Už neperdirbamas pakuotes verslui nori nustatyti didesnį mokestį

Siekiant, kad kuo mažiau atliekų būtų šalinama sąvartynuose,  siūloma diferencijuoti mokestį už aplinkos teršimą panaudotomis pakuotėmis. Už rinkoje platinamas neperdirbamas pakuotes verslui siūloma nustatyti didesnius mokesčius.

Tikimasi, kad nauja tvarka pakuočių atliekų turėtojus skatins jas sutvarkyti – tai jiems atsieis pigiau, negu mokėti didesnį mokestį už aplinkos teršimą.

Mokestis už perdirbamą stiklo tarą, pavyzdžiui, siektų 279 eurus už toną, o už neperdirbamą – 395 eurus. Šie tarifai įsigaliotų nuo 2022 metų, o kitais metais dar būtų taikomas bendras 225 eurų tarifas.

Už plastiko pakuotę nuo 2022 metų būtų du tarifai – 618 eurų už perdirbamą ir 875 eurai už neperdirbamą (kitais metais –  618 eurų už toną), už PET – po 618 eurų (875 eurai), už kombinuotąją pakuotę – po 900 eurų (1,2 tūkst. eurų), už metalinę – po 186 eurus (263 eurai), o už popierinę ir kartoninę – atitinkamai 125 ir 133 eurai (188 eurai) už toną.

Tokios pataisos, kurią antradienį svarstys Seimas, iniciatoriai sako, kad taip būtų skatinama gamintojus ir importuotojus rinkai tiekti daugia supakuotų į perdirbti ar naudoti pakartotinai tinkamas pakuotes produktų.

Taip pat siūloma jau šios nuo liepos didinti taršos mokestį už padangų netvarkymą – jis dabar siekia vos 86 eurus už toną. Siūloma už lengvųjų automobilių padangas nustatyti 300 eurų, o už stambiųjų transporto priemonių – 600 eurų mokestį.

Dabar padangų perdirbimas kainuoja 180-200 eurų už toną, todėl verslui labiau apsimoka mokėti valstybei nedidelį mokestį, o ne rūpintis jų sutvarkymu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių