelos“ gaminius reguliariai perka kas trečias, o „Rokiškio“, „Žemaitijos“, „Utenos mėsos“, „Vilniaus Paukštyno“ ir „Krekenavos“ prekių ženklų produkciją nurodė dažniausiai perkantis 1 iš 4 apklausos dalyvių.
Vartotojų tyrimą šių metų balandžio 26–gegužės 13 dienomis atliko įmonė „Norstat LT“. Jo metu apklausta 1,1 tūkst. respondentų nuo 18 iki 64 metų.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kėdainių rajone griežtinama afrikinio kiaulių maro kontrolė
Kėdainių rajone šį mėnesį nustačius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį griežtinama situacijos stebėsena. ...
-
Siūloma didinti baudas azartinių lošimų, alkoholio ir narkotikų vartojimo „taškams“
Mišrios Seimo narių grupės nariai siūlo numatyti administracinę atsakomybę už „taškų“, kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą. ...
-
Seimas imasi dirbtinio intelekto reguliavimo, siekia patikslinti startuolio sąvoką
Seimas svarstys patikslinti kriterijus, pagal kuriuos įmonės patenka į startuolių kategoriją ir gali gauti valstybės paramą, taip pat Lietuvoje imsis reguliuoti dirbtinio intelekto (DI) naudojimą. ...
-
Siūlo išeitį ilgalaikiam nedarbui: trūksta bendruomenės poreikius atliepiančių veiklų2
Šią savaitę Trišalei tarybai buvo pristatytos Vakarų šalių patirtis įgyvendinant kovai su nedarbu skirtas darbo garantijos programas. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovės Ingos Liubertės, darbo garantijos...
-
Tarnyba: didelė dalis vyresnių žmonių susiduria su sunkumais naudojantis skaitmeninėmis paslaugomis2
Skaitmeninės paslaugos sunkiai prieinamos didelei daliai vyresnio amžiaus žmonių. Neretai šie asmenys, neužtikrinus alternatyvų paslaugoms internetu, lieka socialinio gyvenimo paraštėse, konstatavo skaitmeninės atskirties tyrimą atlikusi...
-
Situacija Lietuvoje – tragiška: brangsta mėgiamas tautiečių produktas97
Pieno produktai vis labiau brangsta ir viskas dėl Europoje nykstančių mažųjų ūkių. Mažėjant pieno pasiūlai, didėja jo paklausa, o kartu auga ir pieno produktų kainos. Pirkėjai baiminasi, kad jeigu pienas brangs ir toliau, teks jo atsisakyti. ...
-
Panaikinus „Foxpay“ licenciją VPT siūlo įsivertinti atsiskaitymo būdų alternatyvas
Lietuvos bankui (LB) penktadienį panaikinus finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pirkimų vykdytojams siūlo įsivertinti kitų atsiskaitymo būdų alternatyvų pasiūlymą klientams. ...
-
I. Trinkūnaitė Lietuvos banko sprendimą panaikinti „Foxpay“ licenciją vadina susidorojimu6
Lietuvos banko (LB) sprendimą už šiurkščius ir nuolatinius pažeidimus panaikinti finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ licenciją, jos vadovė Ieva Trinkūnaitė vadina susidorojimu bei siekiu pagrįsti kuo griežtesnę ba...
-
Alytuje atidaryta nauja „Kauno grūdų“ gamykla2
Žemės ūkio ir maisto gamybos grupės „Akola group“ valdoma bendrovė „Kauno grūdai“ Alytuje atvėrė dar vieną gamyklą. ...
-
S. Krėpšta: panaikinus „Foxpay“ licenciją, bendrovės klientai neturėtų pajusti nepatogumų
Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta tvirtina, kad nutraukus mokėjimo bendrovės „Foxpay“ licenciją, klientai nepatogumų nepajus. ...